Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Catre moderatori

PostPosted: 16.11.2007 23:12
de ce mereu trebuie sa se trezeasca cineva si sa mute discutiile mai "interesante" sau posturile mai acide la groapa de gunoi? de ce ii se mai spune forum daca nu suntem lasati sa ne exprimam liber ideile pe anumite teme ?(bineinteles,fara limbaj vulgar)
sunteti toti niste fetite care rositi cand vedeti o replica mai dura ? :girl:
decat sa cenzurati sistematic anumiti useri mai bine a-ti sterge macar o parte din discutiile "la kilogram"
nu ma astept ca acest subiect sa fie pe forum prea multa vreme...o mutare la gunoi sau o stergere ar fi mult mai simple decat o luare de atitudine argumentata
Jos Cenzura
PostPosted: 17.11.2007 02:54
Elassar wrote:Magyari : Stii ca nu poti sa te c... in gura unui om si sa-i schimbi gusturile;dar poti sa te p...

1. asta-i discutie interesanta sau acida? asta-i o replica jenanta copile!
2. doar pt ca ai pus puncte puncte nu inseamna ca nu-i vulgar.
3. prefer sa-ti sterg/mut mesajul decat sa ma cobor la nivelul limbajului tau si sa-ti zic ca postul tau e de tot cacatul.
4. circumstante agravante: ca ti-ai dat drumul la gura in topicul altor suporteri decat cei sibieni. nu faci nici o cinste suporterilor. mesajul tau poate fi interpretat ca o jignire la adresa muresenilor.
5 discutiile "la kilogram" sunt acceptate atata timp cat nu depasesc limita bunului simt. nu ne-am propus sa facem politie, dar prima si singura regula: fara vulgaritate.

dupa ce-ai dat cu bata in balta, tot tu te simti cenzurat. ti-am facut un bine cand ti-am sters mesajul, dar daca vrei sa vada toti cat te duce capul n-ai decat sa comentezi in continuare in stilul asta. stii proverbul asta? "prostul nu-i prost destul daca nu e si fudul"

invit si restul forumistilor sa-si exprime parerea. daca am facut rau ca am sters acest mesaj, ma retrag din postura de moderator.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 17.11.2007 09:43
cred ca nu se pune problema sa nu ai dreptate, Calin. si eu ma simt prost cind citesc sau deduc cuvinte jignitoare. uneori e de inteles, singele curge mai repede la o virsta mai mica, dar asta nu inseamna ca sint de acceptat asemenea exprimari. la fel se intimpla si cu atacurile la adresa altor forumisti.
din punctul meu de vedere ai facut foarte bine si eu personal am mare incredere in discernamintul tau. faci o treaba foarte buna!
PostPosted: 17.11.2007 12:24
daca tu ma faci pe mine prost ,in calitatea ta de "moderator",si in acelasi timp te consideri un moderator f bun,inseamna ca eu nu mai am ce cauta aici
salut
Jos Cenzura

PostPosted: 17.11.2007 13:36
Nu se pune problema asa Elasar , ai ce cauta aici , ideea e sa facem cumva sa scriem ceva de care sa nu ne fie jena . Stau si te intreb acum , ai avea curajul sa arati mesajul parintilor tai? Ai numai 18 ani dar daca aveai un copil si citea postul tau cum crezi ca s-ar fi simtit? Ii dau dreptate lui Calin si nu cred ca el te-a facut prost , este un proverb si atata tot.

_____________________________________________________________________________________

SIBIU CAPITALA CULTURALA EUROPEANA
SIBIU CAPITALA BASCHETULUI ROMANESC
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!
PostPosted: 17.11.2007 13:42
Ce va tot agitati atata pentru Elassar? Nu e prim data cand face asa ceva, nu va fi nici ultima. Sta suparat putin, se intoarce, mai scoate o perla, iar st suparat... si tot asa... Eu as zice sa stergi topicul asta Caline, cu tot cu laudele lui reggie la adresa discernamantului tau:D
PostPosted: 17.11.2007 13:48
Oancea ai dreptate, Reggie a exagerat.
nu prea stiu cum sa-l fac pe revoltatul elassar sa inteleaga diferenta intre cenzura si bun simt. proverbul ala ar trebui sa fie in mintea fiecaruia in momentul cand deschide gura (inclusiv a mea).

PostPosted: 13.02.2008 12:05
ROG MODERATORII ACESTUI FORUM CA LA URMATOAREA ABATERE A REGULILOR A CELOR CARE SUNT LA GROAPA SA SE RESTRICTIONEZE ACCESUL ACELOR PERSOANE
NU SE MAI POATE ASA CEVA CHIAR DACA UNII DINTRE EI I-MI SUNT PRIETENI ,ACEST FORUM SA RAMANA DOAR DESPRE DISCUTII SERIOASE DESPRE BASCHET SI NU BASCALIE UNUL FATA DE ALTUL
PostPosted: 13.02.2008 14:55
eiii deja se sare calul! azi maine nu mai avem voie sa intram pe forum din cauza unora! moni, calin, claudiu, ifg: e cazul sa-i potoliti cumva.
PostPosted: 13.02.2008 15:49
au fost luate masuri ;)
PostPosted: 13.02.2008 23:45
Si mai propun ceva, sa fie limitat numarul de postari care se pot face in 24 de ore :)
PostPosted: 14.02.2008 00:17
si eu propun sa-i faceti cunostinta cu o femeie la ionut csufan poate poate iese din casa si ne mai scuteste de atatea postari foarte inteligente..
PostPosted: 14.02.2008 00:24
:)) tare de tot mesajul, nu am mai ras asa de bine de mult
PostPosted: 14.02.2008 08:19
Cand acest forum a fost la inceputuri si totul era perfect din toate punctele de vedere ma gandeam ca va veni si o vreme in care vor mai aparea si alte persoane interesate de forum, dar cu alte idei samd.Insa niciodata nu mi-am inchipuit ca se va ajunge la ce a devenit acum :(!
Nu e vorba aici de nici un conflict intre generatii, sau de nivelul intelectual al celor care scriem pe forum, ci de bunul simt!Asta nu tine cont de varsta sau de "cei 7 ani de acasa" ...
Cu siguranta acest forum a facut enorm de mult bine, atat pentru noi, cat si pentru baschetul sibian.Cu timpul insa foarte multi din adevaratii oameni cu initiativa(si foarte mult bun simt!!!), care intr-un fel sau altul au sustinut proiectele noastre acum nu mai apar pe forum.V-ati intrebat de ce?In ultimul timp, cu mici exceptii aproape ca am putea elimina toate subiectele deschise pe sectiuni si sa ramana numai una, celebrul "Cos de gunoi", oare asta a ajuns acest forum?
Intrucat observ ca acele persoane "responsabile" de balacareala de acum nu pot fi eliminate de aici, sau macar indreptate, propunerea mea, la care sa ne gandim bine este daca are rost sa mai continue acest forum, daca mai este util ... ne-am facut de ras destul in fata tuturor(si aici nu ma refer la raza Sibiului, noi ne stim!!!) cu acele certuri de toata jena, cu tot felul de jigniri si cu discutii care de care mai penibile ...
PostPosted: 14.02.2008 17:07
Un prieten ma intrebase la un momentdat, cand dupa destul de mult timp m-am revazut cu el, urmatorul lucru: "Bai Ivane... ce mai faci mai? Nu mai dai niciun semn de viata, niciun mesaj pe forum, nu mai vii la nicio activitate... nimic..."
Am ridicat din umeri in semn de "ce sa-i faci...".
Am ezitat sa spun atunci adevaratul raspuns: "Iti mai vine sa intri pe forum? Uita-te ce-i acolo, ca poate mai mult din mesajele postate sunt puse de florile marului. Iti mai vine sa intri cand stii ca ai doar vreo 5 minute la dispozitie si sa te chinui sa filtrezi mesajele bune de alea aiurea ca sa intelegi ce se discuta de fapt? Da-o-n-colo..."

Asta a ajuns sa fie forumul din cauza ca multi au inceput sa abuzeze de el si s-au uitat pricipiile de baza.

ACEST FORUM E UN PRIVILEGIU, NU UN DREPT. Din acest motiv nu trebuie abuzat de acest privilegiu.

Ai abuzat de el? Imi pare rau... suporti consecintele...
"Fondatorii" lui au dreptul sa impuna reguli aici dupa cum vor ei si la fel au dreptul sa le si aplice dar nu si obligatia sa faca asta!
Asa ca... nu vad unde se greseste cand unii acuza pe x si pe y care au pus bazele forumului ca nu e drept ce face sau mai stiu eu ce.
Puterea e in mainile lor si nu ii poate acuza nimeni si nimic pentru ceea ce fac ei aici atat timp cat au dreptul sa o faca. (punct)

Arcus nimium tensus rumpitur
Casus belli
"The harder the battle, the sweeter the victory!" Achille
Next

Return to Sugestii Forum