Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Catre moderatori

PostPosted: 24.10.2009 20:13
Eu, feministă din formaţie şi într-o stare momentan accentuat hormonală fiind, am o menţiune care ţine tot de civilizaţie şi de bunul simţ al limbajului.

Mă refer acum la secţiunea Campionat, tema meciului cu Dinamo, unde o fană a îndrăznit să-şi exprime opinia că românii noştri sunt varză şi cel puţin trei cavaleri au sărit cu apelative de genul "fătucă", "donşoară", "treci la cratiţă/ibric". În primul rând că e de prost gust, în al doilea rând că e discriminatoriu (eu nu-l trimit pe bărbatu-mio sub tractor dacă nu-mi convine opinia lui) şi în al treilea rând că fiecare are dreptul să-şi spună opinia despre jucători aşa cum îi convine, atâta timp cât nu-i jigneşte. "Varza" deocamdată e doar o legumă.

Eu nu-mi permit că-i critic pe distinşii domni care postează pertinent pe acest forum şi poate, zic, ar trebui să le atragă atenţia un moderator. Dacă moderatorii consideră postul meu relevant dincolo, la tema cu pricina, îl pot muta acolo. Dacă nu, îl pot şi ignora, că ei sunt băseştii acestui forum :D
PostPosted: 24.10.2009 21:21
bauade wrote:Eu, feministă din formaţie şi într-o stare momentan accentuat hormonală fiind, am o menţiune care ţine tot de civilizaţie şi de bunul simţ al limbajului.

Mă refer acum la secţiunea Campionat, tema meciului cu Dinamo, unde o fană a îndrăznit să-şi exprime opinia că românii noştri sunt varză şi cel puţin trei cavaleri au sărit cu apelative de genul "fătucă", "donşoară", "treci la cratiţă/ibric". În primul rând că e de prost gust, în al doilea rând că e discriminatoriu (eu nu-l trimit pe bărbatu-mio sub tractor dacă nu-mi convine opinia lui) şi în al treilea rând că fiecare are dreptul să-şi spună opinia despre jucători aşa cum îi convine, atâta timp cât nu-i jigneşte. "Varza" deocamdată e doar o legumă.

Eu nu-mi permit că-i critic pe distinşii domni care postează pertinent pe acest forum şi poate, zic, ar trebui să le atragă atenţia un moderator. Dacă moderatorii consideră postul meu relevant dincolo, la tema cu pricina, îl pot muta acolo. Dacă nu, îl pot şi ignora, că ei sunt băseştii acestui forum :D

:idea2: e ca si cand am zice noi (masculii) ce praf a jucat jose armando aseara in episodul x al telenovelei y..glumeam :wave: :surrender:
PostPosted: 14.11.2009 15:44
interesul meu ptr echipa asta a ajuns aproape spre 0. Nu ma mai interesez asa mult de jocuri, nu ma mai strofoc sa ajung la fiecare meci dar tocmai de asta mi-ati da o foarte mare mana de ajutor anuntand urmatorul meci (prin anunturile scurte de sub header). nici macar in forum nu mai scrie nimeni data si ora in care mult-prea-iubitii jucatori vor lupta pana la moarte pentru o victorie bine meritata.
poate ca si moderatorii sunt in aceeasi situatie ca mine :) dar ce-ar fi sa stim si noi din timp de meciuri?
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 14.11.2009 16:59
Pai nu vezi ca se scrie mai mult despre Vointa si Terezianum decat despre CSU :)) . . . asa de mare este interesul tuturor . . C'est la vie ! (nu se vrea sa fie o acuza ci doar o constatare)
PostPosted: 16.11.2009 16:10
tudor_X wrote:...prin anunturile scurte de sub header...

tudore, mea culpa :) doar acum am vazut.

pentru anunturile alea de sub header sau pentru lipsa lor :D dati doar dupa mine cu rosii. calin nu are nici o vina.
de data asta am scutire medicala ;)
PostPosted: 20.11.2009 10:37
Striker wrote:DUMNEZEU NU E TIGAN SI NU TINE CU ASESOFT!!!

Oare Dumnezeu este caucazian? :)
PostPosted: 20.11.2009 18:54
alexknicks wrote:
Striker wrote:DUMNEZEU NU E TIGAN SI NU TINE CU ASESOFT!!!

Oare Dumnezeu este caucazian? :)

Dar văd că nu pui la îndoială şi faptul că nu ţine cu Asesoft :D

De altfel, nici eu nu mă îndoiesc că prinde Digi Sport şi TVR şi se uită la meciurile din Divizia A.
PostPosted: 12.12.2009 19:57
Danny wrote:
calin wrote:(lui Danny i-am cenzurat mesajul)

pentru ca am spus "colorati" tu mi-ai cenzurat mie mesaju? esti mai mult decat PENIBIL. Cine te-o mai fi pus si pe tine moderator nu stiu, hai ca cu ocazia asta nici nu mai intru pe forum. PENIBILULE

da, exact de aia ti-am cenzurat mesajul, pt rasism. iar banul pe care o sa-l primesti acum e consecinta fireasca a ce-ai scris mai sus. in rest, tu sa fi sanatos!
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 12.12.2009 22:22
Danny, potoleste-te. Ai luat-o razna. Revino-ti!!
PostPosted: 14.12.2009 10:04
calin wrote:
Danny wrote:
calin wrote:(lui Danny i-am cenzurat mesajul)

...hai ca cu ocazia asta nici nu mai intru pe forum...

... iar banul pe care o sa-l primesti acum e consecinta fireasca a ce-ai scris mai sus. in rest, tu sa fi sanatos!

o pauza face bine din cand in cand ;)

PostPosted: 28.02.2010 15:26
moderatori:
sunt un destul de vechi vizitator al saiturilor romanesti de baschet.
nu sunt fan csu, insa trebuie sa recunosc ca am avut o placuta surpriza sa descopar acest sait.
doresc sa va felicit pentru el si mai ales pentru modul in care l-ati organizat.
in primul rand observ ca ati corectat ceea ce ati vazut ca e facut gresit in alte parti. asta e foarte bine si arata deschiderea spre imbunatatire continua.
imi place faptul ca link-urile cele mai uzitate sunt la vedere, partea cu arhivarea, ca totul se acceseaza usor si se incarca repede.
sper sa nu vad/citesc pe aici politica sau campanie electorala si sa nu devina totul un ghiveci gen chat la indemana agramatilor si refulatilor ca si pe alte saituri analoage, care m-au determinat sa le elimin dintre preferatele mele.
inca odata felicitari!
PostPosted: 11.03.2010 15:05
Copii, este o eroare în header - scrie că meciul e sâmbătă, 14 martie. Atâta tot că sâmbăta asta suntem pe 13 :) Cineva e superstiţios?
PostPosted: 11.03.2010 17:09
merci, am modificat :)

PostPosted: 11.03.2010 21:52
bauade wrote:Copii, este o eroare în header - scrie că meciul e sâmbătă, 14 martie. Atâta tot că sâmbăta asta suntem pe 13 :) Cineva e superstiţios?

ce de carcotasi
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!
PostPosted: 19.08.2010 18:25
nu putem scoate baschetmania(si-asa are contul suspendat) si sa punem site-ul lui voinescu?
PreviousNext

Return to Sugestii Forum