Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Propuneri si reclamatii

PostPosted: 16.03.2011 11:46
teo wrote:propunere pt pagina de facebook:

cand se posteaza o stire de pe csufans, se poate elimina "proiecte"? a sunat ca naiba la stirea de azi cu demisia
csufans proiecte: audrius a demisionat :D
nu ca n-ar fi fost adevarat :D :D :D

Pe facebook postam doar titlul stirii si link-ul spre site. Nu noi scriem "proiecte" ..., asa le aranjeaza facebook-ul.

calin wrote:Pentru cei care pun filmele meciurilor pe youtube: in primul rand multumesc, e una din cele mai bune initiative din toate timpurile!

Am doar o mica rugaminte: puteti schimba va rog "gym" in "arena"?
Ca gym e sala de sport, de obicei din liceu. Aici e vorba de niste sali-stadioane si arena cred ca e un termen mai potrivit. Sau scrieti pe romaneste...

Am modificat in "Transilvania Sports Arena". Mersi de atentionare.
PostPosted: 31.03.2011 23:25
Asta-i o sugestie entru REZUMATELE VIDEO, dar scriu pe forum că poate mai au și alții idei de îmbunătățire.
Pentru primul sezon de transmisii, super super fain! Foarte bună treabă, bravo!
Cred însă că ar putea fi îmbunătățite rezumatele, pentru că cineva care n-a văzut meciul, nu înțelege nimic. Sunt niște faze care se derulează fără explicație, fără să se cunoască minutul sau scorul, ori barem repriza în care ne aflăm. Ca atare, întreb ca necunoscătorul, este posibil să se înfăptuiască ceva din:
- înregistrare și audio, nu doar video și redarea în rezumat cu tot cu comentariu
- grafică cu minutul și scorul, pe rezumat (ca să înțelegem ce se joacă)
- dacă nu, măcar să se filmeze tabela în timpul jocului și să fie cadru static în momentele-cheie
PostPosted: 02.12.2011 15:00
1. De ce nu stergeti sutele de conturi de utilizatori care nu au postat in veci?
2. De ce nu adaugati un camp de completat cuvinte cheie (plugin de captcha code) cand cineva doreste sa-si creeze un cont?

Tocmai m-am uitat in subsolul paginii de "home" a forumului si am vazut zeci de username-uri la sectiunea "sarbatoritii de azi" si alte cateva zeci la sectiunea "sarbatoritii din urmatoarele zile".
Este clar ca acele conturi au fost facute de niste roboti pentru a va umple baza de date.
Uitati-va si voi ce nume:

Abratahib (23), AlieriDeart (26), amubatmombBit (23), arcachFak (25), Bachreave (25) ...etc, etc, etc.

Acesti "utilizatori" precum si multi altii, sunt inscrisi de ieri pe forum, la gramada. Bag mana in foc ca nu vor posta niciodata nimic si nici nu va vor raspunde la mesaje persoanle, pentru ca sunt "roboti".
Defapt tind sa cred ca e doar o chestiune de noroc / timp pana cand un robot de genul va posta un link dubios spre cine stie ce virusel.

As vrea ca aceasta postare sa fie vazuta ca si o sugestie nu ca si o reclamatie, deoarece, este adevarat ca numarul mare de "utilizatori" cel putin dubiosi, nu ne afecteaza cu nimic (decoamdata), insa va incarca baza de date degeaba si mi se pare inestetic sa vezi zeci de useri roboti pe un forum...in orice gradina cresc buruieni si din cand in cand mai trebuie taiate, altfel se da impresia ca acea gradina a fost abandonata si lasata in voia sortii.

Sunt constient ca cine administreaza forumul o face din voluntariat si din propia initiativa si e posibil sa dureze ceva timp pentru "curatare" dar parerea mea este ca merita efortul...si evident instalarea unui plugin pentru completat cuvinte cheie este musai, altfel scenariul se va repeta in cel mai scurt timp.

Ms pt timpul acordat :)
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 02.12.2011 22:50
ShadowSpy wrote:1. De ce nu stergeti sutele de conturi de utilizatori care nu au postat in veci?
2. De ce nu adaugati un camp de completat cuvinte cheie (plugin de captcha code) cand cineva doreste sa-si creeze un cont?

Tocmai m-am uitat in subsolul paginii de "home" a forumului si am vazut zeci de username-uri la sectiunea "sarbatoritii de azi" si alte cateva zeci la sectiunea "sarbatoritii din urmatoarele zile".
Este clar ca acele conturi au fost facute de niste roboti pentru a va umple baza de date.
Uitati-va si voi ce nume:

Abratahib (23), AlieriDeart (26), amubatmombBit (23), arcachFak (25), Bachreave (25) ...etc, etc, etc.

Acesti "utilizatori" precum si multi altii, sunt inscrisi de ieri pe forum, la gramada. Bag mana in foc ca nu vor posta niciodata nimic si nici nu va vor raspunde la mesaje persoanle, pentru ca sunt "roboti".
Defapt tind sa cred ca e doar o chestiune de noroc / timp pana cand un robot de genul va posta un link dubios spre cine stie ce virusel.

As vrea ca aceasta postare sa fie vazuta ca si o sugestie nu ca si o reclamatie, deoarece, este adevarat ca numarul mare de "utilizatori" cel putin dubiosi, nu ne afecteaza cu nimic (decoamdata), insa va incarca baza de date degeaba si mi se pare inestetic sa vezi zeci de useri roboti pe un forum...in orice gradina cresc buruieni si din cand in cand mai trebuie taiate, altfel se da impresia ca acea gradina a fost abandonata si lasata in voia sortii.

Sunt constient ca cine administreaza forumul o face din voluntariat si din propia initiativa si e posibil sa dureze ceva timp pentru "curatare" dar parerea mea este ca merita efortul...si evident instalarea unui plugin pentru completat cuvinte cheie este musai, altfel scenariul se va repeta in cel mai scurt timp.

Ms pt timpul acordat :)

Am vazut ca s-au mai sters...la un moment dat erau vreo 900 iar, cum ar trebui sa fie...dar apar altii in fiecare zi. Habar n-am de ce.
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

Sports writer at -----> http://dabaschet.net/
PostPosted: 03.12.2011 14:30
Cred ca ar fi mai bine ca dupa ce se termina un meci unul din moderatori (SI DOAR EL) sa deschida un topic cu urmatorul meci (gen CSU SIBIU - CSU PLOIESTI, miercuri 07.12.2011 ora 19). Cred ca ar mai dinamiza activitatea de pe forum, i-ar sari in ochi userului faptul ca urmeaza un nou meci, ar fi ca o invitatie la postare. In plus daca vrei sa cauti opinii despre un anumit mecidin trecut cauti in carul cu fan acum cand se posteaza la gramada la topicul Campionatul national 2011-2012
PostPosted: 04.12.2011 16:02
Trebuie facut upgrade la forum, este o varianta mai veche si nu este atat de simplu de facut un plugin de captcha code pentru a scapa de spam-uri.
Upgrade-ul se va face in functie de timpul liber pe care il are Ovi Sopa, cel care ne gazduieste gratuit forumul de ani buni. Speram ca in pauza dintre tur si retur sa rezolvam aceasta problema. Cel mai probabil forumul va fi inchis 2 zile pentru teste etc.
PostPosted: 16.03.2012 10:08
Doua reclamatii, probabil pt Ovi Sopa:
- Monica nu mai poate sa se conecteze, nici de acasa nici de la lucru. Ii blocheaza ip-ul serverului (inclusiv sibiul.ro). Se intampla pe doua sisteme (si la lucru si acasa) cu alti antivirusi si cu anti-malware-ul activat sau dezactivat.

- Mie nu-mi stocheaza parola, are o problema de cookie cred, in fiecare zi trebuie sa ma loghez din nou. La fel, pe 2 sisteme diferite.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
Previous

Return to Sugestii Forum