Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Cornel Alecu

PostPosted: 30.04.2006 12:24
da sunt nepoata de la bucuresti...am avut o surpriza foarte placuta sa dau de tine si de beni aici pe forum!daca tot vii in vara in sibiu...(asa am inteles de aici de pe forum)poate ne si vedem ca mi-am planifikat si eu o vizita la sibiu cand vin in romania...te pup si toate cele bune salutari si lui beni!

PostPosted: 30.04.2006 18:51
eu aterizez in 14 iulie la munchen.probabil ca prin 17-18 iulie o sa fiu in Romania.de-abia astept.imi fac amr-ul ca-n armata

PostPosted: 30.04.2006 19:01
super!cred ca esti asteptat cu sufletul la gura in sibiu!cel putin din cate am citit aici...esti foarte iubit...ma rog sibiul are motive serioase sa te iubeasca la fel si pe beni...etc!sper sa pot fii in perioada aia si eu la sibiu ca sa te pot vedea...apropo azi m-au sunat si ai mei le-am spus ca am schimbat cateva vorbe cu tine!te saluta si m-au rugat sa iti transmit toate cele bune si ca te asteapta prin bucuresti la o vizita...o zi placuta ciau :)

PostPosted: 03.05.2006 23:45
chiar as vrea sa te mai vad o data jucand impreuna cu ceilalti jucatori ai generatiei voastre (beny,pralea,tocii,jan,cuiu,bubanja sau nelu lefter) sa mai invatam si noi ceva de la voi (baieti de la div b) si de ce nu si cei de la A...unii chiar mai au cate ceva de invatat,parerea mea!cat despre alecu doar atat:a fost mare,acum e cat de cat bine si pe viitor vom vede!Numai bine
PostPosted: 24.07.2006 09:11
Pralea, ai ramas acelasi pasator de exceptie (Iverson stie de ce!) si acelasi sufletist! cu siguranta vor mai exista ocazii de intilniri la care sa fii si tu prezent.

PostPosted: 07.07.2007 23:49
Chiar daca nu mai e activ, adica sa joace la echipa, acum fiind antrenor secund si indivizia B dupa mine, a fost cel mai tare. El, Dom Profesor, Beni si Toci au fost cei mai buni jucatori pe care Sibiul a avut. Acum fiecare e la casa lui cum vine vorba numai Toci, el a plecat din lumea viilor, in cea a ingerilor ca sa ne vegheze de sus. Claudiu e in Canada alaturi de familie, Beny alaturi de familie si el, iar Prealea a ramas la Sibiu. Phyxsius_dolce nu stiu daca mai mai stii insa, am cam copilarit impreuna. Te saluta Alina din Porumbac. Restu intelegi tu. Chiar daca nu mai joaca il respect ca om, ca jucator, ca sot si tata la randul sau. As vrea sa revad un meci cu toti cei care au castigat ultimu campionat, cum a fost dupa luare campionatului, cand au jucat cu cei din generatia veche. Un meci de zile mari unde sa vada si noi suporteri ce stiau sa faca acesti Maestri al baschetului, Regii terenului.
Toate stima din parta mea pentru toti jucatori Sibiului si suporterilor care sustin echipa.
PostPosted: 21.11.2009 15:12
macar in treacat ar trebui mentionat ca 'pralea" a renuntat de ceva vreme la relatia sa cu csu si s-a intors in bucuresti. chiar daca nu a fost el cel mai bun exemplu ptr. copii pe care-i antrena, ramane unul dintre oamenii care au facut enorm ptr. csu si baschetul sibian iar mult timp de acum incolo se va mai vorbi de el si echipa de aur a sibiului.
bafta in viata !!!

PostPosted: 01.12.2009 06:13
Corne sincer nici nu am stiut acest lucru. Fii putin mai clar te rog , Alecu a renuntat la Csu s-au clubul la Alecu ?
PostPosted: 01.12.2009 13:57
Din cate stiu eu, Alecu a plecat la Buc. pt. ca nu avea studiile necesare pt. a ramane in club (facultatea), iar acestia nu-l mai puteau tine angajat decat necalificat undeva la salariul minim... Asa ca a plecat la Bucuresti.
Sper sa nu dezinformez, poate nu stiu toate detaliile (nici ma intereseaza) dar sursa e sigura.

PostPosted: 02.12.2009 11:28
doddo_46 wrote:Din cate stiu eu, Alecu a plecat la Buc. pt. ca nu avea studiile necesare pt. a ramane in club (facultatea), iar acestia nu-l mai puteau tine angajat decat necalificat undeva la salariul minim... Asa ca a plecat la Bucuresti.
Sper sa nu dezinformez, poate nu stiu toate detaliile (nici ma intereseaza) dar sursa e sigura.

Asta e doar praf in ochii fraierilor ... adica tu`mi spui mie ca Nea Coco care a fost antrenor la divizia B ani la rand nu mai poate antrena ca nu are facultate ? asta e culmea pana acuma ce n a fost 'regula' asta ? :) din cate stiu eu acesta e maestru emerit iar asta spune TOT ...

plecarea lui s-a datorat in proportie de 101% lipsei fondurilor la sibiu ... divizia B nu a mai facut cica din lipsa de bani ... apoi i au dat echipa u20 pe care a antrenato o luna si ceva ... si care nu a fost inscrisa in campionat ... oare de ce ? DIN LIPSA DE BANI ...

toate cele bune

PostPosted: 25.03.2013 21:14
Tocmai ce am citit , pe internet , ca Alecu a fost lovit de o masina si accidentat serios la picior . S-a intamplat in vara lui 2012 , la Brasov . Citeste aici : http://www.ziarul-prahovean.ro/cornel-a ... la-brasov/
P.S. Eu sunt din Bucuresti , fost coleg cu Cornel Alecu la juniorii CSS4 .
Previous

Return to Fosti jucatori