Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Menelik Barbary

PostPosted: 06.05.2008 14:18
mai ush c sa zic cu antrenoru care putea sa-i scoata din cap nebuniile k la astea 2 meciuri cu Cj am stat chiar in spatele bancii noastre de rezerve si iti spun sincer kat d bun e Schomers, Keith si cu Jason se certau k doi nebuni in time out (mai ales in orimul meci) si antrenoru tzipa si el la ei da degeaba k nu-l bagau in seama...si sigur era muuuult mai greu cu Little...

cat despre omul bun la toate pe care-l tot asteptam, jukator complet si alea alea....rar asa domnilor :D ori nu avem noi banii pentru a-l aduce ori nu vrea el (cine o fi) sa vina aici si prefera sa astepte ceva mai avantajos....oricum dureros e k nu avem romani sa le ia fatza americanilor/europenilor/whoever. speram totusi sa apara cat d curand si eventual sa fie jukato mai mult romanii care-i avem acum si lustruiesc banca de rezerve...cred k merita si ei cateva minute aici-acolo
PostPosted: 09.08.2008 23:55
Citat: From Menelik Barbary to all my fans Im going to miss my fans thank you guys for the support i wil be playing for Furstenfield Panthers in austria But you guys will always be rember :banana: - se pare ca baietii s-au simtit bine la sibiu...pacat ca nu s-a reusit o continuitate pe 2 sezoane macar

PS: nu ar trebui mutate aceste topicuri la "fosti jucatori" ?
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 01.02.2009 20:24
Ok o veste care eu personal o vad ca imbucuratoare, si este venita chiar de la sursa: Menelik Barbary se pare ca a vorbit astazi cu Coach Peter in vederea revenirii sale la Sibiu, fara a cere un salariu "deplasat" de mare...coach este de acord, insa Menelik va reveni doar DACA se vor gasi bani pentru transfer...altfel spus daca accepta Mircea Vulc ca Menelik sa se intoarca la Sibiu. Daca vor da cu piciorul si in aceasta oferta...mai bine nu mai continui ideea. Mai mult decat atat, Menelik poate ajunge in Sibiu in decursul a maxim o zi, el aflandu-se acum cu familia in Belgia. Sunt extrem de curios daca vom profita de acesta ocazie sau o sa speram din nou la miracole in play-off :)
Citat:
[...]
MEN-MEN Barbary: you fans
MEN-MEN Barbary: need to spice it up
MEN-MEN Barbary: so mircha bring me back in
MEN-MEN Barbary: i miss all of you
MEN-MEN Barbary: really do
[...]
PostPosted: 02.02.2009 07:58
ShadowSpy wrote:Menelik va reveni doar DACA se vor gasi bani pentru transfer...altfel spus daca accepta Mircea Vulc ca Menelik sa se intoarca la Sibiu.

Si in conjunctura actuala tie ti se pare ca intre aceste lucruri merita pus semnul egal? adica: nu avem bani = nu vrea MV?
Hai sa-ti zic eu alta, pe care nu stiu cum de n-ai auzit-o: daca nu se chinuia MV luna asta ramaneam fara sponsor, asa ca ar fi bine sa fim multumiti si cu ce avem. Ar fi mishto sa se intoarca Barbary, dar daca spun cei din conducere ca nu sunt bani probabil ca asa este.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog

PostPosted: 02.02.2009 09:04
Hai sa-ti zic eu alta, pe care nu stiu cum de n-ai auzit-o: daca nu se chinuia MV luna asta ramaneam fara sponsor,

la ce te referi?
PostPosted: 02.02.2009 09:42
Poate nu trebuie pus semnul egal intre nu avem bani = nu vrea MV , insa ar fi 2 iepuri impuscati dintr-un foc: ne-am intari in lupta de sub panouri, si nu s-ar cheltui bani cu "lopata". Mi se pare asemanatoare situatia ca pe vremea cand "am pus mana" pe Little fara prea mari cheltuieli. In fine, sa faca cum cred dansii ca e mai bine :)
PostPosted: 02.02.2009 10:44
Din cate am auzit eu Carabulea, sub pretextul crizei, era sa nu mai dea nici un ban pt echipa anul acesta.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 02.02.2009 12:28
deci asta ar fi o chestie foarte tare, si sunt convins ca Barbary ar ajuta FOARTE mult echipa si cum zice ShadowSpy, ar impusca doi iepuri dintr-o lovitura
1. Jocul sau ar fi bun echipei
2. Nu s-ar cheltui foarte mult pe el daca nu vrea foarte multi bani dupa cum se zice in topicul asta!!!
PostPosted: 02.02.2009 15:24
calin wrote:Din cate am auzit eu Carabulea, sub pretextul crizei, era sa nu mai dea nici un ban pt echipa anul acesta.

Sper sa nu supar pe nimeni, dar la capitalul si la fondurile de care dispune domnu` Carabulea, CSU Sibiu n-ar trebui nici macar sa se gandeasca la probleme cu banii, sau la efectele crizei...ma rog parerea mea, oricum sunt "convins" ca banii care vin de la sponsorul principal sunt "investiti" unde trebuie si cum trebuie :surrender:

PS: Cer scuze pentru off-topic :)

PostPosted: 02.02.2009 17:25
pai nu inteleg,perioada transferurilor s-a incheiat,cum sa-l aduca pe barbary inapoi!??!!??!
PostPosted: 03.02.2009 07:30
Corect Slamdunker, dar mai gandeste-te ca si Earl Brown a venit tot in mijlocul turului.La el cum s-a putut?Banuiesc ca daca ar fi s-ar putea si cu Barbary

PostPosted: 03.02.2009 08:24
marius2002ss wrote:Corect Slamdunker, dar mai gandeste-te ca si Earl Brown a venit tot in mijlocul turului.La el cum s-a putut?Banuiesc ca daca ar fi s-ar putea si cu Barbary
Nu!!! aici te inseli!! Brown a fost adus pe baza acelui ,,decret``,ma rog,dat de federatie prin care spunea ca poti sa schimbi un singur jucator sau ai voie sa faci un singur transfer si asta numai in perioada turului.
PostPosted: 03.02.2009 11:36
slamdunker wrote:
marius2002ss wrote:Corect Slamdunker, dar mai gandeste-te ca si Earl Brown a venit tot in mijlocul turului.La el cum s-a putut?Banuiesc ca daca ar fi s-ar putea si cu Barbary
Nu!!! aici te inseli!! Brown a fost adus pe baza acelui ,,decret``,ma rog,dat de federatie prin care spunea ca poti sa schimbi un singur jucator sau ai voie sa faci un singur transfer si asta numai in perioada turului.

eh...chestia asta cu decretu nu stiam!!!Oricum era foarte binevenit Barbary la echipa si pt ce avem noi nevoie si pt ca stim ca e un jucator de valoare!!!
Previous

Return to Fosti jucatori