Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Damien Argrett

PostPosted: 10.02.2006 18:35
Care stie cand il vedem la lurcu ca multa speranta imi pun in el.
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?
PostPosted: 10.02.2006 19:18
pai... acuma depinde fiecare cand il vede prima oara :D am inteles ca la mures nu era complet refacut, dar va juca si maine la brasov, sapt viitoare la cluj, si peste 2 sapt cand avem acasa cu pitesti.

Eu cred ca o sa-l vad la cluj prima oara... (vezi ca am mai scris ceva detalii in threadul despre meciul cu muresu)
PostPosted: 10.02.2006 19:22
Eu o sa-l vad maine la Brasov :D

PostPosted: 10.02.2006 19:44
azi la antrenamete am fost placut surprins de cum a jucat.are potential baiatu.nu prea le rateaza.si joaca si pivot ceea ce ne lipseste in momentul de fatza cel mai mult.are niste finalizari bune.
Fortza CSU
Every Dream Has A Beginning.
It Begins On The Street. It Ends Here.
Winning Changes Everything.
PostPosted: 10.02.2006 21:45
am inteles ca la fosta echipa in cuxhaven juca numa power forward... sa speram ca se va acomoda repede cu 5u

PostPosted: 10.02.2006 21:55
Sa speram ca la Targu Mures nu a fost adevarata lui fata si va fii jucatorul de care avem nevoie. Daca Liviu Costea merge la brasov astept cu nerabdare detali despre jocul lui Arget.
Hai Csu

PostPosted: 12.02.2006 18:52
Pana la urma va fii trimis acasa si acesta......Doamne da sa ne convinga prin urmatoarele evolutii ca merita sa faca parte din lotul Csu. Daca nu va fii asa ma intreb cine va fii scos vionovat? Mircea Vulc? Horatiu Floca- baiatul asta nu are nici o treaba cu baschetul , este pus acolo doar ca marioneta si sa mai stearga parchetul din cand in cand. El de fapt este un biet cameraman care pana acum statea cu camera atintita spre mirce iar acu a ajuns si el director sportiv la Csu. Pun pariu ca nici macar nu stie regulamentul ce sa mai vorbesc de alte implicari ale lui. Dupa ce l-a indepartat pe BUBU ( cu care nu-i mergea la vulc cum credea el) la adus pe floca asta pe care numai daca ii rostim numele nu ne spune mare lucru si ne gandim numai la prosti....prosti care se fac si la nivelul conduceri acestui club. LUATI MANA DE PE FAMILIA NOASTRA CSU .
Ati furat-o voi si ati facut din ea afacere propie!!!!! RUSINEEEEE!!!!!
MI-E SILA DE VOI !!! HOTILORRR!!!!
SA CONDUCA ALECU ECHIPA MAI DEPARTE- a facut parte din generatia de aur si acum a primit un post la div B, iar fiu-so antrenor secund la Csu . Pai ce dracu a facut Catalin ala pentru istoria acestui club sa merite un astfel de post!!!
TREBUIE SA FACEM CEVA FRATIILOR!!!
MIRCEA VULC - DICATATORUL ( bannerul asta am sa-l afisez la urmatorul meci)
LASA-NE!!!!!!

PostPosted: 12.02.2006 19:21
Toti sunteti cocosi p forum.Pana a adus Vulc victorie dupa victorie nimeni nu zicea nik toata lumea lauda echipa dupa infrangerea de la Ploiesti s-au trezit unii mai destepti sa scandam "Demisia, demisia".De acord ca trebuie sa se schimbe ceva la echipa da de ce sa nu strigam:"Schimbati tactica nea Mircea" nu "Demisia" :D.Oricum sunt ffff curios sa vad cati or sa strige demisia la urmatorul meci de acasa.Asta ar insemna ADIO cea mai klumea galerie din Romania + dupa parerea mea ar avea un oarecum efect asupra jucatorilor.Si pun pariu ca dak pleaca Vulc pleaca si Clavon si Evans.Si fara ei suntem chielea p**i.Echipa si-a mai revenit doare de cand a venit Clavon.Iar cu aducerea lui Evans a inceput adevaratul spectacol.Oricum sper sa castigam sambata.
Fortza CSU Sibiu.

PostPosted: 12.02.2006 19:38
sunt accord in anumite privinte cu roshu.cu toate k sunt de parere k mircea vulc ar trebui schimbat cred totusi k nu este momentul cel mai potrivit pt a-i cere demisia.in primul rand demisia lui ar avea consecinte si asupra jucatorilor si nu cred ca ar fi bine pt noi!!dupa parerea mea ar trebui sa mai asteptam pana la sfarasitul campionatului,sa vedem ce se intampla...!daca i s-ar cere demisia acum nu cred ca baietii vor mai fi capabili sa se bata pt locurile fruntase...si asa sunt intr-o pasa proasta acum si nu cred ca ar fi binevenita schimbarea antrenorului!!!
akum mai mult ca oricand trebuie sa ii sustinem pe baieti..mai ales pt meciul de sambata!!!

HAI CSU!!!!!!

PostPosted: 12.02.2006 19:55
mAI Roshu.........tu esti cu siguranta unul din cei care vine de vre-o 3,4 ani incoace la baschet. Tu nu ai nici o vina pentru acest lucru si e bine ca Csu castiga noi suporteri dar daca ai stii mai multe din jurul acestei echipe cu siguranta ai fii de acord cu mine. Sau esti unul din cei care il sustine pe Vulc deoarece intri moca la meciuri:((.
Tu chiar crezi ca Clavon si Evans stau aici de dragul lui vulc, crezi ca tin atat de mult la el si il iubesc pe "nenea mirce".:)) Poi te inseli dragule daca crezi asta. Sunt la sibiu pentru a castiga un ban si pentru nimic altceva. Dupa decenta care o ai in limabj sunt sigur ca nu ai mai mult 18 anisori.(hai 19 cu indulgenta)
Afara cu familia vulc de la Csu ne-am saturat de dictatura voastra!!!

PostPosted: 12.02.2006 20:26
deci ma faci sa rad.auzi ca il sustin p vulc pt ca intru p moca la meciuri.doamne nici nu stiu cum tio venit ideea aia.oricum intru p gratis la meciuri nu tre sa fie Vulc acolo.oare ce era dak castigam si cu ploiestiu si cu brasovu.aici i marele semn de intrebare.despre ce se mai vorbea p forum.
FORTZA CSU

PostPosted: 12.02.2006 23:30
Roshu vorbeshti si tu ca sa nu taci... in legatura cu intratu gratis la meciuri.... asta se numeste "mita" pentru UNII, nu pt toti ca sa taca. La toate cluburile care se respecta pana si presedintele plateste biletul. Da ma rog tu oricum bati campii cand spui ca ai fi vrut sa vezi cum era daca bateam la Ploieshti.... in sport nu intra in calcul cuvantul "DACA". Acum vorbind obiectiv, ti se pare normal c se intampla la echipa? ma refer la faptul ca a venit catalin pe akolo.... ce antrnor poate sa fie el ? Crezi ca shtie cum decurg treburile in teren? L-ai vazut tu vreodata sa joace macar o repriza intr-un meci? Si dak nu crezi ca el e vinovat d acest rezultat arata tu vinovatu pentru ca jucatori care sa nu traga cu dintii pentru rezultatul echipei lor nu am vazut.
PostPosted: 13.02.2006 00:23
Roshu wrote:De acord ca trebuie sa se schimbe ceva la echipa da de ce sa nu strigam:"Schimbati tactica nea Mircea" nu "Demisia"

:!: ... si in acel moment domnul Vulc o sa aiba o tresarire si o sa-si dea seama de realitatea din teren.
CSU Sibiu este ca Real Madrid, da mai multe goluri decat primeste :lol:
PostPosted: 13.02.2006 10:17
Daca tot aducem exemple din fotbal,sa va dau si eu unul:
Gurita fotbalistul de 31 de ani la Farul Constanta,echipa finalista a Cupei Romaniei si ocupanta la finele sezonului trecut a unui onorant loc 5 a declarat in legatura cu venirea noului antrenor de nationalitate sarba urmatoarele:
"Este primul antrenor din cariera mea care ne preda tactica."
Mai Roshu problema cu tactica si toate cele ce deriva de aici este veche,de vreo 3-4 ani o discutam,tu esti nou in problema aceasta.
In ceea ce priveste pozitia mea fata de Vulc ,aceasta este clara nu vreau sa v-o reamintesc.Celor care insa doresc schimbarea lui Vulc si se vor aventura in aceasta lupta ii avertizez ca aceasta va fi una foarte grea.

PostPosted: 14.02.2006 22:59
vad k unii incep sa se lanseze in aprecieri de genul...dak bateam la ploiesti sau brasov nu mai existau critici................tu probabil nu realizezi k probabil dak ar fi zburat porcul bateam noi la ploiesti sau brasov cu apararea pe care o practicam!.........referitor la schimbare aceasta nu se va produce ............adevarul e k nu exista in romania tehinicieni adevaratzi de baschet ci doar carpaci !
Next

Return to Fosti jucatori