Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

alexandru kovacs

PostPosted: 16.04.2006 22:53
ALEXANDRU KOVACS este unul dintre cei mai inimosi jhucatori care au activat la aceata echipa si care a fost tratat ca un "dinamovist" adica ca un caine!!daca nu este negru el cu ce a gresit in viata asta?
DOMNULE mircea vulc:
trebuia sa joace aici ptr ca are tot ce ii trebuie si nu vroia decat sa ajute echipa!!!

consideram ca sunt jucatori care au valoare si au nevoie sa joace in Romania asta nu sa aducem jucatori din alte ligi unde erau rebuturi ,si sa ii neglijam pe acesti tineri care nu au cum sa se afirme ptr ca nu mai au loc in echipele supra populate de straini!!

:biting:

PostPosted: 16.04.2006 23:10
nu stiu sincer cum s-ar simti cei din legiunea straina a sibiului daca ar citi ce ai scris dar prefer sa nu ma gandesc... daca au venit la sibiu au venit ca sa joace restul de motive fiind mai putin importante ...

cat despre alex este doar imprumutat la medias el putand reveni din sez viitor daca mr. Vulc considera ca are nevoie de el .... nu cred ca Sasa , Evans sau altii nu sunt de Romania? gandeste-te ce nivel cmpetitional exista in Romania fata de SUA sau alte natii ?? nu o ducem cel mai rau dar nici foarte bine .. atata timp cat exista jucatori din alte campionate mai buni ca unii din Romania si vor sa vina dc sa fie vreo problema? si chair nu cred ca poate fi oprita afirmarea unui talent prin jucatorii straini ..
Image
PostPosted: 17.04.2006 07:42
nu cred ca ai dreptate, re5pect. jucatorii straini au ridicat foarte mult nivelul campionatului. in jurul lor se creaza o atmosfera propice baschetului de performanta, iar copiii sint atrasi tot mai mult de acest sport.
problema este ca NU SINT jucatori tineri foarte valorosi. aceasta afirmatie este sustinuta de faptul ca de citiva ani nu a mai fost promovat nici un jucator sibian in echipa (si nici nu a fost cumparat vreunul de alta echipa). si mie imi pare foarte rau de acest lucru pentru ca asta inseamna ca ceva nu functioneaza la nivelul copiilor si al juniorilor. totusi pina la a afirma ca este mai bine fara straini in echipa/campionat este cale lunga. la ce nivel crezi ca s-ar fi jucat in campionatul romanesc fara acesti jucatori straini? nu uita ca Asesoft a cistigat in Europa datorita lor. romanii au jucat foarte putin in cupa. ei sint jucatori profesionisti si, chiar daca nu sint cu sufletul pentru orasul in care joaca, dau totul pe teren pentru ca asta face parte din educatia si din mentalitatea lor.
PostPosted: 17.04.2006 23:46
Pai da cu antrenorii care sunt la baieti cel putin ........vai de capul meu.......doamna martinescu e singura care a reusti sa scoata una din cele mai bune generatii ale sibiului......adi tatu, gicanu,mitza, califu....cunoscatorii stiu
In schimb la fete merge treaba........ vezi Alexandra Uiuiu transferata la ICIM Arad, echipa cu pretentii la castigarea campionatului....deci la fete nu o ducem rau de tot
Iar cu baietii, sa asteptati un pic, ca sunt destui jucatori care i-am mentionat mai sus care si-ar putea face treaba mai bine decat calota sau ban daca ar fi luati in considerare de catre Dl Vulc
He did it again!!!

PostPosted: 18.04.2006 00:01
eu zic ca jucatorii nu trebe grabiti ca sunt foarte mari sansele sa se piarda si dintr-un talent ce promite multe sa moara speranta .. adica eu cred ca daca iei sa zicem un jucator care ii mai bun ca Ban si-l bagi in echipa ce face? al doilea Ban da mai bun? o sa-l bage? nu ca nu prea are experienta .. mai bine toate la timpu lor ...
Image

PostPosted: 22.04.2006 19:16
va urez un paste fericit alaturi de echipa csu sibiu si va rog din tot sufletu sa fiti alaturi de ei indiferent de momentele prin care trece echipa .si sa speram cu ajutorul lui dumnezeu si a vostru sa aduca o medalie anul acesta.
va pup si fiti alaturi de ei.ALEX 23
PE CURAND
PostPosted: 22.04.2006 20:07
sa te auda cine trebuie...
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)

Return to Fosti jucatori