Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Elemer Tordai

PostPosted: 03.07.2007 17:21
Doamne, in continuare sunt socat :( Dumnezeu Sa-l odihneasca, important este ca nu mai sufera. Tot ce pot spune este ca a plecat din randul nostru un mare baschetbalist, un om cu un caracter incredibil, dupa cum a spus Mihai, un OM. Vei ramane intotdeauna in inimile noastre.

Gandurile noastre, ale muresenilor sunt alaturi de familia lui, de prietenii lui si toti suporterii lui CSU Sibiu.

PostPosted: 03.07.2007 17:51
Pacat de aceasta pierdere!Condoleante familiei si regretul ca baschetul sibian si-a pierdut un CAMPION!
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA !
PostPosted: 03.07.2007 19:10
a fost o zi care nu as fi vrut sa vina niciodata ... am fost impresionat de oamenii de(si din) baschet din intreaga tara care au tinut sa fie azi la inmormantare.
si personal, am fost foarte dezamagit de anumite persoane cu greutate si importanta din Sibiu care insa nu au fost alaturi de Toci la ultimul si cel mai greu meci din viata lui.stiu, se pot gasi circumstante atenuante pentru dansii, insa azi Toci avea nevoie de toti oamenii apropiati lui ...
PostPosted: 03.07.2007 19:14
TOCI!!! TOCI!!! TOCI!!!
PostPosted: 03.07.2007 21:15
un gand de la brian evans
http://www.prosport.ro/index.php?sectio ... 4&pagina=0

PostPosted: 04.07.2007 06:59
Ai dreptate Lazio.....cineva foarte important a lipsit de langa Toci.....eu unul nu ma asteptam. Sincer ma durut si pe mine...si parca il asteptam sa apara acolo langa el... mi-as fii dorit atat de mult....pacat.

PostPosted: 04.07.2007 12:23
Dumnezeu sa te aiba in paza! A murit un mare om si un exceptional sportiv. Toata familia baschetului romanesc e alaturi de familia indurerata. Toci, nu te vom uita niciodata, prietene, colegule, omule, dragule. Targu Muresul, antrenorul si fostul tau coleg de mic copil, Mihai Corui, colegi si prieteni din Medias, iti aducem un ultim omagiu. Ai fost un profesionist adevarat, rar am intalnit asa o persoana ca tine. Pentru mine esti viu vesnic, iti multumesc pentru tot.
PostPosted: 04.07.2007 16:15
Nu-mi vine sa cred...:(((((((( Anul trecut de ziua lui eram in sala langa el si i-am zis LA MULTI ANI:((((((( Dumnezeul sa-l odihneasca!!! Un mare OM.

PostPosted: 04.07.2007 20:11
I wanted to leave a message on the site for all the CSU Family and Toci relatives to know I am deeply sadden about this horriffic anouncement. Toci was a wondeful person to be around on and off the court, he showed great leadership qualities. Toci was a guy who I had know problem listening to for any advice. He was a wise man, honest, and full of strength in his soul, these things you could see by the smile on his face each day through his agony the past year. There will never be a No. 9 with his qualities. To his wife I would like to say,"stay strong, God built you for this situation years ago, we just didnt know it" Your wonderful husband is a angel shining over you with each sunny day. My wife and I Love you,and we will keep you in our prayers.

Brian Evans

PostPosted: 04.07.2007 22:30
Toci...un mare om a plecat de langa noi...Dumnezeu a avut nevoie de un om bun langa el si l-a luat pe Toci...El va ramane mereu in inimile sibienilor...si sper ca la fiecare meci sa ne amintim de acest OM... Te-am iubit - Te iubim - Te vom iubi mereu...Dumnezeu sa-l odihneasca....
PostPosted: 04.07.2007 23:22
stiu ca sunt putin off-topic... dar nu am stiut daca mesajul sa il scriu aici sau la subiectul cu recordu`.... stim ca Toci si-ar fi dorit sa vada recordul doborat, si a crezut mereu in noi...... si ar fi frumos ca acest record sa fie doborat in onoarea unui om care acum ne zambeste de printre ingeri... imi cer scuze din nou pentru off-topic.... Un om care va ramane mereu in inimile noastre...
What doesn`t kill you, makes you stronger!!!
PostPosted: 05.07.2007 00:17
Recordul ii va fi dedicat lui Toci!
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 05.07.2007 10:39
catzy, mai citeste si tu ziarele etc...
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
MOD
PostPosted: 05.07.2007 11:15
Anghelina Dragos wrote:E greu... pentru mine plecarea lui ,, Toci" a fost soc si este. Poate lumea nu ma stie nu ma mai stie insa io am trait din 1994 pana in 2000 copilaria alaturi de echipa. Am fost la toate meciurile, am stat langa echipa pentru ca eram din echipa, eram nepotu lui ,,Pralea". Am ridicat cu ei cele doua cupe de campioana am mancat la aceasi masa. Insa lucrurile s-au schimbat si m-am cam departat de baschet, dar am sutinut in continuare echipa indiferent de rezultat, poate sunt din generatia veche, caci doar Spanu si Alecu mai sunt cei care au crescut cu mine. Toci era nasul de cununie al lui Prealea si a matusi mele si de botez a varului meu. Acuma fina si finutul sunt departe dar chiar daca nu au fost alaturi de nasa lor Inke, au facut un legamant Ramas bun nasule Ramas bun nasule, Dumnezeu sa te ocrotesca in ceata mare de ingeri, nu te voi uita niciodata, si in vara am sa-ti cint la vioara, asa cum ti-am promis si sa sti ca mai merg la hanbal, drum bun si te iubesc mult de tot, si sa sti ca o sa am grija de nasa Inke, iti promit nasule, eu o sa cresc mare, si o sa fiu puternic asa cum a-i fost tu nasule. Al tau finut Andrei si mami A mai cazut o stea de pe cer, insa a ramas in inima noastra ca cel mai bun jucator al sibiului. Poate o statuie nu e de ajuns pentru acest om care is dadea si viata pe teren, poate denumirea unui sector din sala nu e deajuns, poate nici un baner mare cu numele lui fluturat la fiecare meci nu de ajuns. Era un rege al baschetului, talentat si simplu, si nici nu imi pot imagina cum un sportiv ca el a putut fii rapus de o boala necruzatoare, care sa doboare un tanar ca Emi. Poate am gresit nu stiu ca m-am departat de echipa, insa acuma are una dintre cele mai frumoase si active galerii, nici cea de fotbal nu se compara cu cea de la Sibiu, chiar daca au fost unele momete mai tensionate intre echipa – conducere – suporteri. Am promis celor din vechea genratie care inca mai e pe banca sibiului ca am sa ma intorc la vechea mea copilarie, unde am crescut 6 ani din cei 30 de ani, si as vrea sa stiu ca mor cu steagul echipei in mana. Sa cant vechile melodii care erau imnuri ale echipei si cele noi facut de voi, cei care au stat in spatele fiecarei victorii sau infrangeri la bine si la rau. Astfel as vrea daca se poate un singur lucru sa redevin un al 6 suporter, pentru a reduce inima anilor de victorie chiar daca din 99 nu am mai ajuns pe locu I, dar simt ca anu asta vom castiga campionatu in memoria lui Emi si sa ii dedicam Victoria lui pentru a plecat prea devreme de langa familie, echipa si celor care is stiau si l-au sustinut pana in ultimu moment al viatii. Macar atat pot face pentru el si nu numai si cred ca unu dintre cele doua sectoare de la sala sa numim cu Elemer Tordai sau sa ii creem un loc acestui zeu in care acesta sa nu fie uitat de nimeni si da dedicam fiecare victorie lui si celor care nu mai sunt printer noi, jucatori, antrenori si suporteri. CA NUMELE ACESTORA SA DAINUIE MII DE ANI NU DOAR IN INIMILE NOASTRE DAR SI CA COPII NOSTRI SA STIE ISTORIA SPORTULUI EMBLEMATICU AL SIBIULUI.
PostPosted: 06.07.2007 12:27
MA GANSESC CE A FOST IN SUFLETELE FRATILOR MOCANU,A LUI SPANU,KOVACS,CRACIUN,BUBANJA CAND I-AU DUS PE UMERI SICRIUL LUI TOCI???
CE A FOST IN INIMA LUI ALECU CAND IA DUS CRUCEA SPER GROAPA ??

NU STIU SI NICI NU AM DE UNDE SA AFLU DAR VA SPUN CA IN SUFLETUL MEU CA AM FOST ACOLO A FOST O DURERE SI TOTODATA O BUCURIE PTR CA TOCI NU A MAI SUFERIT,,,DUMNEZEU L-A LUAT LA EL SA ISI FACA CEA MAI BUNA ACHIPA DE BASCHET DUPA CUM ZICEA SI BASESCU....

TOCI NU MERITA SA SUFERE ATAT....EL SPUNEA FAMILIEI CA ULTIMUL LUI VIS ESTE SA AJUNGA IN SALA DE SPORT....NU S-A MAI INTAMOPLAT ASTA...EU INCERCAM SA II INCURAJEZ PE CUNOSCUTI SA IL SUNE SI SA IL INTREBE CA PE UN OM SANATOS CUM SE SINTE SI DACA ARE NEVOIE DE CEVA...DAR EL NU VROIA SA VB CU LUMEA IN STAREA ACEEA...VROIA CA OAMENII SA IL TINA MINTE CA UN OM PUTERNIC SI SANATOS..SA NU RAMANA CU O IMAGINE A LUI DE SLABICIUNE SI RAPUS DE BOALA...TOCI A VRUT IN TOTDEAUNA SA FIE UN INVINGATOR..A SPERAT PANA IN ULTIMA CLIPA CA VA REUSI SA INVINGA BOALA....A CREZUT IN DUMNEZEU ENORM.....INKE A RAMAS CEA MAI INDURERATA...IN DATA DE 4 IULIE SE IMPLINEAU 15 ANI DE CASNICIE....
DUREROS!!!!

DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA SI SA TE PAZEASCA!!!
PreviousNext

Return to Fosti jucatori