Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Petrecere 3 ani de forum... (ce trece timpul)

Sa facem petrecerea?

da
29
83%
nu
6
17%

Total votes : 35

PostPosted: 26.09.2008 00:35
Dragilor (era sa zic barosanilor da' iar se uita cineva urat la mine :) )

Au trecut deja 3 ani de cand suntem impreuna in aceasta formula. Ce repede a trecut timpul, parca doar ieri era cand ne-am intalnit vreo 8 persoane pentru prima data la ex-New Yorker in separeu. Dupa ce ne-am tot dialogat pe forum incepand cu 9 noiembrie, am hotarat sa ne si vedem fata in fata. Simteam ca suntem plini de idei, de initiative, se simtea un entuziasm incredibil... La New Yorker cred ca s-au strans primii bani pentru un proiect, pentru acel banner cu forumul, care in mare parte e si headerul forumului. Cat de mult s-au schimbat lucrurile in acesti 3 ani... Am devenit mult mai puternici, vocea noastra e luata in seama de multe persoane publice (chiar daca unii nu prea ar vrea, ne-ar vrea mititei si dezbinati), am reusit sa realizam cateva lucruri notabile (nu le mai enumar aci, le stiti cu totii). Pe de alta parte entuziasmul de atunci a cam disparut, ne-am mai maturizat (atat ca oameni cat si ca suporteri de baschet), unii dintre noi au mai renuntat sa se mai implice, au venit altii noi, ne-am mai si suparat unii pe altii, dar daca ma uit in urma, cred ca au fost 3 ani frumosi de CSU FANS (epoca moderna :) ). Sa nu uitam ca au mai existat in trecut forumuri ale suporterilor CSU, ca s-au mai organizat coregrafii, deplasari, alte actiuni. Fara ei, cei care au facut parte din acest club si fara suporterii care au sustinut aceasta echipa de aproape 20 de ani , probabil ca noi acum nu mai eram aici, in acest punct in care ne aflam azi, iar multi dintre noi poate nici nu ar fi mers vreodata la baschet sau ar fi mers mult mai tarziu.

Cred ca avem destule motive sa ne intalnim inca o data (mie imi face mare placere sa ne vedem, de fiecare data cand avem ocazia), sa depanam amintiri legate de baschet, sa punem tara la cale. Ce ziceti? De data asta cei care au lipsit data trecuta trebuie sa vina obligatoriu :) (ma refer in special la brylu, bauade, danny si alti cativa).

Va provoc, pe toti forumistii (noi sau vechi), sa scrieti aici despre amintirile care le aveti legate de acest forum, sau despre asociatie, despre intalnirile asociatiei, despre actiunile organizate. Cum ati ajuns pe forum, cum ati ajuns la meciurile CSU, cum de v-ati implicat in actiunile asociatiei samd. Propun ca ulterior sa votam cel mai bun mesaj si sa dam un premiu pentru asta.

Aniversarea forumului cred ca e in 9 noiembrie, dar 8 e sambata si avem si meci cu targoviste. Propun ca data 8 nov si ora …dupa meci. Locul binestiut deja, Kubata. Va rog sa va spuneti parerea despre oportunitatea de a mai face o asemenea intalnire (sa o facem sau nu) , despre data si ora (cei care credeti ca ar trebui sa o facem).

Nu uitati de premiile (ne)serioase. Daca facem petrecerea trebuie sa dam neaparat si premiile CSU Fans.

Cei care vreti sa participati la petrecere scrieti mai jos si votati. Astept si sugestii despre cum ar trebui sa se desfasoare petrecerea.

Pe cine credeti ca ar trebui sa mai invitam?

De asemenea mai e nevoie ca cineva sa se ocupe de categoriile de premii care au fost anul trecut, sa le gaseasca si sa vorbim cateva persoane (consiliul director) sa hotaram ce premii dam si cui. Cei care vreti sa va ocupati anuntati in acest subiect ca sa stie si altii, daca aveti propuneri de categorii de premii scrieti aici. Daca aveti si propuneri concrete de persoane la anumite categorii trimiteti de asemenea mesaj privat sau mail monicai sau la csufans@sibiul.ro.

Cine face diplome si (eventuale) trofee? Cine se ofera primul?

Toate lucrurile legate de organizare sunt mai mult ipotetice acum, intai trebuie sa stabilim daca facem petrecerea sau nu.
PostPosted: 26.09.2008 09:19
Oricat ne-am restrange actiunile, petrecerea trebuie facuta. Nici nu-i neaparat musai sa se numeasca "petrecere" se poate numi si intalnire anuala :D. Eu zic sa o facem pt buget de austeritate, adica fiecare-si plateste cheltuielile, eventual cu un bilet de intrare care sa acopere premiile si protocolul pt invitati - daca e cazul.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 26.09.2008 09:57
Daca sa facem petrecerea...?...nici nu se pune in discutie , vreau (mai ales ca anu trecut nam fost si deja el` presidente ma tras de urechii ca trebuie sa vin obligatoriu :( )

Cat despre cum am ajuns pe forum e mai complicata situatia (vorba vine) stateam in sala la "tenjmenii" si am vazut afisal "benaru`" cu site-ul,stiu ca am venit acasa si repede sa intra si eu pe forum , dar ce sa vezi....uitasem site-u :mallet: am tot cautat prin "guugle" pana am dat de el,daca tin bine minte primul meu mesaj a fost ceva de genu " Pot sa intru si eu in galerie?:D" nu stiam ca nu este nevoie de o aprobare pentru a face parte din galerie,ce sa fac "copcil nebun" cum imi zic aproape toti :D (nu neg lucrul acesta :D ). Sincer sa va spun pana in momentul acela nu am gasit absolut nimic care sa ma pasioneze atat de mult , am incercat o gramada de sporturi sa fac , fotbal,tenis,inot,handbal si ultimul atletism din cauza caruia am suferit si 2 operatii (ce sai faci la toti ni greu) , dar nimic din ce am facut nu mi-a placut , dar in momentul cand am intrat in familia csu parca totul sa schimbat , ardeam de nerabdare sa vina sambata sa fie meci sa urlu sa cant , in sala eram cu totul atlfel cand intram (si sunt si in prezent) . Imi aduc aminte si de prima deplasare aveam 16 ani JUMATE :D la un meci U Cluj - CSU Sibiu in semifinale cand sau jucat 2 meciuri la Cluj si trebuia sa ramanem peste noapte....vai cata bataie de cap...vroiam cu orice pret sa merg in deplasare , iar ai mei parinti nici nu vroiau sa auda de asa ceva (cum sa dorm eu de nebun o noapte in Cluj),dar eu ca un copcil nebun vinerea dimineata mi-am luat ghiozdanu si am plecat la "Scoala" :D am ajuns in Cluj , seara pe la ora 20 ma suna ai mei parinti sa vada ce e cu mine , de ce nam ajuns inca acasa , cand le-am spus ca eu defapt sunt in Cluj ... nu cred ca vreti sa stiti ce discutie am avut la telefon :D (adica ce vorbea tata ca eu nu`l prea auzeam.....:D ma faceam ca nu`l aud :D )...aia a fost prima deplasare...dupa care au urmat si restul...(adica toate)....Sa infintat asociatia , tinem neaparat sa fac parte din asociatie,vroiam sa fac si eu ceva,sa fiu si eu de folos cumva...(chiar daca in ultima vreme nu mam prea implicat nu a fost cu intentie,ci am avut Bac-ul si nu am prea avut timp de nimic..promit sa imi reiau activitatea :D)...Imi aduc aminte recordul,tot timpul ma gandesc la acele momente,e ceva de povestit nepotilor,nepotilor nostri (daca om trai ca in 2012 murim :D:D) in 80 de ore am dormit 7 ore...imi aduc aminte pe Claudiu cum saracu se tinea cu mainile de cap si nu mai stia in ce parte sa se invarta , toata lumea striga CLAUDIUUUUUUUUU....pe saracu Oancea care a avut ghinionu de a se accidenta chiar inainte de record,defapt mi amintesc pe toti,toti au avut un rol special atat stewarzi cat si jucatori,dar cel mai comic era Nicu Zamacau si acum cand ma gandesc ma ia cu ras :D cand statea la tabela de 24 de secunde si in loc sa aive de grija el statea la povesti si auzeai dintr-o data...TIMPUUUUUU :D , momente frumoase ar fi foarte multe,nu cred ca sunt atatea caractere pentru un mesaj cate as avea de scris . Ce pot sa spun este ca Csu Sibiu si Csu Fans mi-au schimbat o mare parte din viata . Chiar daca acum fac parte si din "Ultra Sound" sau "Mini Sounzi" cum ne spun unele persoane (fara rea intetie stiu :P )asta nu imi influenteaza cu nimic activitatea din asociatie (probabil multi cred ca de aceea nam mai fost activ in asociatie,dar vam spus mai sus care a fost motivul) . Nu imi gasesc cuvintele in aceste momente sa pot spune cat de fericit sunt pentru ca fac parte din aceasta familie , dar pana la urma urmei ce mai conteaza niste cuvinte , conteaza ceea ce simti si momentele pe care le-ai petrecut. Tot timpu mam vazut cocotat acolo pe bara in locul lui florin (asta ca e vorba de retragerea lui) dar sincer nu vad pe nimeni sa ii ia locul lui florin,adica sa faca treaba asa cum o face el,am incercat si eu in multe randuri sa dau tonul sa fac ceva,dar lumea nu asculta,lumea este obisnuita cu florin si eu unul sunt obisnuit cu florin,parca bara aia ar fi asa de goala fara el :D deci florineeee...nu lasa bara goala ca raceste :D .....

Pfff gata ca am scris prea mult si ma cearta Albu ca il depasesc :D :banana:

Oricum ceea ce simt pentru Csu Sibiu si momentele pe care le-am petrecut alaturi de voi toti nu se pot descrie , e ceva de nepretuit (ca mastercardu :D) ceea ce conteaza este ca mam simtit bine si vreau sa ma simt bine in continuare.

Multumesc tuturor ca m-ati primit alturi de voi si ca alaturi de Csu Sibiu mi-ati oferit o multime de momente frumoase in viata mea..

CSU SIBIU -- MY ONLY TRUE LOVE !

PS: Oare soricei astia 2 de la mine de la semnatura nau obosit? :banana:
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 26.09.2008 11:12
Deci cineva a spart gheata cu amintirile... Danny, esti invitat special la petrecere (daca o facem).

La petrecere nu va fi cu taxa, fiecare plateste ce comanda.

Ar cam trebui sa incepem sa numaram potentialii participanti, deci deschid eu lista:

Claudiu 2 persoane

Va rog scrieti care vreti sa veniti si cate persoane.
PostPosted: 29.09.2008 19:59
Lista actualizata

Claudiu 2
Tudor x 2
Corne 2.5
Mariusanca 1
Calin 2
Soso 1
Danny 1
Reggie 1
Iulian 1
Burger 1
Brylu 1 dar bea cat doi, dupa propriile aprecieri :)
Ivan 1
Bartender 1
Oancea 2
Teo 2

Total pana acum 21.
Last edited by Claudiu on 29.09.2008 20:29, edited 1 time in total.
PostPosted: 22.10.2008 22:53
revin, cine ajuta la organizarea petrecerii?
PostPosted: 28.10.2008 15:44
Prezenta! 1 pers.
PostPosted: 28.10.2008 19:13
din cauza datei, noi nu putem fi prezenti...
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 29.10.2008 14:37
Prezent
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

Sports writer at -----> http://dabaschet.net/

PostPosted: 29.10.2008 14:54
Din pacate nici eu nu cred ca voi putea fi prezent. Imi pare rau , distractie faina
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!
MOD
PostPosted: 29.10.2008 16:35
prezent
PostPosted: 31.10.2008 14:19
Io n-am înţeles în cât e până la urmă - vineri sau sâmbătă? Oricum, în principiu, prezentă.
PostPosted: 10.11.2008 14:24
No, sper ca v-ati distrat fain la petrecere. Numarul participantilor a fost mai mare decat ma asteptam, aproape 50 de persoane. Mai aveam putin si umpleam cu totul pizzeria Kubata. Locatia cred ca a fost mult mai buna decat jos, ati putut sa si mancati (am vazut ca ati dat iama in pizza, e buna? Sa stiu daca ma duc sa mananc si eu acolo.)

Aveti mai jos premiile, pentru cei care nu au fost acolo dar sunt curiosi care au fost premiile CSU Fans 2008:

CATEGORIA „DE PERSPECTIVĂ” – Se acordă unui domn foarte elegant în majoritatea timpului, dar la fel de barbar ca şi noi, restul, în timpul meciurilor. Pentru perseverenţa de a nu lăsa forumul, echipa şi asociaţia baltă, deşi are o groază de alte îndatoriri, premiul merge către Rhadoo, contracandidatul perfect pentru postul de preşedinte. Decide el preşedintele cui.

CATEGORIA „FINANŢATORUL ANULUI” – Se acordă angajatului nu spunem cui, persoană importantă. În orice caz, este mult mai mărinimos decât patronul său. Pentru toate fondurile donate, premiul merge către Teo.

CATEGORIA „BLONZI FATALI” – Mic la stat, mare la sfat. Şi fâşneţ. Scrie pe forum, compune articole, merge în şcoli, ce mai... visul tuturor femeilor. Reggie, premiul e al tău.

CATEGORIA „TURCU PLĂTEŞTE” – Cel puţin din punct de vedere moral. Pentru toate poznele de pe forum, premiul merge către Călin Turcu. Nu de alta, dar e „tăticul” nostru, alături de Monica.

CATEGORIA „MAMA TUTUROR RĂNIŢILOR” – Se acordă Monicăi, pentru moderarea atentă şi grijulie a tuturor balivernelor pe care le spunem noi pe forum.

CATEGORIA „CHE GUEVARA” – Se acordă unui suporter rebel şi în fapt, şi în scris. Premiul e al lui Danny, ultraş de soi, care e îmbrăcat în negru când toată lumea e în galben.

CATEGORIA „CĂLIN POPESCU TĂRICEANU” – Se acordă răzgândaciului-şef IFG, care ba se retraage de pe bara galeriei, ba nu se retrage. Dar, cum nu facem politică, noi chiar ne bucurăm când îl vedem acolo, sus, în cea mai importantă funcţie din sala Transilvania.

CATEGORIA „CENTURA NEAGRĂ” – Se acordă singurului karatist al forumului. După cum îi spune şi numele, premiul merge la Daniel San.

CATEGORIA „RUPE TOT” – Pentru amintirile dureroase de la ultima ediţie a street-ball-ului, premiul i se acordă lui Corne.

CATEGORIA „BIP BIP” – Se acordă forumistului care ştie cel mai bine ce înseamnă libertatea de exprimare. Şi o foloseşte la maxim. Nu putem reproduce chiar tot ce spune, dar le spune bine. Premiul merge la Brylu.

CATEGORIA „PULITZER” – Pentru munca – mai ales de lămurire – neîntreruptă, neobosită şi neîncetată la interviurile cu jucătorii şi staff-ul CSU Sibiu, premiul, care mai poartă şi denumirea de „Jurnalistul anului”, merge la Nikky.

CATEGORIA „GICĂ CONTRA” – Nu credem că este o surpriză pentru nimeni. Ştim cu toţii: când totul e perfect, sigur Oancea găseşte ceva pentru care să strâmbe din nas.

CATEGORIA „COCKTAIL” – Merge către cel mai proapăt membru al asociaţiei, dar unul dintre cei mai vechi şi activişti forumuşti, Bartender.

CATEGORIA „NEVESTE DISPERATE” – Se acordă acest premiu colectiv primei doamne a Asociaţiei „Al 6-lea Jucător”, Iuliana şi primei doamne a primului suporter, Sabina. Vă mulţumim, mult-prea stimabilelor doamne, că vă suportaţi soţii cu barbariile lor din timpul meciurilor.

Si nu ultima, CATEGORIA "OMUL DIN UMBRA" , pentru lucrurile foarte importante care le face pentru proiectele asociatiei (inclusiv 90% din ce ati citit mai sus), dar si pentru ca nu vrea sa iasa in fata cu contributia ei, premiul merge la Bauadeeeee.

Premiantii au primit, pe langa diploma de rigoare cate un fanion foarte reusit facut de tudor x, numai bun de pus la oglinda la masina. O sa il atasez mai jos.

La traditionala tombola pentru participantii la petrecere au fost urmatoarele premii, castigate de:

premiul 3 - 4 doze de bere Guinness - burger
premiul 2 - 6 sticle de bere Corona - Nicky
si mare premiu s-a dus indirect, la cer care l-a dorit cel mai mult, adica la Oancea.
premiul 1 -un butoi de bere Carlsberg - castigat de prietena lui Oancea, imi cer scuze ca nu am retinut numele, dar oricum tot la Oancea a ajuns. Sper ca mai exista continutul butoiului :) >

Vreau sa le multumesc celor care au muncit din greu pentru ca petrecerea si streetballul sa iasa bine: Rhadoo (prezentare pps, inclusiv cautarea ore intregi a unor fotografii haioase pentru fiecare categorie), bauade (pentru textele inspirate care au insotit categoriile de premii), Reggie (pentru diplome si altele :) ), Tudor x (pentru grafica reusita - ca de obicei :) - a fanioanelor si a pozei pentru tort care puneti aici o poza a tortului, sa vada brylu si teo ce au pierdut?).

Sper ca urmatoarea petrecere sa fie la fel de reusita. Poate o conditie a acestei reusite ar fi sa facem si karaoke :) cum sugera unul din karatistii de pe forum. A, am uitat, e singurul karatist de pe aici....macar cu numele. :)
Attachments
fanion3_verso.jpg
fanion3_verso.jpg (45.22 KiB) Viewed 6298 times
fanion3_fata.jpg
fanion3_fata.jpg (43.26 KiB) Viewed 6298 times
fanion3.jpg
fanion rezolutie mare
(533.68 KiB) Downloaded 6 times

PostPosted: 10.11.2008 15:26
Ati uitat de categoria ghinionistul forumului care din diferite motive....
- a pierdut momentul recordului
- a pierdut petrecerea de 1 an a forumului
- a pierdut petrecerea de 3 ani a forumului
- a pierdut editia I-a a turneului de street-ball organizata de asociatie
- a pierdut editia a III-a a turneului de street-ball ...
- a pierdut ultimele 2 inceputuri de campionat (de fiecare data cate un meci cu clujul acasa)
- are ghinionul de a se afla la meciurile de acasa intotdeauna in prezenta lui corne....(asta se pune?)
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!
PostPosted: 10.11.2008 16:14
Fu foarte tare la party... dar cine mi-a acordat premiul respectiv a gresit categoria, pentru ca sunt oricum, numai contra nu.
Next

Return to Initiative suporteri