Declaratii dupa Energia – CSU

Cristi Craciun, Octavian Popa-Calota si Earl Brown, vorbesc pentru csufans.ro

Cristian Craciun:
A fost un meci tensionat, un meci frumos, dar cu mult presiune pe ambele echipe din cauza situatiei in care ne aflam. Noi am reusit sa ne facem jocul in aparare in ciuda faptului atacul nu a functionat la parametrii normali si asta probabil din cauza accidentarilor, noua lipsindu-ne 2 titulari. Mai mult decat atat, Levar si Brown au jucat nerefacuti. Ma bucur ca am reusit sa castigam, e o victorie foarte importanta pentru noi. Acum insa, ma gandesc la meciul cu Tg-Mures care o sa fie la fel de greu si la fel de important. Vreau sa le multumesc celor care au fost alaturi de noi si in sala si pe chat-ul csufans. E foarte bine ca ne sunteti alaturi si ca ne aratati increderea de care noi avem atata nevoie.

Octavian Popa Calota:
A fost un meci dificil in care s-a simtit din plin presiunea. Noi am practicat totusi un baschet de calitate, dar am avut si un pic de sansa. Energia Rovinari este o echipa care joaca bine acasa in fata unui public frumos. Urmeaza acum un alt meci la fel de dificil pentru noi, cel cu BC Mures, insa eu sper sa facem o figura frumoasa si sa ne mai trecem in cont inca o victorie.

Earl Brown:
A fost un meci important pentru noi , un meci pe care trebuia sa-l castigam. Nu am jucat foarte bine si nu am aratat tot ce aveam de aratat ca si echipa, insa am gasit solutii pentru a castiga, ceea ce este foarte important pentru noi. De obicei cand jucam meciuri stranse pierdem, insa faptul ca acum am castigat arata ca ne maturizam ca si echipa. A fost un meci frumos cu o atmosfera buna, un meci in care ambele echipe au luptat pana la final. Noi am castigat pentru ca unii din coechipierii mei s-au remarcat in momente cheie ale meciului. Cristian Craciun a facut un meci extraordinar. A jucat 40 de minute si s-a aparat la un pivot mult mai solid decat el. Milos a avut o contributie decisiva la aceasta victorie, iar Haiduc chiar daca nu a bifat foarte multe minute pe parchet si-a facut simtita prezenta din plin. Aceasta victorie este rezultatul unui efort colectiv.

Ana Dutu/14.02.2011

NOTA: Este interzisa folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana, autor, articol, afisarea de anunturi publicitare, jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervam dreptul de a cenzura, sterge integral sau interzicerea dreptului de a posta, prin banarea / blocarea IP-ului dvs daca nu folositi un limbaj adecvat. CSUFANS.RO nu raspunde pentru continutul postat de utilizatori in rubrica de comentarii, aceasta responsabilitate revine integral autorului comentariului.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Campionat

PosTeamWLPCT
123349
221547
321547
419745
518844
618844
7141240
8111537
9111537
1091735
1162032
1262032
1332329
1422428

Cupa Romaniei Final Eight

PosTeamWL
100
100
100
100
100

Cupa Romaniei Grupa C

PosTeamWL
121
221
321
403