*** CSU Sibiu - U BT Cluj, vineri 16 noiembrie ora 18:00 - Sala Transilvania. ***

West Petrom Arad - CSU Atlassib Sibiu > LIVE

Se pare ca Darnell Clavon va fi menajat pentru acest meci, la fel si Kenny McFarland

Dupa cum probabil ati aflat, Brice Kabengele s-a intors la CSU. Acesta a facut deplasarea cu echipa la Arad.

Asteptam inceperea meciului.

Bogdan Spanu incepe meciul cu un 5 format din: Vio Mocanu, Brian Evans, Gyuri Grunwald,  Ronald Blackshear si Donald Little.

Scor 3-12, min 5-Blackshear, principalul marcator de pana acum. Scorul devine 14-22, apoi 17-26. Dupa primul sfert CSU conduce la Arad cu 19-26.

Little a pus 2-3 capace si a facut o faza de toata frumusetea impreuna cu Evans

La puza mare, CSU Sibiu conduce la Arad cu 50 la 36. In cel de-al doilea sfert au mai intrat Cristi Ban, Calota dar si Brice Kabengele. Acesta din urma a reusit sa inscrie 2 puncte.

Sfetul 3 incepe cu un slam-dunk al lui Little si doua libere inscrise ale aradenilor. Ban il inlocuiete pe Vio Mocanu. Scor: 50-67 in minutul 35. Cu 3 minute inaintea de terminarea sfertului 3: 52-71. Cu 1 minut si 45 de secunde inainte de pauza, scor: 54-73.

Sfertul 3 se incheie cu Ban, Calota, Evans, Little , Ronald pe teren.

Dupa sfertul 3, 63-82 pentru CSU Sibiu

A inceput ultimul sfert al meciului. Dupa un minut, scor: 77-102. Vio Mocanu este inlocuit de Giury Grunwald. Cu 2 minute si 45 de secunde inaintea sfarsitului meciului, scor: 77-104. Mai sunt 56 de secunde, 83-108. Meciul se incheie cu o treita a lui Gyuri.

Scor final: 111-85 pentru CSU SIBIU

La meci au luat parte aproximativ 200 de spectatori.

Scorul pe sferturi: 19-26, 17-24, 27-32, 22-29

Ronald Blackshear  a fost declarat MVP-ul acestei partide.

BC MUREŞ Tg. Mureş  -  U Mobitelco Cluj Napoca  94- 83

In urma ecestei etape CSU Sibiu urca pe pozitia a treia a podiumului. Clasamentul complet in gasesti daca accesezi linkul http://www.csufans.ro/divizia.php?lang=ro

Vineri, 16 februarie de la ora 19:00 CSU Sibiu va intalni in Sala Transilvania pe Dinamo Bucuresti.

Te asteptam! Vino in galben, vino sa incurajezi echipa sibiana!