ro

en

de



WRAcademy

Campionatul national de baschet 3x3

Campionatul national de baschet 3x3

    Campionatul național de baschet 3x3 universitar masculin si feminin se desfasoara in sala Transilvania din Sibiu marti si miercuri dupa urmatorul program:

 Meciurile din grupa A, de marti, 19 martie 2013 (feminin):

  • Ora 10.00 : UMF TM – Univ Oradea
  • Ora 10.20 : ULBS  - Poli TM
  • Ora 10.40: Vest TM – Petru Maior Tg Mureș
  • Ora 11.00: Univ Oradea – ULBS
  • Ora 11.20: Univ Petru Maior MS – UMF TM
  • Ora 11.40: Poli TM – Vest TM
  • Ora 12.00: Univ Petru Maior MS – Univ Oradea
  • Ora 12.20: Univ Vest TM – ULBS
  • Ora 12.40: UMF TM – Poli TM
  • Ora 13.00: Univ Oradea  - Vest TM
  • Ora 13.20: Poli TM – Petru Maior MS
  • Ora 15.00: ULBS  - UMF TM
  • Ora 15.40: Poli Tm – Univ Oradea
  • Ora 16.20: UMF TM – Vest TM
  • Ora 17.00: Petru Maior MS – ULBS

 Meciurile grupei B, de marti, 19 martie 2013 (masculin):

  • Ora 10.00: Petru Maior MS – Univ. Oradea
  • Ora 10.20: Univ Tehnică Cluj – Poli TM
  • Ora 10.40: UMF MS – U. B. B.
  • Ora 11.00: Univ Oradea – tehnică Cluj
  • Ora 11.20: UBB – Petru Maior MS
  • Ora 11.40: Poli TM – UMF MS
  • Ora 12.00: UBB – U Oradea
  • Ora 12.20: UMF MS – tehnică Cluj
  • Ora 12.40: Petru Maior MS – Poli TM
  • Ora 13.00: Univ Oradea – UMF MS
  • Ora 13.20: Poli TM – UBB
  • Ora 15.20: Univ Tehnică Cluj – Petru Maior MS
  • Ora 16.00: Poli TM – Univ Oradea
  • Ora 16.40: Petru Maior MS  -  UMF MS
  • Ora 17.20: UBB – Univ Tehnică Cluj

Meciuri, grupa C, marti, 19 martie (masculin):

  • Ora 15.00: Vest TM – UCB Tg Jiu
  • Ora 15.20: ULBS  - U AB
  • Ora 15.40: Transilvania BV – UMF TM
  • Ora 16.00: UCB Tg Jiu – ULBS
  • Ora 16.20: UMF TM – Vest TM
  • Ora 16.40: UAB – Transilvania BV
  • Ora 17.00: UMF TM  - UCB Tg Jiu
  • Ora 17.20: Vest TM – UAB
  • Ora 17.40: Transilvania BV – ULBS
  • Ora 17.40: UCB Tg Jiu – Transilvania Bv
  • Ora 18.00: UAB – Umf Tm
  • Ora 18.00: ULBS – Vest TM
  • Ora 18.20: UAB – UCB Tg Jiu
  • Ora 18.20: Vest TM – Transilvania Bv
  • Ora 18.40: UMF TM  - ULBS.

 Miercuri – Sferturile

  • Sfert 1: ora 10.00   Locul 1 din grupa B vs. Locul 4 din grupa C
  • Sfert 2: ora 10.00   Locul 2 din grupa B vs. Locul 3 din grupa C
  • Sfert 3: ora 10.20   Locul 1 din grupa C vs Locul 4 din grupa B
  • Sfert 4: ora 10.20   Locul 2 din grupa C vs Locul 3 din grupa B

 

Semifinale

Feminin

  • Semifinal 1: ora 10.40   Locul 1 din grupa A vs. Locul 4 din grupa A
  • Semifinala 2: ora 10.40 Locul 2 din grupa A vs. Locul 3 din grupa A

Masculin

  • Semifinala 1: ora 11 00  câștigătoare sfert 1 vs. câștigătoare sfert 4
  • Semifinala 2: ora 11.00   câștigătoare sfert 2 vs. câștigătoare sfert 3

Ora 11.20 Concursuri (Slam Dunk și aruncări de 3 puncte)

  • Ora 12.00: Finala Mică Masculin
  • Ora 12.30: Moment artistic
  • Ora 13.00: Finala Mare Feminin
  • Ora 13.30: Finala Mare Masculin
  • Ora 14.00: Moment artistic
  • Ora 14.30: Premierea

csufans/19.03.2013

NOTA: Este interzisa folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana, autor, articol, afisarea de anunturi publicitare, jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervam dreptul de a cenzura, sterge integral sau interzicerea dreptului de a posta, prin banarea / blocarea IP-ului dvs daca nu folositi un limbaj adecvat. CSUFANS.RO nu raspunde pentru continutul postat de utilizatori in rubrica de comentarii, aceasta responsabilitate revine integral autorului comentariului.

Afisari: 868

Adauga un comentariu

Numele *:


Email *:


Website :

Comentariul tau :
Cod de verificare:
->



Clasament Liga Nationala de Baschet Masculin

Loc Club P
1 U BT Cluj 11
2 BCM U Pitesti 11
3 CSU Sibiu 10
4 CSM Steaua Bucuresti 10
5 Phoenix Galati 10
6 CSM CSU Oradea 10
7 BC SCM Timisoara 10
8 SCM U Craiova 9
9 BC Mures 8
10 Timba Timisoara 7
11 Politehnica Iasi 6
12 Dinamo Bucuresti 6


CSU Fans Magazin

CSU Fans Magazin