BC Timisoara - CSU Sibiu 95-88

CSU Sibiu a pierdut meciul disputat pe terenul celor de la BC Timişoara cu scorul de 88-95 (22-29, 29-24, 14-15, 23-27), înregistrând cea de-a doua înfrângere în acest sezon.

După un prim sfert adjudecat de gazde la o diferenţă de 7 puncte, a fost rândul sibienilor să se impună în cel de-al doilea sfert, astfel că la pauza mare avantajul timişorenilor mai era de doar două puncte, 53-51. Al treilea sfert a fost foarte echilibrat, iar înainte de ultimele 10 minute de joc echipa de pe Bega conducea cu trei puncte. Gazdele au reuşit însă să câştige şi ultimul sfert al partidei, sibienii fiind nevoiţi să se recunoască învinşi la finalul meciului.

Principalii marcatori ai echipei sibiene au fost Milos Bojovic cu 30 de puncte şi 8 recuperări, Matija Ceskovic cu 23 de puncte şi 7 pase decisive si Christopher Lee cu 16 puncte şi 11 recuperări. De cealaltă parte, Zlatko Jovanovic a reuşit să înscrie 36 de puncte, Vladimir Panic 23 de puncte, iar Aleksandar Radulovic 15 puncte.

Pentru echipa sibiană urmează meciul de pe teren propiu împotriva celor de la CSU Asesoft Ploieşti.