ro

en

de


*** In cel de-al doilea meci pentru CSU din cadrul celei de-a X-a editii a Memorialului Tordai, vineri 21.09, de la ora 19:00, CSU Sibiu - CSO Voluntari ***


WRAcademy

Nationala revine la Sibiu

Nationala revine la Sibiu

    Conform frbaschet.ro, datelor oficiale de la tragerea la sorti efectuata de FIBA-Europe, in lupta pentru calificarea la turneul final european de anul viitor tricolorii au fost distribuiti in Grupa F, unde vor da piept cu puternicele reprezentative ale Letoniei, Suediei si Slovaciei. La vizita medicala de la INMS s-au prezentat urmatorii sportivi:
 
1. Torok Rolland (BC Kormend – Ungaria)
2. Mandache Andrei (U BT Cluj Napoca)
3. Silvasan Mihai (U BT Cluj Napoca)
4. Baciu Catalin (U BT Cluj Napoca)
5. Tibirna Bogdan (CSM Oradea)
6. Szijarto Levente (CSU Asesoft Ploiesti)
7. Capusan Andrei (BC Mures)
8. Nicoara Titus (Steaua CSM Eximbank)
9. Gutoaia Adrian (CSM Oradea)
10. Jucan Teodor (U BT Cluj Napoca)
11. Tudor Adrian (Steaua CSM Eximbank)
12. Andrei Dragos (BC Timisoara)
13. Popa Calota Octavian (CSU Atlassib Sibiu)
14. Mihai Paul (Steaua CSM Eximbank)
15. Vlad Corpodean (BC Mures)
 Urmeaza sa se alature lotului tricolor in perioada urmatoare si Vlad Moldoveanu (PGE Turow Zgorzelec-Polonia).

Staff-ul tehnic al echipei nationale a Romaniei este format din:
Marcel Tenter – antrenor principal
Claudiu Fometescu – antrenor secund
Milorad Perovic – antrenor secund
Adrian Resteman – kinetoterapeut
Mircea Lazar – maseur
Toma Marius – team-manager

Totodata, mai jos va prezentam si programul integral de pregatire creionat de staff-ul tehnic tricolor:
 
30.06. – 08.07. – Sibiu – cantonament de pregatire
08.07. – 10.07. – Medias – cantonament de pregatire
10 si 11.07. – meciuri amicale Romania – Germania la Medias
12.07. – 14.07. – Medias – cantonament de pregatire
15.07 – 19.07. – turneu international amical in Macedonia (Ohrid) – Romania va juca impotriva nationalelor Macedoniei, Georgiei si Austriei
20.07. – 25.07. – Sibiu – cantonament de pregatire
25.07. - 27.07. – turneu international amical la Sibiu – Romania va intalni selectionatele similare ale Elvetiei, Tunisiei si Olandei
28.07. – 01.08. – Sibiu – cantonament de pregatire
01.08. - 04.08. – turneu international amical in Samokov – Romania va evolua impotriva Bulgariei si Danemarcei
04.08. - 08.08. – Bucuresti – cantonament de pregatire
10.08. – Slovacia - Romania (la Pezinok, in Grupa F de calificare la Eurobasket 2015)
13.08. – Romania – Suedia (la Sibiu, in Grupa F)
17.08. – Letonia – Romania (la Riga, in Grupa F)
20.08 – Romania – Slovacia (la Sibiu, in Grupa F)
24.08 – Suedia – Romania (la Boras, in Grupa F)
27.08. – Romania – Letonia (la Sibiu, in Grupa F) 

csufans/03.07.2014

NOTA: Este interzisa folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana, autor, articol, afisarea de anunturi publicitare, jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervam dreptul de a cenzura, sterge integral sau interzicerea dreptului de a posta, prin banarea / blocarea IP-ului dvs daca nu folositi un limbaj adecvat. CSUFANS.RO nu raspunde pentru continutul postat de utilizatori in rubrica de comentarii, aceasta responsabilitate revine integral autorului comentariului.

Afisari: 3725

Adauga un comentariu

Numele *:


Email *:


Website :

Comentariul tau :
Cod de verificare:
->



Clasament Liga Nationala de Baschet Masculin

Loc Club P
1 U BT Cluj 0
2 CSU Sibiu 0
3 CSM CSU Oradea 0
4 Steaua Bucuresti 0
5 SCM Timisoara 0
6 BCM U Pitesti 0
7 SCM U Craiova 0
8 Stiinta Dinamo Buc. 0


CSU Fans Magazin

CSU Fans Magazin