Medias-Cluj, LIVE pe csufans.ro , de la ora 18

Astazi, de la ora 18, pe site-ul suporterilor sibieni, puteti sa urmariti LIVE desfasurarea meciului dintre GAZ Metan Medias si U Cluj. In pauza meciului, vom incerca sa va oferim cateva poze de la aceasta partida. In sala din Medias sunt prezeti aproximativ 300 de persoane. In spatele bancii oaspetilor se afla sotia lui Ramell Alen, impreuna cu fetita lor.

Primul 5 Cluj: Dumitrescu, Jenkins, Levar, Lapuste, Medvedj. Primul 5 Medias: Popa, Hughes, Jucan, Black, Mitchell. Sfertul I , minutul 2 - 6 la 2 ptr Medias. Minutul 3:40 - cos 3 puncte Levar, 2 puncte Hughes, 8-5. Minutul 7 - 17 la 14 pt Medias. Minutul 9 - 23 la 16 pt Medias cos de 2p Hughes. Minutul 9 - 25 la 18 pt Medias. Primul sfert s-a incheiat cu scorul de 25 la 18 pt Medias. In sala sunt prezenti si 10 suporteri clujeni.

In sfertul al II lea au intrat la clujeni Tenter si Roschnavsky , in locul lui Medvedj si Lapuste. Minutul 13 - 32 la 24 pt Medias, Levar  si Black se intrec in cosuri de 3p. Scorul a devenit 35 la 24 pt Medias , cos de 3p Black, cand au mai ramas 5 min si 40 s din sfertul al -II- lea. Mediasul se apara foarte exact. Au mai ramas 4 min. si 30 de s din sfertul al -II- lea , scorul este 35 la 24 pt Medias. La CJ iese Levar , intra Lapuste, iar Mitchell si  Blackmon inscriu fiecare cate  un cos de 3p. Scorul este 38 la 27 pt Medias. Hughes "reuseste" sa rateze un al doilea slamdunk. Black inscrie un cos de 3p, iar scorul devine 41 la 29 pt Medias cand a mai ramas un minut din sfertul al - II - lea. Cos de 2p Mitchell, iar Ramel Allen inscrie doua libere, scorul devenind 41 la 31 pt. Medias. In ultima secunda Black reuseste un cos de 3p, iar sfertul al II lea se incheie, tabela indicand :  Medias 46 - Cluj 31.

Clujul incepe al III lea sfert in formula: Allen, Levar, Medvedj, Lapuste, Dumitrescu, iar Mediasul : Popa, Juncan, Black, Mitchell,  Hughes.  2 libere Hughes, scorul devine 48 la 31 pt Medias. Medvedj inscrie si el 2 libere, iar scorul devine 48-33 , in minutul 21 si 30s. Cos pe patrundere Black, iar Levar inscrie si el un cos de 3p. In minutul 22 , scorul este 50 la 36 pt Medias. Se joaca pe contre, iar in min 25 scorul este 56 la 44 pt Medias. In min 27 scorul 62 la 46 pt Medias. Slam-dunk Black, iar scorul devine 64 la 46 pt Medias, iar clujenii cer un time-out. In min 28 tabela arata 66 la 49 pt medieseni. Popa 2 libere, amandoua ratate. Hughes inscrie ultimele puncte ale sfertului, cos(2p) cu fault, iar sfertul al -III- lea se incheie cu scorul 69 la 49 pt Medias.

Ultimul sfert debuteaza cu un cos (2p) cu fault pt Tenter, iar tabela indica 69 la 52 pt Medias. Dumitrescu si Tenter duc scorul la 69 la 56 pt Medias. Black inscrie un cos de 3p, iar scorul devine 72 la 56 pt medieseni. In minutul 35 tabela indica: Medias 78 - Cluj 61. In min 37 scorul este 78 la 65 pt gazde. In min 37 si 30 s , la scorul de 78 la 67, clujeni cer un time-out. Mihaita Popa iese, accidentat, iar in locul sau intra Dehelean. In mn 38 scorul devine 80 la 67 pt medieseni. In min 39 scorul este 80 la 71 pt gazde. In min 39 si 10s , tabela indica 80 la 73 , cj se apara agresiv. Levar are 3 libere, cu 48 de s inainte de final, doua le rateaza. Scorul devine 82 la 74 pt Medias, cand mai sunt 26 de secunde. Popa are 2 libere si  duce astfel scorul la 84 la 74 pt gazde, cu 26 de secunde inainte de fluierul final. Tenter a avut ultima posibilitate de a inscrie, pe care insa nu o fructifica, iar tabela arata la final MEDIAS 84 - CLUJ 74.