*** CSU Sibiu - U BT Cluj, vineri 16 noiembrie ora 18:00 - Sala Transilvania. ***

Asesoft-CSU Sibiu, meciul 2, LIVE pe csufans.ro

Astazi, cu incepere de la ora 11:30, meciul 2 dintre Asesoft Ploiesti - CSU Atlassib Sibiu va fi transmis LIVE pe csufans.ro. Va vom tine la curent cu scorul pe sferturi si cu evolutia jucatorilor sibieni. Dupa primul meci, Asesoft conduce cu 1-0 si mai are nevoie de o singura victorie pentru a ajunge in semifinalele play-off-ului.

Primul 5, Asesoft: Elliot, Sjiarto, Carutasu, Obradovic si Avlijas, iar  CSU Sibiu: Evans, Ionut si Vio Mocanu, Gyuri Grunwald si Brice Kabengele.

Sfertul 1: Minutul 3, Asesoft conduce cu scorul de 4-2.Minutul 7, Asesoft se desprinde, scor 20-5. Din pacate, Brian Evans a fost eliminat pentru proteste. Americanul a cerut fault la un capac pus de Carutasu, arbitrul a refuzat sa-i acorde fault, moment in care Evans si-a scos tricoul si l-a aruncat spre arbitru.Brian Evans a fost trmis la vestiar. De la CSU Sibiu Ionut Mocanu a reusit un cos de 3 puncte, in timp ce Asesoft-ul domina lupta sub panou. Pana in minutul 7 Sjiarto a reusit 9 puncte. Sfertul se incheie cu scorul de 29 - 10 pentru Asesoft. La CSU Sibiu a intrat si Bogdan Spanu, care a reusit un cos de la semi-distanta, de asemenea de la Sibiu a mai marcat si Gyuri Grunwald.

Sfertul 2: La pauza Asesoft conduce 53-20. La Asesoft au intrat si rezervele Paul Mihai, Zivanovic, Kondic. Principalii marcatori de la gazde: Carutasu 12 puncte si 12 recuperari, Sjiarto 12 puncte, Obradovic 9 puncte, iar de la CSU Sibiu Brice 7 puncte, Calota, Mocanu Ionut cu cate 3 puncte. Sfertul se incheie cu 3 libere marcate de Brice, dupa ce a fost faultat de sarbul Kondic.

Sfertul 3: Minutul 8, 69-32 pentru Asesoft. Din pacate, jocul sibienilor sufera, se simte lipsa meciurilor oficiale si putinele minute in care au jucat impreuna pe parcursul acestui campionat. Sfertul al treilea se incheie cu scorul de 77-36 pentru Asesoft.

Sfertul 4:CSU Sibiu: Ban, Vio, Kovacs, Calota si Gyuri incep sfertul 4. In primele 3 sferturi, Cristi Ban a avut o evolutie destul de buna. In minutul 4 Asesoft continua sa conduca cu scorul de 83-45. Alex Kovacs si Brice au reusit sa marcheze de la 3 puncte, prea putin insa pentru a reduce din diferenta. Minutul 5 al sferului 4, 85-49 pentru echipa gazda.Vom reveni cu scorul final.Scor final 100 - 58 pentru Asesoft.

Asesoft Ploiesti se califica in semifinale cu scorul general de 2-0. Nu uitati, astazi de la ora 18, puteti sa urmariti LIVE pe www.csufans.ro , meciul ELBA Timisoara - U Cluj.

Felicitari jucatorilor romani de la CSU Sibiu, care au jucat extrem de motivati si in primul meci al play-off-ului au tinut in sah echipa campioana aproape 3 sferturi, dupa ce au condus in primele 2 sferturi.