Revista presei - etapa XXVI

Chiar daca nu au jucat extraordinar de bine, C.S.U a obtinut victoria la Otopeni in urma unui sfert patru decisiv al romanului Popa Calota, revenit dupa o accidentare suferita in urma cu doua saptamani.

Kevin, desi a inceput meciul oscilant, a revenit in ultimul sfert si a facut legea pe teren.

Asesoft a semanat vant si culege furtuna.

O victorie clara a repurtat U Mobitelco impotriva Stelei care nu a reusit sa tina piept clujenilor decat in prima repriza.

Sibienii au avut din nou un sfert trei slab, dar in ciuda acestui fapt si datorita revenirii lui Popa Calota in ultimul sfert, au reusit sa castige partida de la Otopeni.

Ploiestenii refuza participarea la All Star Game-ul romanesc, acuzand arbitrajele.

Timisorenii sunt fericiti dupa victoria obtinuta in deplasare la CSM Bucuresti, avand in vedere ca pentru urmatoarea etapa vor fi vizitati de nimeni altii decat baschetbalistii de la Gaz Metan Medias.

« Leii » din Banat si-au consolidat locul cinci in clasament, in urma victoriei obtinute in capitala impotriva echipei CSM.

Craiovenii nu au reusit sa castige pe terenul ultimei clasate, si raman pe penultimul loc al Diviziei A.

CSM Oradea nu a reusit sa prelungeasca seria victoriilor, ajunse la numarul 5, stopata fiind de echipa pitesteana in lupta pentru play-off.

Echipa mureseana a avut un sfert patru in care a reusit sa intoarca un avantaj destul de consistent al dinamovistilor(58-68), fiind incurajati si impinsi de la spate de un public minunat.

Etapa a 26-a : rezultate, statistici si program.

Vineri 19.03, ora 17.30 CSU Sibiu - U Mobitleco Cluj-Napoca (live), TVR 2

Sambata 20.03, ora 17.00 CSU Pitesti –CSU Ploiesti (live), TVR 3

Duminica 21.03, ora 17.00 Elba Timisoara-Gaz Metan Medias (live), TVR 3

Pentru echipa sibiana urmeaza un adevarat test, un derby al ardelenilor, in care vor primii vizita pretendentilor la titlu de anul acesta, U Mobitelco Cluj Napoca.
        Nu putem decat spera in victorie, si bineinteles, fanii, publicul sibian sa fie din nou un impuls si un factor determinant al mult speratei victorii.