*** CSU Sibiu - U BT Cluj, vineri 16 noiembrie ora 18:00 - Sala Transilvania. ***

Prima victorie din retur pentru CSU Sibiu (20 ianuarie 2007)

În faţa a peste 2000 de spectatori, CSU Sibiu câştigă cu scorul de 98 la 83 meciul disputat în sala Transilvania împotriva echipei BCMUS Piteşti. După două sferturi echilibrate (25-20, 24-26), sibienii se desprind în sfertul al treilea (26-18) şi până la finalul partidei îşi măresc avantajul la 15 puncte (23-19 în sfertul 4).

Pentru Mircea Vulc, acesta a fost ultimul meci pe banca echipei sibiene.După acest meci  va ocupa funcţia de director tehnic în cadrul clubului.  Mircea Vulc se retrage din funcţia de antrenor dupa 16 ani, timp în care a câştigat două titluri de campion naţional în anii 1995 şi 1999.

MVP-ul meciului de sâmbătă a fost desemnat americanul Ronald Blackshear, acesta a marcat 6 cosuri de 3 puncte, dintre care cel mai spectaculos a fost cel din ultima secundă a sfertului 2, de la aproximativ 10 metri.

În următoarea etapă, CSU Sibiu va juca în deplasare la Gaz Metan Mediaş, sâmbătă 27 ianuarie 2007, de la ora 18.