Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Mircea Vulc

jucatori, antrenori, altii...
PostPosted: 21.09.2006 17:12
Nu se poate asha ceva scriem despre toti jucatorii si toate cele dar nu vad nici un topic despre unul dintre cei mai importanti oameni din echipa ANTRENORUL . Ce echipa mai e aia fara antrenor ?
Cred ca ar fi bine sa existe si un astfel de topic nu stiu unde incadrat ca la jucatori nu mere :) asha ca mutati-l pe asta unde considerati voi .
Sa vedem "starea natiunii" si in ceea ce il priveste pe Vulc cu bune cu rele cum o fi doar sa fie.

:mrgreen:
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?
PostPosted: 21.09.2006 21:50
S-ar putea schimba sectiunea "jucatori actuali" in "jucatori si antrenori actuali" sau ceva de genul acesta.Si eu sunt de parere cu introducerea lui Mircea Vulc si chiar al lui Catalin Vulc in sectiunea "Despre echipa"
PostPosted: 22.09.2006 01:07
Nu cred k ar fi prea multe de spus in sensul ca m v e un personaj deja pitoresc in peisajul baschetbalistic sibian , iar fiul sau este cam lipsit de importanta ( un fel de ajutor bun la toate)
Jos Cenzura
PostPosted: 22.09.2006 09:11
Elassar wrote:Nu cred k ar fi prea multe de spus in sensul ca m v e un personaj deja pitoresc in peisajul baschetbalistic sibian , iar fiul sau este cam lipsit de importanta ( un fel de ajutor bun la toate)

Antrenorul secund pare ca este putin important pentru un suporter care vine doar la meciuri dar sunt sigur ca isi gaseste utilitatea pemntru ca altfel nu ar mai exista post de antrenor secund. Asa am putea face o paralela si am spune ca Teleaba la Medias este cam lipsit de importanta. Si nu cred asta. Ca si multi alti antrenori secunzi din divizia A...

Totusi stiu ca este deranjant pentru multa lume ca este fiul antrenorului si este discutabila alegerea lui pentru acest post. Dar totusi nu vad rostul dezgroparii acestor discutii pentru a mia oara. Le stim cu totii....

NU mai agitati spiritele aiurea si fara motiv. Asteptati sa vedem inceputul de sezon. Si atunci mai vorbim....sper ca de bine. Trebuie sa fii tampit sa-ti doresti sa mearga rau echipa doar ca sa ai motive sa te legi de persoana (persoanele) care nu iti plac.
PostPosted: 22.09.2006 10:28
In momentul de fata lucrurile trebuie sa ramana as cum sunt.Deocamdata nu este necesar un astfel de post.Acum cand multi dintre noi care eram intr-o contradictie total vis a vis de acest subiect am reusit sa stabilim dialogul nu cred ca ar trebui sa o luam de la capat.
PostPosted: 22.09.2006 12:13
Pt ca unii nu se pot abtine si comenteaza aiurea (gen Elassar) si in necunostinta de cauza nu cred ca trebuie sa renuntam la un astfel de post. Vulc este antrenorul acestei echipe indiferent de ceea ce vor unii si altii iar daca sunt cativa care nu vor sa le raspunda la atacurile lor pot sa nu o faca .
Sa nu uitam ca mai sunt unii care poate au si ceva bun de spus despre Vulc (eu sunt unul dintre ei) .
De asemenea cred Alecu ar trebui scos de la Jucatori si introdus la Antrenori (care poate face parte din topicul Despre echipa) si daca nici despre Alecu nu avem ce vorbi atunci eu unu renunt la ideea asta si nu va mai chinui cu ideile mele.
In ultimul rand vreau sa subliniez faptul ca daca unii sunt cum sunt asta nu inseamna ca acest forum trebuie sa se contureze dupa "regulile" lor.

Sper ca am suparat destui cu acest post :D
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?
PostPosted: 22.09.2006 13:24
Postul despre antrenori ar fi OK. In fond, noi suntem fani ai echipei, sau doar ai jucatorilor ? Echipa inseamna toata lumea, cu bune si rele. A absolutiza este intotdeauana o mare greseala. Nu poti imparti lumea in ingeri si diavoli. Toti suntem oameni, toti suntem imperfecti, inclusiv jucatorii. Dar ii iubim, nu? Sa ne hotaram ce fel de fani suntem ! Pentru perfomanta, este nevoie si de o atmosfera buna in jurul echipei, nu ?
PostPosted: 22.09.2006 13:34
E bine ca Mircea Vulc sa aiba un topic la fel ca si ceilalti jucatori in cadrul echipei.Pana la urma au topicuri jucatori care nici nu au ajuns inca la Sibiu.
PostPosted: 22.09.2006 13:37
Nu este ok.Au existat incercari de acest fel in trecut care au esuat.Cei mai vechi in ale forumurilor stiu la ce ma refer.Cred ca este bine asa cum este in momentul de fata si nu cred ca este nevoie de un post separat despre asa ceva.Cei care scriu pot scrie in celelalte sectiuni in contextele date de subiectele respective.
PostPosted: 22.09.2006 13:52
exista in proiectul forumului realizarea unui post "Telefonul fara fir",adica mesaje catre/de la conducere.Aceasta zona a forumului va fi accesibila doar celor a caror identitate reala este cunoscuta.Lista va fi deschisa oricui doreste sa participe la discutii fara a se ascunde in spatele unui nick name si a improsca cu noroi.Deoarece v-am prezentat doar in mare ideea proiectului va rog nu-i aduceti inca in discutie pe celebri daca si cu parca.
PostPosted: 22.09.2006 16:56
Si eu as fi de acord cu ideea unui topic despre Mircea Vulc. Oricum nu putem face mai mult decat sa discutam si cred ca o discutie civilizata nu are de ce sa strice. Si are cine sa ne supravegheze, in asa fel incat sa nu trecem limitele bunei cuviinte :)
Oricum discutam intre noi, in privat, si despre acest subiect. De ce nu am face-o si public?
PostPosted: 22.09.2006 20:22
A avea sau a nu avea un topic "Mircea Vulc", asta e intrebarea! Pai il avem deja sau voi ati scris cele 11 posturi si eu pe-al 12-lea in topicul "Pat Riley"????
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 22.09.2006 20:39
A avea un topic Mircea Vulc incadrat la sectiunea despre echipa nu in alta parte, pentru ca Mircea Vulc face parte din echipa la fel ca si ceilalti jucatori.
PostPosted: 23.09.2006 12:45
Inca de anul trecut il vad destul de des prin oras plimbandu-si copilul pe Tiberiu Sebestyen fostul pivot de la Cluj.El dupa cum multi stiu este insurat cu o sibianca.Comparativ cu toti pivotii care s-au perindat prin probe pe aici Sebestyem e un mic meserias.Iar cai varsta inca mai poate.
A fost o tentativa mai demult in care Sebestyen se pare ca a dat dovada de neseriozitate dar cred ca s-ar mai fi putut incerca.
PostPosted: 23.09.2006 14:58
Sa fim seriosi. Incepem sa dezgropam de tot echipa Fimaro ? Tenter, Bubu acum si Sebestyen ? Anul trecut n-a jucat deloc.... el era deja rezerva la cluj acum vreo 3 ani...Plimbare linistita cu copilasul tataie (37 ani). :)
Next

Return to Echipa actuala