Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Mircea Vulc

jucatori, antrenori, altii...
PostPosted: 07.10.2006 08:21
Si Jean a reusit sa egaleze muresul... practic de unul singur, cu 12 puncte marcate in 4 minute, cred... Adevarul e ca nu mai poti intelege nimic din modul in care gandeste emeritul tactica de joc. Meciul acesta m-a bulversat faptul ca, desi V. Mocanu avea 4 greseli in minutul 4 sau 5 al sfertului 2, a fost tinut in teren si si-a auzit multe, pentru ca nu mai intervenea decisiv pe aparare. Pai ce jucator de baschet ar fi atat de inconstient incat sa riste sa fie eliminat din sfertul 2? Sau de fapt... ce antrenor poate fi atat de inconstient incat sa tina un teren un jucator din primul 5 in aceste conditii? A mai fost si jenantul moment carfe l-a avut in prim-plan pe Gyuri.. care a fost schimbat dupa nici 2 minute, probabil pentru ca nu a marcat, desi a facut un joc foarte bun si daca nu ma insel, nici macar nu aruncase la cos....
D-le Vulc, va rog explicati-ne si noua tacticile astea. Ajutati-ne sa intelegem baschetul modern.. sau ma rog... baschetul Vulculescian

PostPosted: 15.10.2006 11:36
D-le Vulc pentru baschetul sibian dati-va demisia
PostPosted: 15.10.2006 15:37
Nu o sa-si dea demisia. Nu este prima data cand lumea este nemultumita de el, si de ce ar faceo acum?
Un mod civilizat de protest ar fi fluturarea batistelor albe la meciul cu Gaz Metan.
PostPosted: 15.10.2006 16:25
Mentolate sau cu aloe vera? :D
He did it again!!!
PostPosted: 15.10.2006 16:28
Rutzky nu stiu cum ti se pare tie treaba dar eu o consider destul de serioasa incat sa putem trece peste umorul tau.( oricat de bun e)
ex-suporter de tastatura , actual cititor
arbitrii- 3000$
galerie-3 gratare si 5 l de vin
campionat-30 000 $
pentru toate acestea asesoft are mastercard
PostPosted: 15.10.2006 16:42
Da tu chiar crezi ca daca 20-30 te oameni flutura batistutze la antrenor ala isi da demisia sau il doare undeva? .....sau daca aruncam prin public, sa faca toata lumea...... crezi ca aia vor face asa ceva?? "bah luati o batistutza si fluturati-o, astfel vulc se va simti prost si isi va da demisia" de parca stiu toti spectatorii cum e mv de fapt ...... aia stiu numa ca noi acasa castigam meciuri si vin sa sustina echipa...... un sfert din ei nici nu stiu daca am batut sau nu in deplasare.....sau macar la cat am luat-o ....... raman la parerea mea scandarile sunt cele mai bune (daca va scanda vreunu)
He did it again!!!

PostPosted: 15.10.2006 16:54
Eu am propus doar protestul cu batistele dar daca credeti ca scandarile sunt mai potrivite atunci asa facem.....dar trebuie sa o facem cu totii
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!
PostPosted: 15.10.2006 17:11
Protestu cu batistele e intra-adevar tare de tot..... numa ca trebe cearceafuri !!!!!! ca dak mv nu vede cum mere echipa, nu va vedea nici cateva batiste in publc ;)
He did it again!!!

PostPosted: 15.10.2006 18:21
Un mare hot care si-a pus familia pe picioare in urma baschetului. Toate abonamentele familiei sunt in reteaua orange si sunt platite de club. Cand antrenorul secund Cornel Alecu a cerut un abonament orange a fost refuzat si in cele din urma i sa oferit un amarat de abon de 4 dolari. Pai ce a facut ma nevastasa si aia din familia lui pentru baschetul sibian? Cornel Alecu a adus 2 titluri pentru Sibiu si-a rupt maini si si-a dat sufletul pentru echipa asta si merita doar atat. Vreti sa stiti de ce se fac transferuri pe ultima suta de metri ? Pentru ca sunt jucatori IEFTINI si de kkt iar ce ramane din fondul alocat pentru transferuri intra in pusculita lui mircea vulc. De cate ori am sarit la gatul lui s-a trezit cate unul pe aici sa-i ia apararea si sa ma atace pe mine. Stiu multe nereguli ce se intampla la clubul ala dar astea nu mai au nici un rost . Doar noi suporteri mai putem face ceva sa scapam baschetul sibian de pe mana dictatorului cu nume de mircea vulc. AM vazut aici pe forum cateva atacuti la adresa lui Cristi Bicher si care sunt total nemeritate ......el este omul care aduce bani la echipa si are un rol foarte important in obinerea bugetului, iar emeritul ii cheltuie cum vrea p..a lui. NU mai trebuie sa asteptam rezultatul meciului cu Medias pentru ai struga DEMISIA lui vulc. Trebuie sa avem o strategie si sa ajungem la oameni cu bani care investesc in aceasta echipa. NOI SUPORTERI TREBUIE SA FIM UNITI SI SA ABORDAM O STRATEGIE PENTRU E SCAPA DE TIRANIA LUI vulc.
ACUM ORI NICIODATA !!!!!!!!
PostPosted: 15.10.2006 19:12
stiam ca Vulc este un antrenor incompetent si am mai scris-o. ceea ce ma doare cel mai mult este ca ne-a mintit pe noi, suporterii datorita carora s-au cistigat multe jocuri acasa.
cine a fost la intilnirea cu echipa dupa campionatul trecut isi aminteste cu siguranta de promisiunile antrenorului. intrebarea "unde este bugetul acela mare?" este deja obsesiva. probabil ca postul dinaintea mea, cel al lui Codrut, a dat raspunsul corect la aceasta intrebare.
cu atit mai dureroasa este evolutia echipei cu cit vine dupa acele promisiuni. cu alte cuvinte, am fost mintiti in fata. pentru asta TREBUIE sa luam atitudine. nu putem fi mintiti la nesfirsit.
sincer eu sint pesimist in demersul nostru pentru ca Vulc si-a creat o intreaga retea de cumetrii (scumpe!) de-a lungul anilor si va fi extrem de dificila inlaturarea lui de la echipa.
ma doare sufletul cind vad cum fosti jucatori de mare valoare au ales calea exilului din cauza acestui om. iar acest lucru spune foarte multe despre el.
chiar daca eu acord sanse minime de reusita acestui demers, datoria noastra este sa incercam. trebuie sa ne facem cunoscuta pozitia si trebuie sa se stie ca nu mai suportam minciuna si dictatura bunului plac la echipa-simbol a Sibiului.
PostPosted: 15.10.2006 23:16
De acord cu Codrut....... cum dreq sa avem pretentii la titlu cand aducem doi jucatori (Nelson si Bratcher) care cat potential au ei..... NU AU MAI JUCAT DE UN AN meciuri oficiale ...... si s-a vazut ca nelson era total imobil si la fel e si bratcher (si cam grasutz pe deasupra daca pot adauga :D ) ..... nu se poate asa ceva...... si j. si kenny..... jucatori dintr-un campionat care e mai mult pe forta si unde finetzea nu e la ea acasa (nu zic ca forta nu e buna, dar un jucator cerebral ajuta mult mai mult o echipa ..... vezi domn profesor si beni ) ...... sa fim seriosi, camp o inceput prost de dinainte sa inceapa cu o camp de transferuri de kkt..... o mai spus cineva acest lucru numa ca nu stiu daca aici ...... asta e adevaru
He did it again!!!
PostPosted: 17.10.2006 16:30
Pai ce facem nea Vulc???
O luam in halul asta? :banghead:
La meciu cu mediasu ce facem??? - Pai permitetimi sa va zic io domnule Vulc consolidam pozitia existenta (locul 11).
Cei care veti incepe sa imi zice-ti ca e abea al doilea meci nu va mai sinchisiti ca daca ma iut mai bine pe clasament observ si altceva dintre toti cei care au castigat un meci si au pierdut un altul suntem ultimii.

Nea Vulc, imtreb si io ca un copil cretin, noi de ce nu putem sa aruncam de la 3 nu avem voie.

NOROC VULC CA AI NEVOIE (noroc bun)

LUPTA CSU!!!!!!!!!!!!!
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?

PostPosted: 18.10.2006 18:26
Nu te mai vrem Mircea ne-am saturat de tine

PostPosted: 18.10.2006 20:58
mircea mircea mircea
lasa-neeeeeeeee, lasa-neeeeeeeeee, lasa-neeeeeeeee
mircea mircea mircea
lasa-neeeeeeeee, lasa-neeeeeeeeee, lasa-neeeeeeeee
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!

PostPosted: 18.10.2006 21:50
mv nu o sa demisioneze din cauza unor simple proteste ale galeriei si orice fel de protest ar putea pune mare presiune pe jucatori
PreviousNext

Return to Echipa actuala