Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Dialog cu conducerea

jucatori, antrenori, altii...
PostPosted: 05.10.2006 08:44
Cred ca domnii Vulc si Bicher ar trebui sa dea niste explicatii suporterilor. Nu in mod direct, dar poate realizeaza cineva din prietenii nostri din presa o compilatie a intrebarilor si problemelor ridicate de noi si i le prezinta. Sau prin intermediul asociatiei. Sau impreuna. Sper ca oricine ar fi persoana respectiva nu se va multumi cu raspunsuri formale si va fi incisiva, desi asta e o sarcina grea cu domnul Vulc din cate am auzit.
Ce as dori eu sa lamurim este:
- de ce obiectivul pt acest sezon nu corespunde cu ceea ce a afirmat in fatza suporterilor la finalul sezonului trecut? (aici vorbesc din auzite pt ca din pacate nu am fost de fatza)
- ce se intampla cu banii in plus de la bugetul de anul acesta, in conditiile in care lotul actual nu este mai bun sau mult mai scump decat cel de anul trecut?
- de ce s-au pus preturi prohibitive la abonamente? (3-4 milioane)
- de ce si-a batut joc de suporterii platitori si a inchis tribuna C-D, unii oameni stand in picioare sau in locuri periferice?

Sper ca planul este viabil si vor intelege sa dialogheze acum, inainte sa aibe parte de momente neplacute gen "Demisia!". Bineinteles ca lista se doreste a fi completata de voi toti.
PostPosted: 05.10.2006 18:23
-de ce de ani de zile aducem jucatori pe ultima suta de metrii? si nu au timp sa se antreneze si sa se integreze
- de ce este sit-ul csusibiu asha cum este - cu echipa de acu 2-3 ani, fara date despre meciuri, fara o anuntare a partidelor pe care le vom disputa dor banii se dau pt ca sit-ul sa fie pe net nu!!!
- cat va mai continua monopolul Mircea Vulc (nu se poate ca un singur om sa fie manager antrenor director)[sper sa nu gresesc :D]
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?
PostPosted: 05.10.2006 21:45
brian evans ...free ag ceva ajutor ca prea le stiti voi pe toate....apropo brian evans spuneai ca luam titlul ...te-ai razgandit acum?
ex-suporter de tastatura , actual cititor
arbitrii- 3000$
galerie-3 gratare si 5 l de vin
campionat-30 000 $
pentru toate acestea asesoft are mastercard
PostPosted: 05.10.2006 21:54
NICIODATA
PostPosted: 06.10.2006 07:35
ce dialog fratilor???taceti din gura ca suntem penali si asta o sa se vada si sambata.pai cine ne asculta pe noi cand noi avem curaj numai aici la tastatura ca aici nu ne vede nimeni???probabil nici parintii nostri.Eu cand citesc ce tot spun revolutionarii de pe forum...nu vedeti ca atunci cand se termina un meci spectatorii "rup portile" ca si cand ar iesi de la servici.NE MERITAM SOARTA.TRAIASCA MARELE CONDUCATOR.SUNTEM PREA PROSTI PT A FI DESTEPTI
P.S. DACA IL VEDETI PE MV PUPATI-L SI DIN PARTEA MEA
PostPosted: 06.10.2006 11:48
Gugustiucule daca ai tu vreo idee cum sa ne facem auziti eu sunt deschis la sugestii . Dar nu vreu sa se repete episodul de anul trecut cu bannerul pentru ca atunci suntem si penali si nici nu ne ia nimeni in seama doar largim prapastia intre noi si conducere.
Daca nici aici unde putem sa vorbim liber nu o facem atunci unde? Cam ce sa fac?? Sa ma duc pe strada si sa il iau pe Vulc de mana si sa incep sa ii zic de una si alta ???? Trebuie un cadru organizat unde sa participe doi , trei reprezentanti care sa aiba foarte bine puse la punct intrebarile si nedumeririle nu doar a lor ci si a celorlalti fani. Iar acest topic este cel mai bun mod de a aduma toate punctele care merita atinse.
Nu cred ca daca este organizat bine si intrebarile sunt puse in asha fel incat sa nu deranjeze prea tare nu se va raspunde la ele. Nu cred ca acest forum nu este luat deloc in seama (vezi abonamentele) de catre conducere doar ca deocamdata probabil cred ca inca suntem doar niste ciudati in spatele unor monitoare. Trebuie sa aratam ca e mai mult decat atat ..... sau nu ?!

PostPosted: 06.10.2006 14:23
simon_sezzz vreau sa itzi zic ca dupa meciul cu BATA s-a incercat de cativa suporteri o conversatie i-ar aceasta a avut concluzia "plecati voi vin altii" asa ca...
trebuie protestat cumva sa se retine cel mai important lucru ca catre MV" suporterii exista si voi fi la echipa mai mult decat va fi el"
PostPosted: 08.10.2006 14:54
Sunt curios ce intelegi tu prin "s-a incercat de cativa suporteri o conversatie". Un dialog nu inseamna ca se duc cativa oameni sa isi strige nemultumirea la antrenor. Tocmai despre asta este vorba, despre organizarea noastra pentru a putea duce un dialog. Suporterii nu se duc si vin altii, asta o stie si domnul Vulc, o stim si noi. Dar pentru a purta un dialog, trebuie sa stim bine de pe ce pozitii vorbim. Domul Vulc trebuie, si sunt sigur ca o face, sa inteleaga ca tot ce face el face pentru noi. Baschetul, ca orice sport, nu poate exista fara suporteri. Asta nu inseamna ca noi putem sa ii dictam ce sa faca cu echipa.
Nu vreau sa se inteleaga de aici ca il aprob in tot ce face, dar pana una alta el e antrenorul. Ce vreau sa spun este ca daca noi ne organizam cum trebuie, putem sa discutam si cu domnul Vulc, si cu altii din conducere, de pe alta pozitie. In loc sa fim cativa oameni cu pareri sau idei, putem fi un grup cu o oarecare putere, si vocea noastra poate fi auzita. Doar atata timp cat avem cu adevarat ceva de spus.
PostPosted: 08.10.2006 15:30
"Gugustiucule daca ai tu vreo idee cum sa ne facem auziti eu sunt deschis la sugestii . Dar nu vreu sa se repete episodul de anul trecut cu bannerul pentru ca atunci suntem si penali si nici nu ne ia nimeni in seama doar largim prapastia intre noi si conducere. "

Constatand umil cat de ipocriti sunt unii ...
Bai simon_sezzz si urmatorul toranaga ..mai ...pentru voi doi o sa se faca o masa o cinste cu lautari si intrebari intre sprituri ...ptr ca eu cred ca sunte-ti ultimii orbi...
pai tu vrei sa ma imbraca la armani costum cravata si sa-i pun intrebari ? ...m-am dus afara frate i-am luat pe ai mei si l-am intrebat simplu : "cand pleci ? (sezonul trecut ) a inceput sa rada si mi-a spus ce ti-a spus gugu tie : vin altii in locul nostru pe care i va orbi cu 3 negrii isi va vinde abonamentele si nu il va interesa daca lumea are abonament si sta acasa ...BANU IL CONDUCE PE EL !!!
Noi am fost penali sa inteleg ...? :) bine mai rambo de net ce sunteti dar ...noi macar am avut taria si am iesit acolo in strada ...voi o bateti in cap pe tastatura aici ...si mai e ceva ...crezi ca il intereseaza daca i strigam demisia ? ...crezi ca il intereseaza pana la urma daca pleaca ? ...are banu pus deoparte si o sa stea la caldurica ...tu o sa bati in taste ca distrusu ca ar trebui sa i-o spunem mai frumos mai pe la spate ,,,fara jigniri ..fara pl m ...
NU FRATE o sa-i strigam cat putem de tare te asigur eu ...si ceea ce ne-a facut sa ne abtinem pana acum e ...ca o sa fie intr-un meci in care o sa-i para si rau ca o sa revada pe cineva drag ...si o sa fie si mai mare UMILINTA cand o sa-i dea BATA in nas cu asta...
ieri a fost salvat in ultimul sfert ptr ca primea de ieri demisia ... si nush ce ma face sa cred ca nu ramaneam singurul care strigam asta ...
Ieri a primit numai un :Nea mircea baga-l pe evans ..." defapt e remixul dupa Nea mircea baga-l pe cata ! si nici o problema daca nu pleaca ...CATERINCA CONTINUA !

Caterinca a inceput-o el sezonul trecut cand ne-a spus ca si fara noi o sa mearga si ca o sa vanda abonamente (poti sa zici ca nu le-a vandut? uite ca a scos banu ...dar lumea nu mai vine...si bani aia unde s-au dus ?/? ...si culmea tot noi venim ...uite ca el continua in caterinca lui si noi in a noastra ... NOI pana acum am fost blanzi ,dar daca nu isi revin si si daca o sa-si revina decizia e luata ...titlul sau nimik ...(nush de ce eu cred ca prin transferuri a cam ales ....NIMIK
si o sa planga langa ei in 21 octombrie ... pentru ca o sa ne-o luam la scor ...si tare as vrea sa fie BATA cosgheter sa - i arate asociatiei familiale csuvulc(miamluataudipebaniivostrii.com) ca adevaratele valori nu se arunca la gunoi cum a facut el ...ciao
de cand cumpararea unei paste de dinti a devenit atat de complicata?
PostPosted: 08.10.2006 17:09
alexis, mi-e teama ca nu pricepi, nu stiu daca nu vrei sau nu poti. Daca tu iti imaginezi ca injurand si strigand demisia rezolvi ceva, te inseli amarnic. Tocmai asta incercam sa iti explic, tie si altora ca tine. Atata timp cat nu faci altceva decat sa injuri din tribune, sau sa acostezi omul pe strada si sa il iei la rost, ca tu esti cel care stie cel mai bine baschet, sa nu uitam asta, nu o sa primesti altfel de raspuns. Ca veni vorba de " vin altii in locul nostru pe care i va orbi cu 3 negrii", crezi ca nu e asa, si ca esti de neinlocuit? Mai gandeste-te. Tocmai organizandu-ne, stabilind niste idei comune, si vorbind civilizat, ne putem face auziti. Nimeni nu baga in seama niste pusti isterici. Nu cred ca m-ai vazut vreo data la costum, si te asigur ca sunt la fiecare meci in sala, asta nu inseamna ca nu poti sa fii serios cand e cazul. Ia putin dexul si vezi ce scrie la dialog. O sa descoperi ca o mana de indivizi care striga demisia nu se incadreaza in definitia de acolo.
Cat despre caterinca, aici e problema. Noi nu avem chef, timp si nervi pentru asa ceva. Daca tu simti nevoia sa iti rezolvi problemele prin caterinca, fa-o in alta parte, si cu alti oameni.
PostPosted: 08.10.2006 17:50
aici nu ai dreptate alexis. imi pare rau sa ti-o spun si poti sta linistit pt ca nu o sa vezi o infrangere cu gazu. pot pune pariu cu tine ca nu va fi asa.
ti-as mai zice ceva da mai bine iti spun la sala la meciu cu gazu(e vorba de o reactie pe care am surprins-o in timpul meciului.)
cu si mv poate fi inlocuit si oricare din noi nu suntem de neinlociut. Doar impreuna care un intreg sunt de neinlocuit.
PostPosted: 08.10.2006 17:52
Toranaga wrote:alexis, mi-e teama ca nu pricepi, nu stiu daca nu vrei sau nu poti. Daca tu iti imaginezi ca injurand si strigand demisia rezolvi ceva, te inseli amarnic. Tocmai asta incercam sa iti explic, tie si altora ca tine. Atata timp cat nu faci altceva decat sa injuri din tribune, sau sa acostezi omul pe strada si sa il iei la rost, ca tu esti cel care stie cel mai bine baschet, sa nu uitam asta, nu o sa primesti altfel de raspuns. Ca veni vorba de " vin altii in locul nostru pe care i va orbi cu 3 negrii", crezi ca nu e asa, si ca esti de neinlocuit? Mai gandeste-te. Tocmai organizandu-ne, stabilind niste idei comune, si vorbind civilizat, ne putem face auziti. Nimeni nu baga in seama niste pusti isterici. Nu cred ca m-ai vazut vreo data la costum, si te asigur ca sunt la fiecare meci in sala, asta nu inseamna ca nu poti sa fii serios cand e cazul. Ia putin dexul si vezi ce scrie la dialog. O sa descoperi ca o mana de indivizi care striga demisia nu se incadreaza in definitia de acolo.
Cat despre caterinca, aici e problema. Noi nu avem chef, timp si nervi pentru asa ceva. Daca tu simti nevoia sa iti rezolvi problemele prin caterinca, fa-o in alta parte, si cu alti oameni.

Si dupa parerea ta cum ar fi civilizat sa-i cerem demisia "emeritului" atunci cand va veni momentul?
Image Image
SIBIU CAPITALA CULTURAL EUROPEANA 2007
PostPosted: 08.10.2006 18:19
Nu suntem in pozitia de a-i cere demisia lui Mircea Vulc. Mai mult, atata timp cat echipa are rezultate bune (nu spun foarte bune, dar nu ma poti contrazice ca sunt bune), nu ii poate cere nimeni demisia. De fapt, poti sa o ceri pana obosesti, doar ca nu va avea nici un rezultat. Bineinteles ca banii conduc, in sport ca oriunde altundeva. Atata timp cat nu tu esti cel cu banii, parerea ta ca individ nu are nici o insemnatate. Asta e motivul pentru care incercam sa ne organizam, sa fim o entitate puternica, cu un cuvant de spus. Probabil pe tine te dereanjeaza ca nu toti fanii cer demisia. Alte lucruri ne intereseaza mai mult. In loc sa ridicati tonul, cititi primele posturi, intelegeti despre ce e vorba in thread, si dati o mana de ajutor, daca puteti. Daca nu, macar nu va luati de altii. Veniti cu idei, gasiti intrebari la care se poate raspunde, nu "cand pleci", si poate vom fi luat in seama. Toata discutia asta nu isi are locul aici. Topicul e Dialog cu conducerea, nu Dialog cu alexi_s & Co.
CSU la bine si la greu
PostPosted: 08.10.2006 20:35
Alexis vad ca ne da citate din Parazitii mai exact din Strange-ti bugile: "Constatand umil cat de ipocriti sunt unii ... " fara a intelege prea bine ce inseamna ipocrit din cate imi dau seama si ii propun sa caute in dictionar . Unde vezi tu lipsa de sinceritate la noi ??? sau prefacatorie?? . A da intradevar suna dine citatul tau dar nu isi are locul aici. Nu pot fi de acord cu tine nici la "ptr ca eu cred ca sunte-ti ultimii orbi" daca vrei si ai timp citeste pe la topicul Mircea Vulc ce am scris si apoi vezi ce am io in cap. Dupa aia mai vorbim. Si ca tot veni vorba de Parazitii :"imitand popoare inferioare nu devii superior"(metaforic vorbind).
Daca continuati asha "din noroi va intoarce-ti in noroi". Ce o tot dati cu Bata? Ce il tot martirizati? Ce o fost o fost si nu trebiuie uitat sau iertat dar nici sa strigi de fiecare data si cant e cazu si cand nu Bata Bata de parca el o fost usa de biserica . Nu stiu care e mai orb dintre noi. Bata si-a facut-o si cu mana lui pana si el , sunt sigur, ca recunoaste asta problema e ca cu Vulc nu stii la ce sa te astepti si Bata o cazut rau de tot ... Mai mult daca era alt jucator in locul lui e foarte probabil sa nu se fi terminat asa. Nici mie nu imi pace ca nu mai joaca la noi dar nu fac din el mai mult decat e .
La faza cu BANI Alexis ai dreptate si asa e sunt perfect de acord cu tine dar nu vad cum poate inceta "monopolul Vulc " io nu zic sa plece de tot ca ce e a lui e a lui dar nu poate fi in chiar atat de multe functii nu e normal. Dar ce mai e normal la noi??
Toranaga dupa tot ce ai spus nu mai am ce adauga.Punct ochit punct lovit.
Pana la urma noi o facem de drag / Ignorand vremurile care in jos ne trag / Ne permitem luxul de a fi inca vii / Incercam sa transmitem un concept si un fel de a fi.

PostPosted: 08.10.2006 20:48
Voi chiar nu intelegeti punctul de vedere al lui Alexis... pai el si multi alti il plac atat de mult pe Bata din cauza faptului ca era unul din ultimi jucatori care juca cu sufletul pentru aceasta echipa (cei care au fost la Cluj la meciul din campionat stiu ce vreau sa spun) pe cand jucatori de acum joaca mai mult pentru faima si bani decat pentru echipa, suporteri si oras.
Image Image
SIBIU CAPITALA CULTURAL EUROPEANA 2007
Next

Return to Echipa actuala