Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Dialog cu conducerea

jucatori, antrenori, altii...
PostPosted: 08.10.2006 21:01
mie mi s-a parut ca la meciul cu oradea turner vroia sa vina in tribune asa de entuziasmat era...si cred ca au dat tot ce au putut si bratcher ( vezi faza cand a sarit in reclame pentru o minge) mcfaden a strans din dinti fiind accidentat de mai multe ori...iar clavon s-a strofocat mult...brice mi se pare ca e alt om de cand a mers la nationala...is curios cate de 3 am dat in meciul cu oradea...are cineva o statistica?
ex-suporter de tastatura , actual cititor
arbitrii- 3000$
galerie-3 gratare si 5 l de vin
campionat-30 000 $
pentru toate acestea asesoft are mastercard
PostPosted: 08.10.2006 21:21
M-a impresionat determinarea cu care a jucat echipa,chiar si in ultimele secunde ai nostrii faceau pressing om la om pentru a mai inscrie,cu toate ca victoria era asigurata. Urmatorul meci este foarte greu si foarte important pentru noi, iar daca vom castiga la Pitesti, putem spune ca echipa este pe drumul cel bun.
PostPosted: 09.10.2006 10:45
britishman wrote:mcfaden

McFarland
PostPosted: 09.10.2006 11:02
va rog frumos sa ma scuzati ca v-am facut ipocriti ,si ca sa continuam in parazitii ...mai era un vers cu un parfum si un costum nu te fac senior asa ca ...voi sa cereti ce vreti cum vreti , ca pe mine nu ma mai schimba nimeni ...
REFERITOR la cei care isi dau in cap cu parerea ca pun astia suflet (britishman ) .......
pai cand PL M ai fost condus tu acasa 7 sferturi din 8 cu ..mediocrii Romaniei ma .... ???
in primul meci NU am condus nici 3 secunde
iar in al doilea am condus prima oara in sfertul 4 ...normal ca incepi sa te arunci dupa orice minge nu ?

P.S. Strangeti BUCILE (ca na se scrie cu c) e o melodie perfecta ca tot cautam imn
de cand cumpararea unei paste de dinti a devenit atat de complicata?
PostPosted: 09.10.2006 19:58
Alexi_s sfertu 1 s-a terminat 21-20 deci n-am condus doar in sfertu 4..da in fine sustin idea ta..meci slab..echipa slaba..joc haotic..public nemeritat

PostPosted: 09.10.2006 23:39
voi ce ziceti ca vom face ACEST TUR?PE CE LOC VA FI ECHIPA NOASTRA ?eu cred cas in primele 3
sper ca baietii sa se urneasca chiar daca mai greu
PostPosted: 10.10.2006 19:14
alexi_s in meciul 2 am condus la un momentdat in sf 1 cu 15-10. da asta nu ii scuza pe jucatorii, nu scuza felul in care au jucat....
"Multe suflete, un singur spirit: CSU"
PostPosted: 21.09.2008 10:18
draga conducere:
situatia este una "gravida". este cea mai slaba echipa pe care csu a avut-o in cei 30 de ani ai sai. campionatul inca nu a inceput si se mai pot inca indrepta lucrurile. cu astfel de jucatori sintagma "am incredere in coach" este lipsita de continut.
PostPosted: 21.09.2008 12:21
Cam asa e...slabutze meciurile acestea. Insa trebuie sa luam si noi in considerare mai multi factori...printre care relaxarea psihica a jucatorilor (meciurile nefiind unele de o importanta cruciala), lipsa omogenitatii in echipa (sunt totusi 6 baieti noi intr-un campionat de care sunt sigur ca nu au auzit), lipsa din lot a unor jucatori, luand in considerare doar acest turneu: ma refer la Kevn, Bata si desigur pivotul care trebuie sa vina. Stam cam rau cu apararea sub panouri (parerea mea) sperand ca odata cu aducerea masivului Chad Bell acel lucru sa se rezolve. Apararea in zona semicercului a fost acceptabila, aici ma refer la interceptii, insa am lasat adversarul de suficiente ori, sa arunce in voie. O problema ar fi ca jucatorul roman din teren nu prea este jucat de coechipieri, nu stiu daca asta e schema, insa trebuie sa le dam timp baietilor sa se obisnuiasca cu atmosfera, cu stilul de joc, cu ceilalti coechipieri s.a.m.d. Sper ca Peter sa reuseasca sa sudeze o echipa ca anul trecut, caci altfel, degeaba putem avea 7 jucatori straini in lot, daca ei in teren joaca 4 :popcorn:
Oricum inca e prea devreme sa catalogam cumva echipa...startul este unul dezamagitor, insa nu am evoluat in efectiv complet, si cred ca nici la capacitate maxima. Trebuie avut grija cu Matthews, in sensul ca sa nu devina al-2-lea Turner/Blackshear/Little.
In final, mentionez ca nu am cautat sa caut scuze conducerii, deocamdata nu consider ca s-a intamplat nimic alarmant , in privinta noilor transferuri...trebuie sa mai avem putina rabdare si pana la urma coach va reusi sa-si mobilizeze elevii si sa facem o figura buna si anul acesta - avem o echipa mai ofensiva si nu la fel de bine organizata in aparare ca cea de anul trecut, insa sunt sigur ca asta se va remedia in timp :)
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 28.11.2009 13:59
Poate ar trebui să mai revizuiască cineva site-ul echipei, că suntem în decembrie acuşica, iar campionatul a început de multicel. Pe http://www.csusibiu.ro/echipa.php - antrenor e tot Peter Schomers, echipa e tot aia de anul trecut, iar la sectiunea http://www.csusibiu.ro/stiri.php numele lui Roberson e gresit trecut - din cate stiu eu - RoberTson. Destul de jenant.
MOD
PostPosted: 29.11.2009 01:24
bauade wrote:....iar la sectiunea http://www.csusibiu.ro/stiri.php numele lui Roberson e gresit trecut - din cate stiu eu - RoberTson. Destul de jenant.

Terrance Roberson
Previous

Return to Echipa actuala