Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

se duce draq tot sportul sibian!

cronici de meci, transferuri si alte comentarii
PostPosted: 10.02.2009 21:33
Eu nu inteleg, tu te asteptai ca la un eveniment atat de trist sa cantam? Sau ce? :|
PostPosted: 10.02.2009 22:01
ionut draga...cam tot ce ai vazut tu acolo a fost organizat de noi... tu ce ai facut mai exact de iti permiti sa comentezi?
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)

PostPosted: 10.02.2009 22:01
tu vrei la innmormantari sa cantam ?

Mi se pare ca tu confunzi baschetul cu fotbalul . Galeria noastra nu se poate compara cu huliganii de la fotbal !!!

Si ce ai fi vrut ca galeria noastra sa faca un banner imens cu numele lui Marian Cozma si sa inceapa sa cante : ALEOOOO ALEOOO COZMA A MURIT ALEOOO ALEOO DUMNEZEU SA'L AIBA IN GRIJI ?

+ ca unele persoane din galerie trebuie sa mearga maine la lucru sa castige bani sa se intretina sau sa'si intretina familia !!!

P.S. dc n'ai facut tu un banner daca tot esti suporter infocat ???
steli banica , nenea arbitru , ajuta ploiestiu' sa castige titlu'...
PostPosted: 10.02.2009 22:04
Desi s a mai vazut ca la inmormantari sa se scandeze numele celui in cauza nu cred ca se cuvine...se poate interpreta gresit. Pana la urma a iesit bine asa cum a fost, civilizat si fara incidente. Apropo, am vazut pe un site ca ar fi fost 3000 de oameni...sa fi fost chiar asa multi? :|
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

Sports writer at -----> http://dabaschet.net/

PostPosted: 10.02.2009 22:13
ionut_haicsu wrote:Mi se pare nu doar ca sportul sibian se duce naibii,ci si suporterii.....sper sa nu jignesc pe nimeni prin afirmatia astea,dar sa fim seriosi au trebuit sa vina tocmai de la Cluj suporterii lui U sa ne arate ca totusi nu este atat de greu sa faci un banner???? Drept este ca unii dintre noi au aflat destul de tarziu despre stationarea la Sibiu,dar asta nu scuza cu nimic lipsa de organizare a noastra.....am ramas putin surprins,cand de la sibienii( fani infocati ai baschetului :D:D) se auzeau numai niste aplauze......in fine.
Cu ocazia asta vreau sa le multumesc " spartanilor" de la Cluj care au aratat nu doar noua celor prezenti in fata salii,ci intregii tari ca , "DACA VREI,POTI"!!!

de cantat nu puteam canta pentru ca asa ceva nu se cuvine,eu zic ca a fost bine ca doar am aplaudat.in orice caz RESPECT pt sepcile rosii care au venit cu acel banner aici la noi si care dau dovada de omenie si solidaritate fata de multi altii.totusi cred ca am fi putut face si noi un banner de acest gen.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Marian Cozma!
PostPosted: 11.02.2009 08:32
Mare parte din lucrurile care le-ati vazut acolo (tablou, coroana, lumanari) au fost organizate de noi. Si nu a fost floare la ureche. Doar pentru tablou Tudor-x (caruia vreau sa ii si multumesc pentru ajutor) a pierdut 2 ore, sa faca rost de poza, sa mearga sa o tipareasca, sa cumpere rama de la baumaxx, sa il duca la sala.. Nu a fost atat de simplu. Iar banner o sa fie azi la meci. Doresc sa ii multumesc si lui Varutzu care a fost foarte prompt cu coroanele si candelele care au fost la sala.

Iar numarul mare de oameni care a venit crezi ca a fost intamplator? Tot noi am dat mesaje pe mail, pe mess, pe forum, prin sms, la o gramada de lume. Daca nu stiai, presa tot de la noi a aflat. Majoritatea m-au sunat pe mine la 2 minute dupa ce tudor a dat pe mess vestea ca se va face oprire si la sibiu.

Respect clujenilor care au venit, bravo lor. Dar cred ca nu ne-au demonstrat noua nimic, si nici nu cred ca au vrut sa faca asta, cred ca au vrut doar sa isi exprime respectul pentru Marian.

Asa ca mai usor cu boii la vale si cu afirmatii de copil razgaiat si necopt.
PostPosted: 11.02.2009 11:14
Am vorbit personal cu baietii de la cluj , nu au venit deloc cu intentii rele sa ne dea noua clasa , ei au vrut sa mearga la Deva dar au plecat tarziu de acasa si nu au mai prins momentul , de aceea au venit la Sibiu pentru ca au aflat in ultim moment ca se vor opri la Sibiu , pentru ca daca nu ei mergeau la Valcea , asta arata respectul pentru Marian , nicidecum sa ne arate noua ca ei sunt mai "smecheri decat noi". Cu astea eu nu am decat cuvinte de lauda pentru acei clujenii care au venit pana la Sibiu. Respect!
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 11.02.2009 14:45
tudor_X wrote:ionut draga...cam tot ce ai vazut tu acolo a fost organizat de noi... tu ce ai facut mai exact de iti permiti sa comentezi?

Mi-am exprimat parerea.....un lucru pe care il pot face din 89 incoace(ca sa si rimeze)!
Sper sa nu te superi nici tu nici ceilalti care ati organizat pe aceste afirmatii sau pe mine,dar intelege-ma ca am fost surprins ca au venit tocmai ei cu un banner!!;)

Sa raman si putin la topic;raman la parerea ca destul de curand se alege praful de noi daca nu se pune un pic accentul pe sportul sibian.....oricat ar nega unii lucrul acesta si ar comenta impotriva acestei afirmatii!!
Eu unul incep sa pierd gustul meciurilor, la care altadata veneam cu sufletul la gura. Acest lucru nu cred ca este strain nimanui din galerie,si nu cred ca se poate comenta ceva la ceea ce tocmai am spus deoarece se vede de la o posta,ca nici meciurile de acasa nu mai atrag atatia fanii cum o faceau in anii anteriori,iara de deplasari ce sa mai vorbim....

P.S.:In ciuda a tot ce am spus mai sus,raman optimist,stiti vorba aia...speranta moare ultima! ;)

RESTECT CLUJENILOR VENITI LA SIBIU!!
Caine Pana La Moarte !!!

Image
PostPosted: 15.05.2009 08:40
"Meciul amintirilor" pe "Municipal"

Mai mulţi oameni de fotbal inimoşi, foşti jucători la CSM Şoimii Sibiu şi Carpaţi Mîrşa, Ilie Tănăsoiu, Nelu Tarcea, Puiu Muscă, Aurică Barbu şi Dan Curtean au luat iniţiativa organizării unui "meci al amintirilor" între foşti componenţi ai celor două echipe în perioada 1979-1985. Partida se va desfăşura astăzi, de la ora 17.00, pe Stadionul "Municipal". (...) continuare http://www.tribuna.ro/stiri/sport/meciu ... 36166.html

Image
http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.rounite.com/ romania simply surprising

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989
PostPosted: 15.05.2009 09:35
ramanem cu meciurile de amintiri...
Previous

Return to Suporteri ai altor echipe