Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

sarituri cu schiurile

cronici de meci, transferuri si alte comentarii
PostPosted: 20.02.2010 14:32
ROL wrote:
corne wrote:si eu sunt fan martin schmitt si fost, actual si mereu a lui sven hannavald. din pacate dupa cele 2 titluri de campion mondial ale lui martin nu a mai urmat nimic... la fel ca si la csu dupa cele 2 titluri de campioana nationala... si analogia poate merge mai departe. atat martin cat si csu si-au avut ultimul moment de glorie in 1999 :)

Atunci inseamna ca vom fi campioni cand o sa recastige si Schmit cupa mondiala... ceea ce dupa parerea mea nu este departe, daca munceste in continuare cum o face acum usor usor isi reintra in forma, acum 2-3 sezoane era de nerecunoscut, abea daca reusea sa intre in top 20 dupa mansa secunda, iar acum incetul cu incetul isi revine, sa speram ca nu e doar o scanteie si ca va reusi mult mai mult

Ma bucur ca mai sunt oameni care tin cu Martin :) adevarul e ca n-am mai urmarit cu atat de mult interes competitia de cand nu mai e el in forma, si de cand s-a retras Sven. Inainte eram nelipsit din fata tv-ului cand era etapa :) cum puteai sa pierzi duelurile cu Matti sau mai tarziu cu Malysz? pacat ca a intrat intun con de umbra si deocamdata n-a reusit sa-si revina :( De atunci au trecut multi ani, multe generatii noi de saritori si-au facut aparitia, Janda ( care era de locurile 50-60 cand Martin castiga Cupa Mondiala ) a fost de 2 ori ( parca ) campion, Malysz, care tot asa a venit de undeva din zona locurilor 50, e de 4 ori campion ( iar parca ), si tot asa, s-au si retras multi, Goldberger nu mai e, si bineinteles Sven Hannawald, singurul care a castigat toate 4 etapele din turneul celor 4 trambuline :) Singurul care a ramas in opinia mea cel mai constant e Ahonen, care e mai tot timpul acolo sus :)
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

Sports writer at -----> http://dabaschet.net/
PostPosted: 21.02.2010 10:26
Din pacate Malysz nu a reusit sa cucereasca aurul insa a dat dovada de bun simt si fairplay cand a recunoscut ca Simon a fost de departe cel mai bun saritor, reusit chiar si in calificari sa aduca cativa metri in plus sariturilor sale in comparatie cu restu!! Desi afirma ca este multumit de ceea ce a reusit si pentru el cele doua medalii de argint sunt ca cele de aur, totusi cred ca macar una din ele dak era cu adevarat de aur alta ar fi fost satisfactia si multumirea pentru el!! Cand se va retrage Malysz am sa raman un simplu spectator al acestui sport, fara a avea un favorit!!
"Masele nu pot distinge exact cine le apãrã interesele ºi cine împiedicã realizarea acestora"
"E greu sa fi om!! Cel mai usor este sã fi canalie dar ºi pentru asa ceva îþi trebuie har"
"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevãrul este un act revoluþionar"
"Cineva poate zâmbi ºi zâmbi întruna ºi sã fie un miºel"
"Cele nevãzute se pot vedea prin cele vãzute"
"Prietenul adevãrat, la nevoie se cunoaºte"
PostPosted: 21.02.2010 12:01
Pacat de Ahonen, nu a reusit nici de aceasta data sa cucereasca o medalie la Jocurile Olimpice, surpriza placuta pe care am vazuto a fost Matti H. nu ma asteptam la o asa evolutie din partea lui, cat despre Martin se pare ca pe trambulina mica a fost doar o scanteie :( . Ce vreau sa precizez a fost comentariul foarte penibil, jenant, din partea acelui comentator de la EuroSport, acela nu a fost un comentariu de Jocurile Olimpice, am avut posibilitatea sa urmaresc sezonul acesta o etapa de sarituri cu schiurile in limba engleza, iti era mai mare dragul sa te uiti si la saritori cotati fara nici o sansa, cand ascultai cu cata pasiune comenteaza si cat de mult intra in pielea saritorilor iti era mai mare dragul sa te uiti, sa nu mai zic de urletele pe care le baga, mai rau ca un comentator argentinean sau brazilian de fotbal care urla la goluri de aude o tara intreaga :D. Oricum respect pentru Simon Aman a aratat ca are clasa si valoare in fata austriecilor.
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 21.02.2010 12:49
ROL wrote: Ce vreau sa precizez a fost comentariul foarte penibil, jenant, din partea acelui comentator de la EuroSport, acela nu a fost un comentariu de Jocurile Olimpice

trebuia sa te uiti pe tvr 1, a fost Sorin Hobana :) mie cel putin imi place foarte mult.
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

PostPosted: 21.02.2010 13:22
D_Wade wrote:
ROL wrote: Ce vreau sa precizez a fost comentariul foarte penibil, jenant, din partea acelui comentator de la EuroSport, acela nu a fost un comentariu de Jocurile Olimpice

trebuia sa te uiti pe tvr 1, a fost Sorin Hobana :) mie cel putin imi place foarte mult.

pfff... chiar nu m-am gandit la TVR1 ca o sa transmita sariturile.. :)
PostPosted: 22.02.2010 19:43
AZI ORA 19:55

SĂRITURI CU SCHIURILE: Jocurile Olimpice de Iarnă Vancouver în Canada - Echipe, DT140 (110min)

Sper ca vor reusi germanii sa cucereasca aurul :D
PostPosted: 24.08.2010 17:06
http://www.crimetime.ro/international/c ... sotia.html
Image

Previous

Return to Suporteri ai altor echipe