Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Euro 2008

cronici de meci, transferuri si alte comentarii
PostPosted: 17.06.2008 23:09
un singur lucru zic:e usor sa critici:)
ELEMER TORDAI ... va spune ceva acest nume ?!
PostPosted: 17.06.2008 23:15
bravo adriana! bun post!... cu siguranta varsta e reala!
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)

PostPosted: 17.06.2008 23:26
@adriana_03

asta e ce sa'i faci..romanu'i critic din nastere...bine macar ca mai exista persoane ca tine care sa'l consoleze pe mutu in momente asa grele..si care sa'i cumpere revistele in care pozeaza in boxeri...si daca vrei sa'mi mai raspunzi ceva scrie in privat!

PostPosted: 17.06.2008 23:38
Vad ca va suparati pe o pustoaica de 13 anisiori care inca nu intelege fotbalul :) . De fapt sunt cativa jucatori care nu stiu ce e fotbalul , Banel care credea ca joaca cu Buzau si se dau la o parte olandezi ca e Gigi cu valiza . Am pierdut ptr ca suntem niste idioti stim ca trebuie sa castigam , dar tactica epoci de aur :curses: :banghead: 94-00 temporizam apoi vedem .... cu putin bulan. :2gunsfiring:
Cand adversarul nu se chinuie si tot te bate ,nu mai ai ce spune , suntem egali cu San Marino si alte asemenea forte . Pai daca Olandezi aveau nevoie de victorie ne bateau cu 7-0 .
Cum poti sa dai asemenea declaratie Piti!!! :2gunsfiring: :mallet: Jucatori au cazut Pshic cand au aflat ca Italia conduce cu 1-0 , pai pe noi nu ne interesa rezultatul de dincolo daca Bateam !!!! :banghead: :banghead: :banghead:
Cand lasi acasa pe Trica , Bratu , Danciulescu ( urasc Dinamo ) si il iei pe Banel care credea ca joaca in liga regionala la Faurei cu Braila asta se intampla .
Pai ce a facut Nicolita faceam si eu la Euro , poate nu alergam asa mult dar cu putin antrenament se rezolva .
Jucatorii care merita felicitati sunt Lobont ( cu toate ca nu credam in el ) si Chivu acetia doi restul .......

PostPosted: 17.06.2008 23:53
Pe primul loc l-as pune totusi pe Tamas , nu sunt dinamovist si prietenii o stiu , chiar urasc dinamo, dar Tamas mi-a adus aminte de Gica Popescu , are intotdeauna capul sus, are plasament si curaj. e adevarat ca primul gol l-am luat din cauza unui marcaj relativ al lui dar alaturi de lobont consider ca tamas poate veni acasa cu inima impacata ca a dat tot din el.Ceilalti - rusine
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!
PostPosted: 18.06.2008 01:50
Dumnezeule ce meci slab ... vaaaaaaaai tocmai acum cand trebuia sa dam tot ce avem mai bun..acum ne-am incurcat. Parca nu ne gaseam pe teren... Sincer, cred ca olandezii au vrut sa ne lase sa castigam pentru ca in prima repriza au avut ocazii atat de clare, incat cel mai mare prost si-ar da seama ca au ratat intentionat..dar cand au vazut ca nu putem nici sa dam o pasa ca lumea si-au dat drumul la joc si au reusit sa inscrie... si uite asa inca un turneu terminat prea devreme de echipa noastra ~X(
PostPosted: 18.06.2008 05:53
jocul de aseara ca si celelate 2 din grupa ne reprezinta ca si popor...dupa ce am parjolit totul in spatele noastru si am otravit fantanile, brusc ni s-a facut foame si sete...
PostPosted: 18.06.2008 08:42
note de la 1-10, pt toate meciurile:

lobont - 6,5
contra - 3
tamas - 4
goian - 4
ghionea - 4
rat - 4,5
radoi - 4,5
fl.petre - 2
nicolita - 2,5
chivu - 3,5
codrea - 3,5
cocis - 3
mutu - 1,5
d.nicolae - 1,5
m.nicolae - 1,5

piturca - 1
PostPosted: 18.06.2008 08:53
O lume prea mare pentru niste oameni asa mici...
Cu care dintre personajele de la linkul de mai jos v-ati identificat aseara?
http://etichetamea.blogspot.com/2008/06/bergenbier.html

PostPosted: 18.06.2008 10:07
Nai cu cine , cand Piturca iti baga tot jucatori care pe la echipele de club is frecatori de menta , poi nu poti sa emiti pretenti la calificare , Olanda in 2-3 randuri ne-au invitat pur si simplu sa le dam gol si nu am fost in stare , Florin Bratu , Danciulescu , Trica , Ogararu etc.. oameni care puteau face diferenta , Danciulescu golgheterul romaniei lasat acasa , florin bratu titular , lasat acasa , Trica , capitan la Cfr Cluj un sezon 2007-2008 de toata frumusetea , un jucator foarte bun , Ogararu , na prea jucat in ultimu timp dat putea sa faca fata mult mai bine decat alti . Piturca un incult , lasa jucatori de valoare acasa sau ii cheama si freaca banca de rezerve cu ei (MARICA,Radu Stefan , etc.) Bataia de joc
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!

PostPosted: 19.06.2008 09:23
http://www.petitieonline.ro/petitie/dem ... 80049.html
PostPosted: 19.06.2008 09:36
hai mai... nu vad nici o propunere data de fanii ce semneaza petitia asta... democratia prost inteleasa de romani...

PostPosted: 19.06.2008 12:58
Oare ? Parerea mea cand Hagi a pierdut calificarea dar am jucat fotbal am fost suparat , dar nu scarbit daca aia sunt jucatori Banel care nici in judeteana nu are loc atunci .
Piti e manager si raspunde de rezultate ,iar echipa lui nu a jucat nimic preferam sa plecam cu 0 puncte dar sa jucam spectaculos . Directorul unei firme trebuie sa demisoneze cand aceasta da faliment asta sa intamplat si cu echipa nationala .
Cand ei 6-7 jucatori de la echipa care castiga cu brichete si valize ce te astepti ...... A uitat Gigi sa puna pe cineva in tribuna imbracat in portocaliu sa arunce bricheta asa era 3-0 ptr noi se eram calificati.
Plus declaratia care a dat Piturca " jucatori sau demoralizat cand au auzit ca Italia conduce cu 1-0 !!!! " de parca noi depindeam de rezultatul ala nu ei ......... Iar la venirea in tara ati vazut cum sau purtat ....
E o parere proprie si fiecare are dreptul la opinie.
Am dat cred 5 argumente pentru care Piti trebuie sa plece.

PostPosted: 19.06.2008 13:07
Pe-un picior de plai
Unde habar n-ai
Iata vin cu tot
La aeroport
Jucatori - vedete
Cu cercei si plete
Ghiuluri, celulare
Si cu girofare

Se vor îmbarca
Cu toti vor pleca
Spre un campionat
De toti asteptat
Cam de vreo opt ani
Sperante si bani,
Ni s-a împlinit
Pohta ce-am pohtit

Ne-au aruncat sortii
Într-o grupa a mortii,
Cu dârzi olandezi,
Cu cocosi francezi
Si italieni
Iuti si cam vicleni.

Cu toti am crezut
De la început,
Biata Miorita
Va fi chisalita,
Vom fi niste miei
În groapa cu lei,
Cu toti ne gândeam
Si ne planuiam
De la început
Nu-i nimic pierdut,
Sa jucam frumos
Si spectaculos,
Orice gol marcat
Sau punct câstigat
Va fi pretuit
Si sarbatorit…

Umpluti de emotii,
Am înfruntat sortii
Jucând primul meci
C-o echipa - terci,
De cocosi francezi
Ce ai nostri iezi
De se-nvârtosau,
Sigur o bateau.

Dar am remizat
C-un zero barat
Într-un meci închis
De mare plictis…

Apoi a urmat,
Meciul asteptat,
Mare tevatura
Cu echipa azura,
Ce fusese încinsa,
Umilita, învinsa,
De niste batavi
Aprigi rau si bravi.

Dumnezeu din cer
Si c-un tusier
Mult ne-au ajutat,
Gol le-au anulat,
Si-un italian
Putin cam plavan,
S-a cam bâlbâit,
Direct l-a servit
Pe al nostru Mutu,
Care a dat cu sutu’
Le-a bagat-o în plasa
Si mortul în casa.

Dar nu a tinut
Decât un minut,
Ca ne-au egalat
Dintr-un gol ciudat,
Caci un brav fundas
Zis Gabi Tamas,
Da pe lânga minge
Si meciul se-ncinge.

Nenea flueras
Cu capul golas,
Ne face cadou
Ca la anul nou,
Un pinalti mare
De calificare,
Numa’ gol sa dai,
Ca noroc tot ai…

Intra iar în scena,
Vedeta eterna
Tot Mutu suteaza
Si normal, rateaza!
În toata splendoarea
Si calificarea…

Acum olandezii
Au batut francezii,
Facând cu ei bors
Zeama de cocos.

Bietii nostri iezi
Spun la olandezi
S-o lase mai moale,
Capul nu-i mai doare
Sunt calificati
Si-ar fi câstigati,
Meciul lor sa-l dea,
Atunci ar scapa
De italieni
Care sunt vicleni,
Sarmanii francezi
Vad doar stele verzi,
Sunt împrastiati,
Descalificati.

În al treilea joc,
Nu mai era loc
Sa se speculeze,
Sa se parieze,
Miorita laie
Iese la bataie,
Ca e favorita
De lume iubita,
Temutii batavi
Nu mai sunt chiar bravi,
Vor sa se conserve
Au bagat rezerve,
Sunt buni de batut
De la început.

Joaca relaxat,
Rateaza distrat,
Ai nostri stresati
Cad ca secerati,
Cu fundul pe jos
Si joaca fricos.

Dica parca doarme,
Mutu are toane,
Contra are treaba
Tot cade prin iarba,
Banel tot alearga
Mingea s-o culeaga,
Si face marcaj
La kilometraj,
Iar bietul Piturca
E satul de turca,
Schimba disperat
Dar s-a terminat!

Meciul s-a sfârsit,
Rau ne-au umilit,
Jucând cu rezerve
Iar noi cu conserve.

Vor veni în tara,
Pentru a câta oara?
Spunând raspicat:
IARASI AM RATAT!

Autor Gheorghe Ciuhandu

PS cat adevar :surrender:
PostPosted: 19.06.2008 14:03
ar fi cea mai mare prostie sa plece piti..de ce? pentru ca e singurul antrenor de la nea puiu care a avut rezultate cu echipa nationala..ma rezum doar la rezultate pt ca la nivelul asta spectacolul chiar nu conteaza pe mine nu m-ar fi incalzit sa jucam ca italia cu olanda frumos si sa o luam 3-0..si eu zic ca a facut cateva greseli in privinta unor jucatori cum ar fi neselectionarea lui bratu, trica si poate si a lui ogararu si insistenta de a-l titulariza pe cocis(penibil in fiecare meci) dar a obtinut niste rezultate (cu franta si italia) extraordinare puteti tot zice ca s-a bagat cu "curu in poarta" sau ca franta si italia nu au fost in forma si le puteam bate dar a jucat perfect tactic cu 2 echipe fantastice a obtinut 2 puncte cu campioana si vice campioana mondiala (cantariti bine aceste titluri)..in ultimul meci a ratat complect tactic partitura dar nici jucatorii nu l-au ajutat mutu, chivu, contra, petre iesiti din forma si foarte obositi..daca gandim realist au dreptate nu se putea mai mult!..n-ai cu cine aria de selectie e mult sub ce au franta, italia, olanda cred ca daca isi faceau o selectionata fiecare doar a primei divizii si ne bateau de ne suna apa in cap..sunt sigur ca daca am fi fost in oricare alta grupa ne-am fi calificat mai departe..
PreviousNext

Return to Suporteri ai altor echipe