Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Ce spune un suporter clujean

cronici de meci, transferuri si alte comentarii
PostPosted: 21.02.2006 15:56
de pe forumul onlinespor:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthr ... 6&page=106

Foarte simpatic domnul care ajuta de pe banca echipa Sibiului pana ce aceasta va reusi sa-si angajeze un antrenor:

Quote:
Originally Posted by www.csusibiu.ro
Antrenorul sibienilor crede că americanii săi sunt mult peste Seals."Cei trei se hrănesc cu atmosfera din sală. Sunt făcuţi pentru spectacol şi nici nu se pot compara cu Levar. Nu spun că nu e în regulă, e un băiat corect, dar nu are sclipiri în joc" conchide Vulc.

Gura pacatosului adevar graieste, Levar - ca si ceilalti jucatori de la U respecta tactica impusa de catre Perisic. Ar fi o pacoste sa ajunga la Sibiu un astfel de jucator - ce dracu' de indicatii sa-i dai de pe margine cand tu iti faci cruce de multumire ca ai niste americani (jos palaria) care joaca (si o fac bine) singuri, dupa cum ii taie capul.

PS Imi mentin parerea, lotul actual al Sibiului (mai ales dupa ce l-am vazut si pe Argrett) + un antrenor de genul Jojic sau Perisic ar fi egala sensibila a Asesoftului... ca sa nu spun mai mult. Insa ghinionul lor, norocul nostru.
PostPosted: 21.02.2006 16:55
calin wrote: Imi mentin parerea, lotul actual al Sibiului (mai ales dupa ce l-am vazut si pe Argrett) + un antrenor de genul Jojic sau Perisic ar fi egala sensibila a Asesoftului... ca sa nu spun mai mult. Insa ghinionul lor, norocul nostru.

Din cate stiu, Jojic nu pune mare pret pe talentul jucatorilor, ci pe resursele lor fizice si implicarea acestora in joc. Principiile lui calauzitoare cred ca sunt:
- aparare beton;
- rezistenta fizica;
- darurire in teren.

So, defense wins championships!!!

PostPosted: 21.02.2006 22:36
"ATACUL aduce vanzarea de bilete, iar DEFENSIVA aduce victorii".
Iar un tactician bun stie sa le gestioneze pe amandoua........din pacate tocmai ce ne lipseste noua.

PostPosted: 22.02.2006 03:05
Corect, aveti spectacol meci de meci, aveti slamuri, alley-oop-uri si faze individuale exceptionale.
Dar organizarea jocului este tot la acelasi nivel?
Pentru Vulc nu pot sa zic ca am avut o stima prea mare vreodata, dar in meciul de ieri mi s-a parut cam depasit.
Si intr-adevar, cu lotul actual si un ANTRENOR ati fi cu mult mai tari.
Ce ne mai tot ascundem? (Din pacate) antrenorii romani sunt depasiti.
Poate cand o sa apara antrenori mai tineri va fi mai bine.
Am vazut la Vulc doar reprosuri adresate jucatorilor (Tordai, Mocanu, etc)
Si in rest cred ca ii lasa pe baieti sa isi gaseasca inspiratia de moment.
"UN ALT SUPORTER CLUJEAN"

PostPosted: 22.02.2006 15:20
corect lotul actual e cel mai bun pe care l-am avut din 2001 incoace!O sa ramanem cu spectacolul si cu cea mai mare audientza din tzara dar aceasta nu tzine loc de victorii!
PostPosted: 22.02.2006 16:46
daca si clujenii si-au dat seama ce ne lipseste...si zau ca baiatul asta are dreptate!
PostPosted: 23.02.2006 02:58
e beton lotul care il are CSU acuma. spectacolul de la meciul cu muresul din cupa vine sa confirme asta. pivot ca Argrett de mult n-am mai avut...
totusi ramane adevarul ca apararea e cam slaba insa eu sunt increzator ca putem avea o echipa de genul Braziliei... o sa bagam un cos in plus fata de adversari ;)
----
if (!work) go2CSU();
MOD
PostPosted: 24.07.2006 15:06
Citesc cu placere forumul dedicat baschetului de pe site-ul onlinesport.ro
Unul dintre membrii care posteaza pe acest forum pare o persoana apropiata clubului din cLUJ, de aceea acesta incearca sa le furnizeze fanilor noile informatzii aparute in interiorul clubului.
Iata ultimele 2 posturi de pe acest forum, pagina "baschet/Pentru cLUJ povestea reincepe"

VASI:
Echipa nu se mai cheama BU Poli Mobitelco...
Neul nume este.... "U"-Mobitelco!!!
In rest, mari noutati nu sunt.... decat ca Perisic va continua ca antrenor, cel putin inca un an

raspund :)
de la broschUtza:
"super veste
sa-i mai aud acuma pe sibieni ca mai striga ca in sala la noi ca nu joaca "U""

PostPosted: 23.08.2006 13:10
Rhadoo_sb...
de atunci au trecut multe alte stiri furnizate de persoana "apropiata clubului din CLuj", adica de mine
Uite, daca vreti, una pentru voi... "sibianul" care se pregateste cu "U', Lucian Luca, nu e, de fapt, sibian
E din Turda, a jucat la "U", inainte ca sectia de baschet de la Clubul Sportiv Universitatea Cluj sa fie desfiintata... apoi a plecat si a jucat pe la tot felul de echipe... Mures, Ramnicu Valcea... etc.
A ajuns la Sibiu si, din cate stiu eu, doar a fost un apropiat al lotului... nicidecum un component "activ", ca sa zic asa...adica se mai antrena din cand in cand cu ei
Cam asa va fi si la CLuj... nu va speriati degeaba, ca nu e cine stie ce...
In schimb, ceilalti doi jucatori care au venit... Aleksandar Belanovic si Cory Jenkins sunt buni.
PostPosted: 23.08.2006 15:02
nu iti fa tu griji ca oricum maturam sala cu voi ...in ultimul meci diferenta a fost de 2 secunde ...si aveam si o mare pierdere....(evans)...va asteptam si noi la sibiu ca noi vam onorat cu prezenta...vedem atunci valoarea lui belancovic si jenkins ;)
ex-suporter de tastatura , actual cititor
arbitrii- 3000$
galerie-3 gratare si 5 l de vin
campionat-30 000 $
pentru toate acestea asesoft are mastercard
PostPosted: 23.08.2006 19:10
bine ai spus ca i-ai onorat doar cu prezenta ca de cantat p..a ...asa e cand mergi in excursie ....sper sa vi si anu asta sa iti tin loc in fata langa sofer....
inter

PostPosted: 25.08.2006 09:28
cacealma,nu-ti prea prieste aerul de germania :P de tot te iei de oamenipe forum mai bine te-ai duce in oras sa cauti un cadou pentru mine ca daca vi acasa cu mana goala........... :wink: distractie placuta,ceau
PostPosted: 21.08.2007 16:21
inca o asociatie a suporterilor de baschet e pe cale sa se nasca dupa cea din sibiu si apoi cea din tg. mures urmeaza si clujul
Care ar fi demersurile pentru a infiinta o asociatie a suporterilor la baschet?din cate am inteles fa fi diferita de cea a suporterilor la fotbal...
http://www.u-mobitelco.ro/index.php?opt ... &Itemid=72
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 21.08.2007 17:06
mama, ce imn si-au "tras" astia de la "u". cu toate ca sunt rivalii nostrii tre' sa recunosc, jos "sapca" pt imnul asta. (puteti sa- auziti dak intrati pe site-ul clubului sau de pe link-ul pus de tudor_x)
http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.rounite.com/ romania simply surprising

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

PostPosted: 21.08.2007 17:45
Intradevar comunitatea iubitorilor de baschet se misca , asta e un lucru imbucurator.
Poate in conditiile astea vom aparea mai des in colimatorul presei, televiziunilor, desi sunt sporturi de echipa (handbal, in momentul de fata polo si rugby-ul) care au performante mai mari decat baschetul si tot de acelasi tratament se "bucura".
Next

Return to Suporteri ai altor echipe