Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Mult succes din partea muresenilor !!!!

cronici de meci, transferuri si alte comentarii
PostPosted: 19.03.2007 14:22
B E L A wrote:Mai baieti ce ati facut la mures nota 10 !!!!tot asasunteti cea mai frumoasa galerie din romania !!!si noi cel mai frumos public

eu parca as spune totusi invers!
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)

PostPosted: 06.04.2007 16:15
La noi, deocamdata, galeria este destul de mica si oarecum slab organizata, in comparatie cu voi. Eu am fost cam la toate meciurile Muresului, inca de pe vremea cand jucau in sala unui liceu. Deasemeni am fost la multe meciuri ale Sibiului.

Cei care au fost la Tg-Mures, au vazut diferenta. La noi galeria este mai micuta, poate nu este asa organizata, insa toata sala, ca un intreg, raspunde imediat. Sala se implica mult mai mult decat la voi, asta o spun fara sa supar pe cineva. In orice exista plusuri si minusuri. In situatia de fata, aveti un mare plus ( poate chiar steluta :)) ) la capitolul galerie, insa din punct de vedere a implicarii publicului, a crearii atmosferei etc, avem noi in plus.

Oricum, noi o sa lucram la capitolul galerie, iar voi, la niste scandari simple, aplauze pe un ritm simplu, pentru ca toata sala sa se poata implica, asa cum este la noi. Oricum, fara doar si poate Sibiu si Mures are cei mai "frumosi" sustinatori !!!!

PostPosted: 07.04.2007 08:04
magyari wrote: fara doar si poate Sibiu si Mures are cei mai "frumosi" sustinatori !!!!

Stiam eu ca nu ma straduiesc degeaba inainte de fiecare meci sa ma aranjez , cineva a vazut ca suntem cei mai frumosi sustinatori....mersi
MOD
PostPosted: 20.04.2008 14:44
Diverse discutii de pe forumul muresenilor....

fanadevarat wrote:de asta nu o sa avem performantze mai mari aici...ne-am indeplinit obiectivul...ce obiectiv e locul 8 cand se baga bani,aduci jucatori si noi in deplasare de parca mergem cu juniorii?!ne bat toti cum vreau...este ceva incredibil sa declari asa ceva ca si capitan si antrenor secund.mentalitatea ne lipseste,si o galerie adevarata.mergeti la sibiu baieti sa va invetze aia ce inseamna galerie,ce inseamna sa canti pt echipa ta...nu sa dai din toba si sa ai o melodie care e penibila,enorm de penibila ca sa ma exprim gresit.fara public s-ar fi desfiintat echipa de anu trecut suta la suta...
PostPosted: 20.04.2008 16:54
Una peste alta, cei de la telesport indragesc atmosfera de la Tg Mures mai mult decat pe cea de la Sibiu
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 20.04.2008 16:58
calin wrote:Una peste alta, cei de la telesport indragesc atmosfera de la Tg Mures mai mult decat pe cea de la Sibiu

si fbr la fel

PostPosted: 20.04.2008 22:00
adevarul este ca e destul de mare diferenta intre suporterii muresului si suporterii de aici din sibiu...cei de la mures...cum a spus cineva mai sus si citez "La noi galeria este mai micuta, poate nu este asa organizata, insa toata sala, ca un intreg, raspunde imediat. Sala se implica mult mai mult decat la voi, asta o spun fara sa supar pe cineva." si ii dau dreptate pentru ca am fost si am vazut:P nu spun ca la noi nu e bine dar la mures e mult mai bine ca la noi din punctul acesta de vedere. iubesc CSU Sibiu dar admir foarte mult si pe bc mures si pe fanii lor...HAI CSU si multa bafta si celor de la mures
PostPosted: 21.04.2008 22:50
asta pentru ca ei sunt la inceput si normal ca publicul e mai entuziast. la noi... lumea e mai comoda (ca sa nu zic altfel). de ce sa canti ca te faci de rusine(si chiar te faci cand toti din jurul tau se uite ciudat sau iti mai zic si sa stai jos sau sa lasi steagu' ca nu pot ei sa-si mance popcornu') sau de ce sa vi in galben cand poti sa vi cu un tricou mulat, cu lant si ochelari de soare ca doar se filmeaza (apropo de asta, poate anu asta o sa fie sala mai colorata avand in vedere ca se poarta pana si bikini galbeni :) ).
ca o comparatie, daca vrei, si la noi raspundea sala la fel prin 2000-2004 cand eram 5-600 poate 1000, da cel putin cantau toti, huiduiau toti (nu suflau in trompete) si presiunea era mult mai mare. imi aduc aminte la un meci cu west petrom arad prin 2002 cred, atat de tare se fluiera si huiduia pe aruncarile libere ala aradenilor incat si jucatori de la ei si de la noi isi puneau degetele in urechi. in final am batut la 1-2 pcte si foarte multi spectatori au intrat pe teren. si era doar un meci banal din campionat... (nu chiar banal pt ca aradul avea echipa pe atunci)
http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.rounite.com/ romania simply surprising

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989
PostPosted: 22.04.2008 18:50
calin wrote:Una peste alta, cei de la telesport indragesc atmosfera de la Tg Mures mai mult decat pe cea de la Sibiu

Dupa cate si-au auzit comentatorii telesport de la unii fomuristi sibieni, nici nu e de mirare.Cosmin comentatorul telesport comunica cu muresenii pe forumul lor dar si pe onlinesport. Numai pe forumul nostru nu intra, de ce oare?
Stefan Lecca comenta la meciul dintre Pitesti si CSU Sibiu ca in sala de la Ploiesti sunt 8 sustinatori sibieni, si spunea ca spera sa nu greseasca si sa fie vreo 9 sau 10 ca iara vor fi facuti praf pe forumul sibian. E normal sa nu-ti convina cum comenteaza unul sau altul dar pana sa ajungi sa-i faci penibili si jenanti sau mai nu stiu cum, nici sa nu te astepti sa te aprecieze in mod deosebit.
Liviu M.
PostPosted: 22.04.2008 19:08
Poi nici ei sa nu greseasca,probabil ca cei din mures nu isi dau seama de greselile lor,dar cum a fost faza de la ploiesti,sa dominam fundalul sonor categoric si sa zica cei de la telsport ca ce atmosfera creaza ploiesteni,poi normal ca te-ai simti penibil cand auzi ce spune acel comentator...
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 22.04.2008 19:19
Atata timp cat iti susti nemultumirea fata de ei decent fara jigniri nu cred ca se supara nimeni.
Liviu M.
PostPosted: 22.04.2008 19:27
Danny wrote:poi normal ca te-ai simti penibil cand auzi ce spune acel comentator...

dar "noi" ii facem in fiecare zi penibili si prosti. ei macar nu au spus ca fanii sibieni sunt de tot cacatul :)

PostPosted: 22.04.2008 20:16
tudor_X wrote:
Danny wrote:poi normal ca te-ai simti penibil cand auzi ce spune acel comentator...

dar "noi" ii facem in fiecare zi penibili si prosti. ei macar nu au spus ca fanii sibieni sunt de tot cacatul :)

Intradevar tudor :cool: :LolLol:
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
Previous

Return to Suporteri ai altor echipe