Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

FARA VIOLENTA IN SALILE DE SPORT

cronici de meci, transferuri si alte comentarii

PostPosted: 09.10.2006 19:38
LA INCEPUTUL UNUI NOU CAMPIONAT VA DORESC UN AN FARA INCIDENTE
PostPosted: 09.10.2006 21:35
imi: nu te supara , ok am inteles fara incidente....nu cred ca la noi in sala la csu au fost vreodata incidente...adica au fost dar minore ce nu au fost luate in seama... si totusi cine esti? de unde? cu ce echipa ti? ... neai bagat in ceata cu subiectu asta ... :D
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 10.10.2006 16:57
Danny da`mi voie sa te contrazic.. nu cred k evenimentele de acu 2 ani din plyoff cu cluju pot fi incadrate la evenimente minore :D dar per total suntem cel mai civilizat public din tzara(parerea mea :) )
Jos Cenzura

PostPosted: 10.10.2006 22:06
Un public civilizat...suntem, mai trebuie educati doar cei care arunca cu diferite obiecte pe teren (brichete, sticle de plastic) ptr ca e jenant...se poate ajunge la o amenda ptr club sau Doamne fereste....mai rau ( vreo suspendare a terenului).
PostPosted: 11.10.2006 09:31
Ar trebui pus in revista un mesaj de acest gen si eventual si scrisa amenda care o risca cel care face asta. Si ar mai trebui facut ceva.

CEI CARE VAD UN ASTFEL DE INDIVID SA-L IA DE GULER SI SA-L DEA ORGANELOR DE ORDINE. Si sa vezi atunci cum nu se vor mai arunca obiecte. Imi vine in minte o faza de la meciul de fotbal dintre FC Sibiu si....naiba mai stie, in ultima etapa a campionatului in care erau sa promoveze. Un spectator a aruncat ceva in teren si Keul (finantatorul sau ce-o fi) l-a luat de gat si la dat jandarmilor. Nu ar trebui sa se ajunga sa vina cine stie ce persoana importanta sa ia de gat "infractorul":). Daca tot ne dam noi exemple de una, alta ar trebui sa facem si asta. Sa nu mai toleram asemenea comportamente.

Mi se pare ca prea usor s-a aruncat cu ceva in teren. Pai cand o sa fie meciuri mai incinse ce o sa facem? O sa aruncam cu scaune? Nu e de ras, ceea ce s-a intamplat inca de la primul meci nu e normal si poate sa arate o tendinta periculoasa. NU trebuie sa aruncam cu nimic in teren, sub nici o forma, indiferent de ce se intampla in teren. Ne stricam imaginea si mai risca si clubul amenzi.

Deci, fara "violenta in salile de sport" este foarte justificat.

PostPosted: 11.10.2006 15:08
pt. DANNY DE LA IMI: Acest subiect NU a fost adresat nici unui ADEVARAT FAN al echipei CSU. pt. a te scoate din ceata afla ca sunt din Arad, simpatizant al echipei CSU si patriotismul local ma indemna sa tin cu BC. ICIM ARAD.
PostPosted: 11.10.2006 18:44
hopa... deja incepem sa avem fani in toata tzara ? :D azi maine concuram cu dinamo sau steaua de la fotbal :lol:
Jos Cenzura
PostPosted: 05.04.2007 23:25
Cred ca cei din conducerea clubului care spun ca suntem o rusine de suporteri nu au intrat pe forumurile de fotbal sau pe unde comenteaza ultrasii de fotbal (articole din presa). Ia uitati domnilor niste mostre (noi suntem alba ca zapada si cei 7 pitici pe langa astia, si nici nu vreau sa ajungem ca ei):

"Chiar ieri am batut 3 stelisti in Canada!
Trimis de Marco la 2007-04-05 21:47:37

Sa va dau m**e (nota mea:in textul original din prosport era fara stelutze :)) la toti spurcatii de stelisti! Aveti noroc ca nu sint in tara,dar am gasit ceva oi jegoase si pe aici si le-am dat omorul...
Oricum, am amitiri frumoase si din Romania,plus o colectie impresionanta de caciuli,fulare si steaguri steliste confiscate de mine personal, de la cacaciosii din ghencea,cu pumnii si omorul de rigoare,bineinteles..."

Raspunsul altora (inteligenti si aia :))

"BRAVO FRATE! AVEM NEVOIE DE CAT MAI MULTI CA TINE!
Trimis de MIEZUDINAMO la 2007-04-05 22:52:50

BRAVO!!!!!!!
LA MAI MULTI!"

"v-am luat biletele spurcati
Trimis de reddog24ro la 2007-04-05 21:43:17

sa veniti maine in ghena sa vedeti 6000 de caini

voi cand draq o sa faceti asa ceva

asa ca pt oi MAINE O SA FITI JUMATE DE TURMA LA STADION"

"MIHAELA,DESI PARI,TU NU ESTI PROASTA!!!
Trimis de PT. MIHAELA,DE LA UNII CARE O IUBESC!! la 2007-04-05 20:35:01

EU CRED CA TU SCRII NUMAI STEAUA CA NU AI TIMP NU CA ESTI PROASTA SI NU STII ALTE CUVINTE!!DAR TOTUSI INCEARCA SA POSTEZI CEVA INTELIGIBIL SI CU UN PIC DE CONTINUT,CA DE VREO 2 SAPTAMANI SCRII DOAR STEAUA SI ATAT!!MAI BAGA CEVA CUVINTE ,DACA NU STII,NU MAI POSTA CA ZICE LUMEA CA ESTI PROASTA,IAR TU NU ESTI PROASTA,ESTI TAMPITA SI UN PIC,DOAR UN PIC RETARDATA!!!SA NU TE SUPERE NICIODATA ADEVARUL,NOI ITI VREM BINELE!!LASA-TE,TE RUGAM!!!!"

"muritzi bhaaa
Trimis de anonimu` cunoscut la 2007-04-05 19:46:52

potaie imputzita ce esti...!!! du`te si latra la **** ;)"

"Sa ne macalariti?:)) Voi sa va macelariti puricii!
Trimis de Dysco la 2007-04-05 17:15:24

Bai rahatule, mars la tine la cotet!"

"rasei voastre
Trimis de SUPERIORI MEREU la 2007-04-05 16:43:54

RASEI VOASTRE DE AUROOLACIIIIIIIII SUPERIORI MEREU VOM FI SI MAI DESTEPTI MEREU AM FOST MAI MULTI DE CATE BILETE AM AVUT ,,,,,,M********************E steeeoooaia" (nota mea: tot fara stelute in textul original)

Te umfla rasul, dar e si de plans. Ar trebui sa fim bucurosi ca nu avem nici 1% din chestiile astea pe forum. Si cei de la club sa se gandeasca cum ar fi sa aiba asa suporteri (valutisti, bisnitari., traficanti de carne vie).

Cei care vreti sa va delectati cu mai multe mostre de huliganism puteti intra la:

http://www.prosport.ro/index.php?sectio ... 5&pagina=0

Dar ma indoiesc ca ar vrea cineva. Sunt si comentarii mult mai ..."dure" dar din decenta am renuntat sa le pun aici.
PostPosted: 06.04.2007 09:21
Claudiu ce scrie aicea nu e nimic , sunt forumurile lor si chat-uri si toate alea pe care se spurca si mai grav de atat si pe care isi dau intalniri unde sa se macelareasca si alte alea,nu-mi doresc niciodata ca sa ajungem asa,si nici nu o sa ajungem,totusi fotbalul este mult mai iubit in tara decat baschetul si huliganismul este mult mai mare!!
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 06.04.2007 11:01
De unde pleaca toate astea ? De la cei care injura. Daca nu s-ar intampla asta fiti siguri ca nu ar arunca nimeni cu nimic in teren. Dar cand il auzi pe unul de langa tine cum injura ca la usa cortului arbitrul sau un jucator advers atunci parca iti vine si tie sa faci ceva. Si aici ma refer mai ales la cei pana in 17-18 ani care sunt influentati foarte usor de ceea ce vad in jurul lor

Return to Suporteri ai altor echipe