Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Propuneri si reclamatii

PostPosted: 09.11.2005 14:32
In primul rand, mersi ovidiu ca ne hostezi forumul! :lol:

sa incep cu reclamatiile: nu merge sa-mi incarc avatarul, da eroare, dar sper ca se va rezolva in timp util.

Si acum propunerile (le voi posta in masura ce imi vor trece prin minte):

1. La fiecare forum, trebuie sa facem si o descriere, dar cred ca si asta se rezolva cu timpul...

2. La ce apare sub numele userului, as face urmatoarele schimbari:
-deoarece e forum de sport, nu prea avem nevoie de categoria "sexul"... eu as inlocui-o cu o categorie "jucatorul preferat", unde fiecare sa poata stabili in profil care e jucatorul lui preferat.

3. Signatureul... il pot face sa fie aliniat la stanga?? Arata asa ciudat pus la mijloc

4. Setul de smileyuri... am inteles ca se pot schimba foarte usor... astea primele 25, sunt urate (parerea mea) cu toate ca le-am mai vazut si pe ulbsibiu.ro sau basket.ro... dar eu zic ca putem gasi un pachet mai fain.

In rest... numai bine!

Edit: Am vazut ca in afara de primele 25 smileyuri, mai avem si unele foarte faine! :LolLol:
PostPosted: 09.11.2005 14:42
Intra la profil, acolo la codul HTML pune-i NU!
"All you can do is keep trying, regardless of what happened the play before." -John Stockton

www.matiu.ro
PostPosted: 09.11.2005 14:46
eu? :D
PostPosted: 09.11.2005 14:49
Da! Mai e cineva pe topicul asta? E pt avatar! Mi asa mi-a mers! :lol:
"All you can do is keep trying, regardless of what happened the play before." -John Stockton

www.matiu.ro
PostPosted: 09.11.2005 14:53
Mi-a mers si fara sa modific nimic in codul html... :D

oricum... nu reusesc sa aliniez signatureul la stanga.

Site Admin
PostPosted: 09.11.2005 17:13
eddy_jozsa wrote:1. La fiecare forum, trebuie sa facem si o descriere, dar cred ca si asta se rezolva cu timpul...

de aia cred ca o sa se ocupe monica ..
eddy_jozsa wrote:2. La ce apare sub numele userului, as face urmatoarele schimbari:
-deoarece e forum de sport, nu prea avem nevoie de categoria "sexul"... eu as inlocui-o cu o categorie "jucatorul preferat", unde fiecare sa poata stabili in profil care e jucatorul lui preferat.

buna ideea .. cand o sa am ceva timp am sa incerc sa adaug o noua optiune in profilul vostru

3. Signatureul... il pot face sa fie aliniat la stanga?? Arata asa ciudat pus la mijloc
cred ca asa e default ... dar daca tineti neaparat pot modifica sa apara toate semnaturile aliniate la stanga

4. Setul de smileyuri... am inteles ca se pot schimba foarte usor... astea primele 25, sunt urate (parerea mea) cu toate ca le-am mai vazut si pe ulbsibiu.ro sau basket.ro... dar eu zic ca putem gasi un pachet mai fain.
daca vezi undeva pe net altele care iti plac .. da-mi un mesaj si vedem cum facem .. eu mai am un pachet care l-am folosit la alt site , sunt toate smiley-urile de la yahoo messenger :)
Last edited by ovisopa on 09.11.2005 19:49, edited 1 time in total.
Sibiu - Stiri, poze, anunturi, felicitari, concursuri, forum ...
Sibiu Virtual Tour - Tur Virtual in Sibiu ( deocamdata doar in Muzeul Satului ) ...
SuperCar News - Your daily supercar news resource
Luxury Gadgets - Finest expression of luxury
PostPosted: 09.11.2005 17:22
1.aaaah... sunt beton alea de la yahoo messenger!! daca ai putea sa le adaugi aici, ar fi perfect. (insa sa ramana si alea care sunt acum daca se poate... in afara de primele 25)

2. avatarurile merg acum

3. daca mai e cineva care vrea signature aliniat la stanga, spuneti aici :D

4. inca o eroare MAAARE:

dupa ce dau login (scriu numele si parola si apas pe buton) apare brusc "the page cannot be displayed". Insa daca intru din nou pe site, sunt logat!
De altfel, nu ma logheaza automat la fiecare vizita, cu toate ca am activat casutza necesara la login.... (pe alte forumuri imi merge, deci nu e de la mine)

5. bara de sus a forumului... ar trebui putin "infrumutesata".... deci sa apara un logo, o descriere... ceva... daca vrei, ma ocup eu, fac un exemplu de bara si il intreb si pe sebastian m. daca putem folosi logoul! E bine asa??
PostPosted: 09.11.2005 17:29
Sunt pt semnatura in stanga!
Si mie mi se intampla sa ma logez, apoi sa-mi dea eroare, dar daca intru inca odata pe forum, sunt deja logat!
Inca o chestie, nu mi se pare corect sa poti posta fara sa ai cont!
Oricum, a fost amuzant sa stai sa vezi ca la fiecare 10 minute aparea cate un nou user! :lol:

www.matiu.ro

Site Admin
PostPosted: 09.11.2005 17:48
ovi sibiu wrote:Si mie mi se intampla sa ma logez, apoi sa-mi dea eroare, dar daca intru inca odata pe forum, sunt deja logat!

da au fost probleme fiindca baza de date a ramas cea de la csu.sibiul.ro si dupa logare autoamt te trimitea la adresa aia .. care defapt nu mai exista .. acum am rezolvat ;)

Inca o chestie, nu mi se pare corect sa poti posta fara sa ai cont!
Oricum, a fost amuzant sa stai sa vezi ca la fiecare 10 minute aparea cate un nou user! :lol:

nu a fost decizia mea .. monica parca a scris ceva despre asta si pe forumul vechi, ca vrea sa fie liber pt toti .. ar trebui sa discuti cu ea

Site Admin
PostPosted: 09.11.2005 17:57
eddy_jozsa wrote:1.aaaah... sunt beton alea de la yahoo messenger!! daca ai putea sa le adaugi aici, ar fi perfect. (insa sa ramana si alea care sunt acum daca se poate... in afara de primele 25)

cand am un pik mai mult timp o sa ma ocup si de alea :)

4. inca o eroare MAAARE:

dupa ce dau login (scriu numele si parola si apas pe buton) apare brusc "the page cannot be displayed". Insa daca intru din nou pe site, sunt logat!
De altfel, nu ma logheaza automat la fiecare vizita, cu toate ca am activat casutza necesara la login.... (pe alte forumuri imi merge, deci nu e de la mine)

prima parte am rezolvat-o , iar in leg cu logatul automat la mine merge .. poate este totusi de la incurcatura cu numele .. sa vedem maine daca tot asa o sa ai probleme .. daca da o sa incerc sa ma uit, normal nu ar trebui sa fie probleme.

5. bara de sus a forumului... ar trebui putin "infrumutesata".... deci sa apara un logo, o descriere... ceva... daca vrei, ma ocup eu, fac un exemplu de bara si il intreb si pe sebastian m. daca putem folosi logoul! E bine asa??

am discutat si cu monica.. eu nu am avut timp de aia .. doar am inlocuit-o cu cea de la sibiul .. si am scris rapid csu sibiu .. daca vrei si poti sa faci un alt header chiar te rog sa faci ceva, asa ma mai scutesti si pe mine de ceva treaba in plus ca si asa nu reusesc sa fac ce am de facut ... si cu siguranta daca faci tu o sa apara mai repede pe net ..

Discuta si cu monica .. si cu restul fanilor , cam ce vreti sa fie in headerul respectiv .. dupa care baga mare si fa ceva frumos :)

atat pe azi ca am treaba .. cu voi nu-mi mai termin niciodat ce am de facut :P .. just kidding

see ya all
Sibiu Virtual Tour - Tur Virtual in Sibiu ( deocamdata doar in Muzeul Satului ) ...
PostPosted: 10.11.2005 14:47
cand apare un mesaj nou, apare iconitza "new posts" (aia ros-albastra)

insa si dupa ce citesc mesajul respectiv, tot mai apare aceeasi iconitza!!! (problema se rezolva doar daca dau "mark all forums read"

mai confirma cineva aceasta problema?

Site Admin
PostPosted: 10.11.2005 14:55
eddy_jozsa wrote:cand apare un mesaj nou, apare iconitza "new posts" (aia ros-albastra)

insa si dupa ce citesc mesajul respectiv, tot mai apare aceeasi iconitza!!! (problema se rezolva doar daca dau "mark all forums read"

eu cred cain acelasi forum mai sunt si alte subiecte cu mesaje necitite, acum am verificat eu .. si dupa ce am intrat in toate subiectele de la sugestii nu mai apare iconul de mesaje noi . Incearca sa dai click pe "Sugestii Forum" si vezi daca acolo este vreun subiect cu mesaje noi .

PostPosted: 11.11.2005 10:58
Confirm problema lui Eddy. Dar eu folosesc Firefox, poate de aceea ...

Site Admin
PostPosted: 11.11.2005 11:15
hmmm ...

dupa ce cititi mesajul apasati butonul BACK din browser sau dati click pe vreun link care duce la indexul formului sau subforumului ?

PostPosted: 11.11.2005 11:20
Modul meu de lucru : deschid in tab nou (astept incarcarea completa - deci nu e de aici) si inchid tabul dupa citire... Asa vad subiectele noi in taburi individuale. Dupa ce le vizualizez pe toate, pe pagina prrincipala aleg un INDEX, ptr a vedea mesajele noi aparute intre timp -> dar imi apar si UNELE dintre cele citite (nu toate si aleator - nu mereu acelasi topic).

Nu e f mare problema, dar poate acelasi lucru se intampla si pe alte proiecte si te ajuta observatia.

Numai bine si succes!
Next

Return to Sugestii Forum