Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Cfr Cluj Campioana

De toate pentru toti
PostPosted: 05.05.2008 21:12
Adevar grait-ai.
Ma chischa de fotbalul autohton. Singura senzatie care mi-o imprima eventualul titlu al CFR-ului e palma pe care o ia peste bot grobianul care a ajuns sa puna mana pe un club frumos ca Steaua si care a stricat tot ce inseamna fotbal in Romania.
Daca Frodo nu arunca inelul, eram cu totii in cacat http://www.brylu.ro/
PostPosted: 05.05.2008 21:24
Sunt fan CFR pentru ca sunt CONTRA unui dobitoc care manjeste numele oierilor si care a facut de ras si a tarat in derizoriu un mare club din Romania. SI pentru ca m-am saturat de dictatura Bucurestiului in fotbal, chiar daca sunt fan Rapid :)
PostPosted: 05.05.2008 22:42
Dar voi tineti cu Steaua sau cu Becali? :-/
PostPosted: 05.05.2008 22:44
Cum pot tine cu steaua atata timp cat steaua actuala E becali?
PostPosted: 05.05.2008 23:31
Din pacate Steaua nu mai exista de cand cu Berbecali (ce e drept, nici de hotul de Paunescu nu mi-e dor, dar macar ala era om de fotbal, plus de asta avea stofa de om care e demn de o aparitie televizata). Nu am nimic cu Becali, dar daca ar ramane un simplu investitor, sa lase persoanele abilitate sa se ocupe de conducea clubului, totul ar fi mult mai bine (Adi Ilie si Vali Argaseala). Am tupeul sa spun ca a patat culorile stelei cu cresitinitatea lui de 2 lei.
Am luat tot ce era comercial si urat din fotbalul din afara, dar am uitat sa construim baze de antrenamente, sa ajutam echipele de juniori si asa mai departe. Au ramas cateva echipe de top, care au acum toti banii concentrati. Macar inainte, desi cica nu erau bani, erau niste jucatori romani, care plecau afara pe preturi mult mai mici decat valoarea lor, dar faceau senzatie in afara. Banii sunt tot aia, doar ca acum sunt concentrati la cateva echipe, iar restul inca joace pe prime penibile (gen un televizor color cu diagonala de 54 si asa mai departe). Din pacate prea putini conducatori de club din fotbalul romanesc mai au capul pe umeri si cei care inca mai au macar o urma de obraz, se prostesc pe zi ce trece (vezi cazul Porumboiu - Dorinel). In schimb avem niste specimene demne de "Top 300 tolomaci" si pot incepe cu becali si sa continui cu borcea (care personal mi se pare un senil, macar oierul e constient ca e prost, dar borcea e atat de prost incat nu realizeaza ca e prost), muresanu, mititelu (oare cati "r" contine etnia dansului), presedintele de la timisoara - nu imi vine acum numele (care la fel e un carcotas si un dornic de spectacol in presa ca becali sau borcea). De partea cealalta pot sa il aplaud (cu mici carente) pe Copos, care se vede ca are 12 clase si mai multe carti citite (nu se lauda doar cu amintiri din copilarie si abecedar), Porumboiu (desi s-a patat, cel putin in ochii mei, dupa cearta inventata cu Dorinel), MM Stoica (doar de cand e la Urziceni, inainte era un Becali wanna-be). In Romania fotbalul e pur si simplu comert, uneori instigare la violenta (vezi titlurile pompoase si tampite din ziarele centrale si de pe televiziunile nationale) si o lupta morbida pentru suprematia unui desert. Mi-e dor de momentele in care ma urca tata in masina si ma vopsea pe fata cu tempera si mergeam in centrul orasului ca se califica romania din grupele unui campionat european sau mondial, mi-e dor de suporterii care merg la stadion si aplauda chiar daca sunt pe punctul sa piarda un derby, mi-e dor de scandarile din tribune care nu incep cu litera "m" si lista poate continua.
PostPosted: 05.05.2008 23:48
Aveti dreptate, dar pana una alta tii cu echipa, nu? pe mine nu ma deranjeaza ce se intampla in "culise" ca sa zic asa...cu toate ca mai nou se joaca cu cartille pe fata. Cu Becali nu am nimic, atata timp cat finanteaza echipa si aceasta are rezultate...cu toate ca e un mare BOU :mallet: cateodata , oare unde ar fi fotbalul romanesc fara toate scandalurile acestea si injuriile aduse de x lui y, etc :) trebuie sa ne evidentiem si noi cumva si se pare ca numai asa se poate ;) deocamdata :D bucurati-va ca nu e finantator la CSU :D
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

Sports writer at -----> http://dabaschet.net/
PostPosted: 06.05.2008 08:42
Dinamo nu a batut doar steaua duminica ci a reusit sa faca exact ceea ce scria in coregrafia galeriei alb-rosii adica DREPTATE..a reusit sa strice planurile "sistemului" si sa arate ca banii ciobanului nu pot cumpara chiar orice..nu pot cumpara traditia, istoria si spiritul dinamovist..rar mi-a fost dat sa vad un retur mai blatuit si mai mizerabil ca acesta.. http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2 ... ului_.html
PostPosted: 06.05.2008 09:26
Ok, s-a facut dreptate. Borcea si Turcu il considera prost pe Becali, nu? Atunci de ce s-au coborat la nivelul lui si au pus asa ceva pe stadion? Cum ar fi sa punem si noi o melodie anti-unguri cand o sa mai jucam cu cluj? (no offence)
PATETIC!
PostPosted: 06.05.2008 13:53
Pedeapsa lui Becali!
La sfarsitul campionatul trecut, Becali se ruga de Dinamo sa invinga pe CFR Cluj astfel incat Steaua sa termine pe locul 2 in fata in fata Clujului. Becali a fost in tribuna lui Dinamo a luat un fular alb rosu si l-a infasurat in jurul gatului si a promis cu varf si indesat ca niciodata nu va mai vorbi urat de Borcea si de ceilalti actionari ai lui Dinamo. Totul s-a intamplat asa cum si-a dorit Becali si Dinamo a invins cu 1-0 pe CFR Cluj. Nici nu s-a racit bine momentul, caci Becali a uitat ce a promis si a continuat sa se lege de Borcea ori de cate ori a prins ocazia. Acum in 2008, Becali a ajuns din nou l-a mana lui Borcea iar acesta l-a fript rau de tot. I-a suflat titlul de campioana. Asta este o invatatura de minte pentru multi. Roata se invarte...
Liviu M.
PostPosted: 06.05.2008 14:25
evilsheep wrote:Dar voi tineti cu Steaua sau cu Becali? :-/

punct ochit punct lovit....sincer nu-l suport pe Becali chit k's fan Steaua de atatia si atatia ani...da' am invatat sa trec cu privirea si totusi ideea de baza mi se pare k e absurd k doua echipe, Rapid si Steaua, sa adune puncte prin Europa si sa profite altii care nici macar nu sunt romani sa zici k tii cu romanii in CL si ei care acum au pretentii sa intre direct in grupe pe spinarea altora...sa fi facut ei puncte cate au vrut sa se duca pe punctele lor....da ei stiu doar sa piarda cu Flamagusta sau cum ii chema pe aia....nasol....
PostPosted: 06.05.2008 17:59
sper ca nu gresesc postand aici(nu stiu unde altundeva sa o fac)...dar iata pana unde au ajuns 'U'-istii....
http://gsp.ro/stire/fanii-lui-u-au-ince ... 67476.html
PostPosted: 06.05.2008 18:28
bzzz e o mica mare diferenta sa faci discriminare printr-un cantec anti unguri si sa faci misto de un cioban cu 2 clase ca trenu care se crede cel mai mare om de pe planeta..

PostPosted: 07.05.2008 09:05
Supastar wrote:... si sa profite altii care nici macar nu sunt romani sa zici k tii cu romanii in CL ...

Nu trebuie sa gandesti asa, acei jucatori care nu sunt romani (daca te-ai referit la jucatori) sunt exact ca si americanii nostri, normal ca si eu mi-as dori o echipa de romani la CSU, dar vezi inainte sa judeci pe alti , incearca sa vezi realitatea.

Iar ca o parere personala, e normal ca titlul de campioana sa ajunga si in afara Bucurestiului, si sper ca in viitor sa se bucure si alte cluburi din afara capitalei de el. Referitor la proprietarii de cluburi, ei reprezinta masa fanilor (adica a majoritatii) acestui sport asa cum clasa politica reprezinta populatia Romaniei. Ne place sau nu , nu avem incotro.
Deocamdata ma bucur ca nu exista asemenea personaje (de asemenea anvergura) in baschet.
PostPosted: 07.05.2008 17:49
CFR CLUJ CAMPIOANA !!
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 07.05.2008 17:55
Danny wrote:CFR CLUJ CAMPIOANA !!

parca erai dinamovist :trytofly: :trytofly:
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

Sports writer at -----> http://dabaschet.net/
PreviousNext

Return to Mozaic