Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

discutii depsre scandari...

De toate pentru toti
PostPosted: 19.03.2009 09:26
Cititi cu atentie mesajul meu inainte sa va atacati gratuit. Si inca nu am vazut pe nici unul din cei cu provocarile sa spuna ca a inteles ca nu a procedat bine.

Iar faza cu scandarea "romania" ar fi de ras, daca nu ar fi de plans. de ce nu mergeti sa strigati romania in toate salile pe unde ati fost? La rovinari , la medias, la ploiesti ati strigat "romania"? Ar trebui sa strigati in toate salile in care mergeti.

Nu o mai dati cotita dupa cires, e o provocare si gata.
PostPosted: 19.03.2009 09:35
Provocator pentru unii romani fani ai echipei CSU a fost si scandarea in acea limba neinteleasa desi aveau voie conform constitutiei!
DAR e o tara libera si nu imi spui tu mie cand sa strig Romania sau sa sari la cei 5 cu mine Al 6`lea sa le spui ca is dusi cu capul sa termine cu scandarea ca nu esti dictator.... sau poate???
La noi in galerie nu se`njura!

PostPosted: 19.03.2009 09:37
@burger & oancea daca asta ati inteles n-am ce sa va fac ca vorba aia de unde nu-i.....

Oricum nu ma asteptam de la voi, ca fani CSU la o asemenea reactie

@ cornea: ai sesizat corect motivele care au declansat acesta situatie.

Chestia cu Romania scandata la un meci de campionat mi se pare deplasata si ridicola.
Last edited by oldboy on 19.03.2009 16:22, edited 3 times in total.
PostPosted: 19.03.2009 09:43
Claudiu wrote:Nu o mai dati cotita dupa cires, e o provocare si gata.

ei cand striga in ungureste nu ne provoaca, dar noi daca strigam romania ii provocam.....buna treaba. eu m-am simtit provocat de scandarile lor in ungureste pt ca eu sunt mai patriot
România, SIBIU, CSU, ULTRA SOUND
Image
PostPosted: 19.03.2009 09:45
inca o data spun: s-a scris tot (destul) despre scandari. gata! deja se ajunge la altceva...

PostPosted: 19.03.2009 09:49
burger wrote:

ei cand striga in ungureste nu ne provoaca, dar noi daca strigam romania ii provocam.....buna treaba. eu m-am simtit provocat de scandarile lor in ungureste pt ca eu sunt mai patriot

Nu te supara dar tu chiar nu intelegi ca nu este o provocare? Cineva de aici a mai mentionat o data foarte clar: sunt scandari de incurajare si de apreciere sportiva! N-au nici o treaba cu nationalitatea. Pur si simplu suna bine iar pentru noi chiar nu are importanta limba atat timp cat ne respectam unii pe altii. Respectul este de fapt cheia pentru intelegere si convietuire. Uscaturi sunt si de o parte si de alta iar proasta crestere, nesimtirea si mojicia nu au nationalitate.

Cu asta sper ca am inchis subiectul.

Peace to all
PostPosted: 19.03.2009 09:58
Noi trebuia sa venim cu dictionarul in mana sa intelegem ca nu sunteti provocatori???
Poate din aia 5-6, 2-3 au strigat romania ca vroiau sa vada jucatorii romani in teren??
Eu sper ca subiectul nu e inca incheiat!

Peace to who deserve it!
La noi in galerie nu se`njura!
PostPosted: 19.03.2009 09:59
oldboy wrote:
burger wrote:

Nu te supara dar tu chiar nu intelegi ca nu este o provocare? Cineva de aici a mai mentionat o data foarte clar: sunt scandari de incurajare si de apreciere sportiva! N-au nici o treaba cu nationalitatea. Pur si simplu suna bine iar pentru noi chiar nu are importanta limba atat timp cat ne respectam unii pe altii. Respectul este de fapt cheia pentru intelegere si convietuire. Uscaturi sunt si de o parte si de alta iar proasta crestere, nesimtirea si mojicia nu au nationalitate.

Cu asta sper ca am inchis subiectul.

Peace to all

aham, multumesc prietene. acum chiar m-am prins ca nu sunteti rau intentionati
Image
PostPosted: 19.03.2009 10:13
se poate discuta in continuare aceasta tema, dar va rog sa pastrati un ton civilizat si sa respectati interlocutorii. mesajele necorespunzatoare vor fi sterse.
PostPosted: 19.03.2009 10:19
cata furtuna intr-un pahar de apa! baschetul undeva in planul departat!
nimicuri devenite peste noapte probleme de ordin national. constitutie, steaguri, granite....... :banghead:

PostPosted: 19.03.2009 10:51
acum m-am aprins si io.Pentru domnu' Claudiu na fatzi u galerie singur cu asociatia ta care sta sus la cucurigu si canta numa dupa ce mananca popcorn si noi o sa ne mutam frumos undeva intr-un loc sa fim numa noi aia ,,6'' care strigam ROMANIA.Cum sa fiu de acord cand la noi i ziua nationala a ROMANIA la ei sa fie DOLIU nu pot accepta asa ceva!!!!!!!!!!!!
Image
Tobosaru!!!!!ULTRA SOUND!!!!!!!Pana la moarte si dupa moarte
PostPosted: 19.03.2009 11:01
bart3nd3r wrote:..............nu imi spui tu mie cand sa strig Romania sau sa sari la cei 5 cu mine Al 6`lea sa le spui ca is dusi cu capul sa termine cu scandarea ca nu esti dictator.... sau poate???

Te rog insistent sa nu imi pui in gura cuvinte care nu le-am spus. Cred ca am martori ca nu am zis catre cei care strigau ca sunt dusi cu capul. Mai departe... daca nu vreti sa intelegeti...ok. Nu am timp si nervi pentru asemenea discutii.

@ciuca - doar atat ai inteles din mesajul meu?
PostPosted: 19.03.2009 11:19
cum spunea si teo...cat scandal din cauza unei simple scandari...e pacat ca apare asa ceva la noi dupa atatia an in care nu au fost probleme de genu(cel putin din cate stiu eu).In fn, sunt neutru la aceasta discutie dar nici cei din mures nu au procedat corect scandand asa ceva si nici ai nostri nu au facut bine ca au raspuns!!!Fiecare trebuia sa isi vada de echipa lui nu de ce striga celalalt!!!
PostPosted: 19.03.2009 11:23
Claudiu wrote:Nu am timp si nervi pentru asemenea discutii.

Nu ai timp si nervi?? pai prezidentule vezi ca tu si cu oldboy ati inceput sa faceti tam-tam. Tu chiar crezi ca prin "sunteti doar 5-6" nu ai fost ironic? Pai ba tovarase presedinte poate o sa ne mutam in alta parte cum vreti voi, dar poate o sa fim mai multi, poate mult mai multi. Tu te-ai gandit ca inafara de pretiosii vostri membrii din asociatie sunt o gramada de alti tineri care vin ptr. spectacolul din tribune si nu ptr a inmarmuri cu palmele inclestate la fiecare atac al lui CSU (cum am vazut ca la voi e o regula chiar!)?

ROMANIA!!!! ROMANIA!!!! ROMANIA!!!
Image
PostPosted: 19.03.2009 12:14
Ce bine era acu ceva timp...nu erau atatea discutii , nu era atata rasism , fiecare incuraja echipa cum putea , nu erau discuti despre "popcorn-ari" sau nu erau atatea certuri , toti luptam pentru acelasi scop : "INCURAJAREA ECHIPEI CSU SIBIU" acum mai nou nu stim cum sa aratam care e mai bun , care e mai suporter , care merge mai mult prin deplasari , care canta cel mai mult la meciuri , nu stim decat sa ne scoatem ochii unii altora , ca ala mananca popcorn sau ca nu stiu cine isi face unghiile ( :D tudoreeee...vezi de diana :D ) . Ce frumoase erau vremurile cand ne adunam toti si cantam impreuna pentru echipa noastra , care chiar daca mergea bine sau rau era in sufletul nostru si o incurajam , mergeam peste tot prin tara si cantam , sarbatoaream victorile , discutam infrangerile . Cipi , aduti aminte in cate deplasari am fost noi si indeferent de natia care o intalneam in sala respectiva la sfarsit aplaudam frumos si ne vedeam de treaba nostra , iar apoi ne opream la o BR si povesteam meciu . De ce trebuie sa aruncam acum cu noroi uni in alti ca aia is mai buni ca ailalti , ca aia canta , ca aia nu canta ? pana la urma urmei toti sprijinim aceasi echipa. Toti veneam la sala cu un singur gand sa sustinem echipa , toti eram prieteni intre noi , toti stateam la povesti si discutam ce merge bine si ce nu merge bine la echipa , dar pentru asta toti cantam. Acum sunt fel de fel de bisericute , am ajuns sa ne injuram intre noi , sa ne jignim. Ce frumos era inainte cand ne intalneam la fiecare sfarsit de sezon cu echipa , atata conducere cat si jucatori si stateam la o BR si povesteam , indiferent pe ce loc termina echipa , acuma dam cu pietre in ei , dam vina pe x sau y ca nu sunt buni , dar am uitat ca toti suntem o FAMILIE si toti avem acelasi SCOP. Nu vreau sa fiu eu acuma Pacificatorul , e treaba voastra daca veti lua in seama mesajul meu sau nu , chiar si Ultra Sound , la inceput a fost perfect , totul a fost bine , in ultimul timp sa inceput cu diverse discutii si atacuri , de aceea am si luat hotararea ca eu sa nu mai fac parte din US , nu am nimic cu nimeni din US sa fie clar lucru asta , dar vreau sa va atrag si voua atentia , membrilor US , aducetiva bine aminte cum era inainte , mergeam toti in deplasari , cantam toti , acuma preferati sa spuneti : "Fara Ultra Sound nu ar mai fi galeria" e va inselati , inainte cand nu ne numeam Ultra Sound de ce era galerie? de ce tot asa canta lumea ?

Haideti sa lasam noi deoparte certurile dintre noi fiindca toti sustinem aceasi echipa , toti suntem suporteri CSU SIBIU si asta ar trebui sa ne uneasca nu sa ne desparta !

PS: astept sa apar pe forum la US la topicu : "pupincuristi"

Numai bine !
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PreviousNext

Return to Mozaic