Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

discutii depsre scandari...

De toate pentru toti
PostPosted: 19.03.2009 12:19
razzvy: ar fi frumos sa te adresezi cu un minim respect cuiva mai mare decat tine, nu cu "ba", chiar daca nu esti de acord cu el.
observatia este valabila pt toti cei care sar calul. deja sunt atatea conflicte in jurul echipei incat chiar nu ne mai lipseste unul in plus intre suporteri.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 19.03.2009 12:21
razzvy wrote:
Claudiu wrote:Nu am timp si nervi pentru asemenea discutii.

Nu ai timp si nervi?? pai prezidentule vezi ca tu si cu oldboy ati inceput sa faceti tam-tam. Tu chiar crezi ca prin "sunteti doar 5-6" nu ai fost ironic? Pai ba tovarase presedinte poate o sa ne mutam in alta parte cum vreti voi, dar poate o sa fim mai multi, poate mult mai multi. Tu te-ai gandit ca inafara de pretiosii vostri membrii din asociatie sunt o gramada de alti tineri care vin ptr. spectacolul din tribune si nu ptr a inmarmuri cu palmele inclestate la fiecare atac al lui CSU (cum am vazut ca la voi e o regula chiar!)?

ROMANIA!!!! ROMANIA!!!! ROMANIA!!!

ia mai citeste odata:

Claudiu wrote:.......Banuiam dinainte de meci ca UNII baieti o sa vrea sa scandeze lucruri ...............Noroc ca sunteti doar 5-6 persoane...........

Eu am vazut doar 5-6 persoane care au scandat la momentul respectiv. Ai vazut mai multe? Nu vad nicaieri ironia.

Iar "ba"-ul ala poti sa il pastrezi pentru momentul cand o sa iti vorbesc si eu asa. Pana atunci te rog sa te abtii.

Iar mesajul tau si ironiile gratuite spun multe. Nu am vazut sa va fi ironizat cineva mai sus.

Pacat insa ca se pare ca nu vreti sa invatati din asta si nu realizati ca nu a fost bine ce ati facut. Toata lumea trebuie sa invete din greseli, si eu, si voi, si altii.
PostPosted: 19.03.2009 13:02
Toata lumea trebuie sa invete din greseli, si eu, si voi, si altii.

Sunt de acord cu tine, dar nu stiu de ce crede lumea ca noi am gresit cu ceva....unde este greaseala de care vorbesti? Sincer de la tine nu ma asteptam sa reactionezi asa....

1. In primul rand aia 5-6 merg peste tot (acasa, in deplasare, pe ploaie, pe ninsoare, pe vant, fara organizare, fara sa le pese daca cumva mai vin 100 sau niciunul) si canta din primul pana in ultimul minut, si striga, si aplauda pana li se umfla mainile. Ei fac coregrafiile, bannerele si tot ce poate tine de ei. La momentul ala (ieri la meci) noi nu am facut nici o greseala. E o diferenta: ASOCIATIA AL 6 LEA JUCATOR este infratita probabil cu cei de la Mures, NU galeria CSU Sibiu si mai ales NU Ultra Sound. Deci noi doar ne-am exprimat nemultumirea fata de minoritarii care scandau in ungureste, indiferent de ce scandau!

2. Vad ca incepeti sa va aruncati pe noi. Probabil erati nerabdatori sa se intample asa ceva ca sa ne sariti in gat nu? Gandeste-te ca au fost si altele mai grave la care nici nu ati deschis gura, dar acum e diferit, poate din cauza ca nu mai e IFG? Ne vedeti vulnerabili? Noi nu v-am cerut decat sa cantati, sa aplaudati si atat! Nu v-am injurat niciodata, nu v-am agresat sau mai stiu eu ce. Vi se pare anormal comportamentul nostru? Vi se pare ca voi cantati mai mult ca noi? Sincer nu vezi cati cantati voi? Sunteti mai mult de 5-6? Daca stai in galerie, nu conteaza cine esti, ce functie ai, de unde vii sau cati bani ai sau cheltui. Conteaza sa canti domnule presedinte! Cine nu canta este poftit sa ia loc in sala (pe locurile dinafara galeriei) si sa savureze partida infipt cu dintii in popcorn linistit ca nu o sa il deranjeze nimeni. Dar daca vii in galerie, faci ce face galeria. SPER CA AM FOST DESTUL DE EXPLICIT!

Sper sa gasesti un post in care sa nu intelegi ca te-am jignit mai mult decat ne-ati jignit voi pe noi si la care sa-mi raspunzi daca cumva mai "ai timp si nervi".
România, SIBIU, CSU, ULTRA SOUND
Image
PostPosted: 19.03.2009 13:05
Nu are rost sa continui, nu ajungem nicaieri. Se pare ca nu suntem capabili sa intelegem ce spune celalalt.
PostPosted: 19.03.2009 13:08
razvane se vede ca nu ai citit ce am scris eu , citeste inca odata te rog ce am scris , deja iara incepem sa ne laudam ca ala canta mai mult si ala nu canta , ca ala bate din palme si ala nu , iara incepem sa ne laudam ca noi mergem in deplasari si voi nu , hai sa lasam chestile astea deoparte ca pana la urma urmei toti incurajam aceasi echipa , dar ti-am zis se vede ca nu ai citit cu atentie ce am scris , iar faptul ca nu te asteptai la asa ceva , uite ca am facuto , sincer sunt bucuros ca nu mai fac parte din Ultra Sound , pentru ca eu fata de voi vad altfel lucrurile , iar mentalitatea mea fata de a voastra este diferita , nu o lua ca pe o jignire , e doar o concluzie , gandim diferit si nu ne potrivim ! si daca vrei sa afli cu adevarat de ce am parasit US da un pm cu id-u tau de mess pentru ca radu vad ca a cam uitat s va puna in tema!
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 19.03.2009 13:12
Ma opresc si eu, oricum stim fiecare ce ne doare si e destul!

Doamne'ajuta!
Image
PostPosted: 19.03.2009 13:19
atata vreau sa zic:cand am fost in decembrie la Sibiu am scandat de asemenea in ungureste.Si asa a fost mereu ... atunci de ce nu ati comentat?! acuma toti sunteti revoltati???? atunci ati castigat si totul a fost bine!!!!

Va rog eu sa nu va varsati nervii pe mureseni si pe ce strigam noi din cauza jocului pierdut de voi aseara.

Credeam ca vom ramane frati indiferent de rezultat!

Eu personal din cauza a cativa inchuiati la minte nu o sa`mi schimb parerea buna care o aveam despre Sibiu si despre galeria CSU!

Respect Sibiu!!!...si voi scandalagiilor calm down
ELEMER TORDAI ... va spune ceva acest nume ?!
PostPosted: 19.03.2009 13:30
wooooowwww astea da discutii pe un forum de baschet. Sunt fan csu sibiu, dar trebuie sa-i raspund adrianei_03, e o scumpa : Respect Mures!!! :D
PostPosted: 19.03.2009 13:30
adriana_03 wrote:atata vreau sa zic:cand am fost in decembrie la Sibiu am scandat de asemenea in ungureste.Si asa a fost mereu ... atunci de ce nu ati comentat?! acuma toti sunteti revoltati???? atunci ati castigat si totul a fost bine!!!!

Va rog eu sa nu va varsati nervii pe mureseni si pe ce strigam noi din cauza jocului pierdut de voi aseara.

Eu personal din cauza a cativa inchuiati la minte nu o sa`mi schimb parerea buna care o aveam despre Sibiu si despre galeria CSU!

tu copila nu-ti schimba parerea, asculta:

noi nu suntem frati/infratiti
scandalagii nu suntem ptr ca daca eram va rupeam scaunele
nu am scandat din cauza ca am pierdut, scandam oricum!

pa!
Image
PostPosted: 19.03.2009 13:32
nu imi vine sa cred.pur si simplu NU IMI VINE SA CRED.Aici nu mai e vorba de ceea ce inseamna CSU Sibiu si de culorile galben albastre, acum conteaza care canta mai mult, care fac bannere mai mult, implicit care intr-adevar ajuta echipa mai mult???...eu unu nu ajut echipa si nu merg in deplasari la fel de mult ca voi si totusi respect la fel de mult si ULTRASOUND si Al 6-lea jucator si va zic de acum ca scandalurile astea nu fac bine nici voua nici celor ca mine(neutri) si nici echipei si nici macar imaginii Sibiului, pana la urma nu toti au plecat din acelasi grup de oameni adica Galeria CSU SIBIU??
PostPosted: 19.03.2009 13:39
adriana_03 wrote:atata vreau sa zic:cand am fost in decembrie la Sibiu am scandat de asemenea in ungureste.Si asa a fost mereu ... atunci de ce nu ati comentat?! acuma toti sunteti revoltati???? atunci ati castigat si totul a fost bine!!!!

Pe mine ma deranjat atitudinea tovarasului presedinte fata de noi cand am inceput sa strigam Romania! NU am treaba cu muresenii si chiar nu imi vars nervii pe ei! Ati cashtigat meritat si ati avut o galerie frumoasa! Alta e problema aici... am inteles ca aveti dreptul de a scanda in limba aia neinteleasa dar si eu aveam dreptul sa strig Romania la auzul acelor scandari fara sa fiu luat de sus (vreo 3 randuri) de unele persoane si mai apoi sa fiu trimis in alta parte a sali din Sibiu daca nu imi convine!
La noi in galerie nu se`njura!
PostPosted: 19.03.2009 13:39
razzvy wrote:noi nu suntem frati/infratiti.

imi doresc si cred ca ai vorbit doar in numele grupului din care faci parte.
Last edited by corne on 19.03.2009 13:41, edited 1 time in total.
PostPosted: 19.03.2009 13:41
stai linistit ca nu a vorbit in numele asociatiei
Image
PostPosted: 19.03.2009 13:42
nu ma refeream doar la cei 50 din asociatie...
PostPosted: 19.03.2009 13:45
51 ca nu vreau sa ies din asociatie.... sa ma da`ti afara poate! :)
cred ca face parte din grupul sustinatorilor CSU Sibiu care is mai multi de 50!
La noi in galerie nu se`njura!
PreviousNext

Return to Mozaic