Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

discutii depsre scandari...

De toate pentru toti
PostPosted: 19.03.2009 15:13
Doamne, Dumnezeule mare-i gradina Domnului... multi Vadimi la noi in ograda, fratele meu... azi, maine ne trezim ca merge Ultra Soundul cu furci si topoare la Mures ca, deh, au o scuza ei canta mai frumos. Calmati-va oameni buni si faceti ce trebuie sa faceti - sustineti-va echipa. Ca nu v-ati dus la meci sa va razboiti cu ungurii din Ardeal. V-ati dus sa scandati pentru CSU. Si daca cineva de langa voi a scandat ceva intr-o limba pe care nu o intelegeati eu tot nu pricep de ce ati considerat chestia asta ca si un afront personal? Atata timp cat nu intelegeati ce zic? Barty... calm man.... nu ti-a vrut nimeni raul... isi incurajau echipa si ei cum stiau.

PostPosted: 19.03.2009 15:58
http://www.youtube.com/watch?v=FpyN4duGicw salut..uitativa la acest video,si o sa vedeti ca strigam si noi ROMANIA cand e cazul....si noi strigam aceste 2 scandari si cand jucam cu altcineva...!!!

PostPosted: 19.03.2009 16:37
Am citit toate post-urile de aici si ma minunez.
Eu stiam ca intr-o arena sportiva limba pe care o vorbesc cei prezenti (jucatori, spectatori, etc) nu are importanta iar sportul este liantul care ii uneste pe toti.
Sunt curios daca data viitoare o sa scandam ceva in lituaniana (de dragul lituanienilor nostrii) ce vor face unii din voi!http://csufans.sibiul.ro/images/icon/icon6.gif

Dupa teoria unora de cate ori cineva scandeaza intr-o limba pe care nu o cunosc unii automat asta insemna ca sunt provocati si trebuie sa strige Romania?

No comment
PostPosted: 19.03.2009 16:47
bart3nd3r wrote:.....Pe mine ma deranjat atitudinea tovarasului presedinte fata de noi cand am inceput sa strigam Romania! .....

acum fii cinstit, te legi de mine pentru ca ti sunt cel mai la indemana, nu? De ce nu te legi de toti cei care v-au strigat sa taceti? Pentru ca esti si prieten cu unii ? Am fost destui cei care v-am cerut sa va opriti, dar te iei doar de mine. Ok, daca tie ti se pare corect, nici o problema. Stiam oricum ca imi asum riscul sa raspund si pentru altii cand m-am bagat in asta.

Iar daca tie iti face placere sa ma apelezi cu "tovarasu" fa-o in continuare fara probleme, nu ma deranjeaza nici cat negru sub unghie.

Hai CSU! ca parca de aia suntem aici pe forum...
PostPosted: 19.03.2009 20:41
Vad ca acum nu mai raspunzi. de ce oare? Am spus un adevar?

aceia care sunt barbati adevarati recunosc cand gresesc. dar asta e valabila pentru toata lumea implicata, nu doar pentru o persoana.
PostPosted: 19.03.2009 20:50
Claudiu wrote:acum fii cinstit, te legi de mine pentru ca ti sunt cel mai la indemana, nu? De ce nu te legi de toti cei care v-au strigat sa taceti? Pentru ca esti si prieten cu unii ?

Degeaba te agiti acum dupa ce ai inceput tot scandalul de atatea pagini. Uita-te si tu aici la ce ai scris despre noi http://forum.bcmures.ro/viewtopic.php?f=37&t=1028&start=105#p24564! Nu uita ca ne-ai facut tampiti la cap! ("ba, voi sunteti tampiti la cap!?") Nu incerc sa iti bag cuvinte in gura ptr ca tu le-ai scos singur. Nu inteleg de ce va-ti agitat mai tare decat muresenii. Uita-te putin pe forumul lor sa vezi ca doar tu si cu CsuSibiuFan (alias Danny - EX MEMBRU ULTRA SOUND) ati tulburat apele atat aici pe forum cat si pe forumul lor scuzandu-va si renegand 5-6 baieti care de fapt fac parte dintre voi. Sa nu imi zici ca asta nu e o forma de TRADARE prin dorinta de ati tine legatura de prietenie cu ei ne-ai renegat pur si simplu ptr a nu fi bagat in aceeasi oala. E valabil si ptr. Danny.

Destul de rusinos ceea ce ati zis despre noi acolo si totodata cum ati reactionat in timpul meciului.

Nu trebuia sa ne certam pe un fapt care nici macar nu a fost bagat in seama (dimpotriva, ei se scuza fata de noi ca au cantat in mai multe randuri pe ungureste)

Uite aici:

http://ultrasound.forum6.info/discutii-libere-f3/ultra-sound-asociatia-al-6-lea-jucator-t19.htm#83
România, SIBIU, CSU, ULTRA SOUND
Image
PostPosted: 19.03.2009 21:31
Claudiu wrote:Vad ca acum nu mai raspunzi. de ce oare? Am spus un adevar?

aceia care sunt barbati adevarati recunosc cand gresesc. dar asta e valabila pentru toata lumea implicata, nu doar pentru o persoana.

Tovarase permiteti sa raportez: Am fost si eu cu prietenii la un suc si nu am luat laptopul cu mine!
Ma bucur ca recunosti ca ai gresit cand ne`ai facut tampiti la cap dar pentru faptul ca am strigat Romania nu simt ca am gresit! Am aplaudat galeria muresului la final si asta spune mult! Intelege ce vrei tovarase daca mai vrei raspunsuri de la mine insista..
La noi in galerie nu se`njura!

PostPosted: 20.03.2009 00:56
N-am rezistat sa scriu si eu cateva cuvinte...Mi-am scos contul de la naftalina ca sa pot sa postez si eu ceva :D

Ce pot spune decat ca sunt socat ca vad aceste discutii care sincer, n-au nici un rost...Cativa dintre voi ma mai tineti minte de cand eram in galeria Muresului, intre timp am renuntat, dar ma rog, ideea e ca nici eu, cand eram in galerie nu eram prea entuziasmat cand se striga in maghiara...Si nu aveai cum sa opresti pe cineva, daca nu striga galeria, la final striga publicul. Asta e ideea, asta nu intelegeti voi, in Targu Mures 48% din populatie e de nationalitate maghiara. Si ati vazut si voi reactia publicului cand s-a strigat in maghiara, parca mai multa lume striga decat de obicei. Si in meciurile de mai demult s-a strigat, de fapt, la fiecare meci se striga...Si ati mai venit, Ultra Sound la noi, ati mai auzit strigandu-se in maghiara...S-a strigat si in deplasare la voi...

In final Romania este o tara democratica, de ce sarim sa ne injuram si sa ne certam pentru lucruri banale? Chiar nu merita, nu merita sa se strice o prietenie stransa (am fost printre primii care au simtit pe pielea lui aceasta prietenie cand am fost in deplasare la voi acuma cativa ani).

P.S.: Nu ma leg de scandarea cu "Romania", v-ati enervat pe moment, ati raspuns asa, s-a mai intamplat...Dar am mentionat mai sus de ce trebuia sa intelegeti din prima ca se striga din cand in cand in maghiara la noi...C'est la vie...

Danny, data viitoare daca nu vii la Mures nu-ti mai fac nici un "suc de hamei" :P
PostPosted: 20.03.2009 11:10
Hai, apel la calmare, acu ne-apucam sa ne certam si noi suporterii ca sa fie tacamul complet ? Nu-i destul ca jucatorii, antrenorul, conducerea clubului au pus-o de-o spalare a rufelor la garla din fundul gradinii ?
E clar ca unii sunt "mai romani" si nu-i plac pe maghiari. Nu le place sa auda ungureste, desi traim si cu ei aici in Ardeal, Romania, de vreo mie de ani. Credeam ca asta e in primul rand apanajul sudistilor si al moldovenilor dar se pare ca e loc si prin elitistul Sibiu.
Pace oameni buni, e loc pentru toti in tara asta, nu ne ia nimeni Ardealul daca striga "hui, hui, nu stiu ce".
Allez-Allez-Allez Sibiu Allez ! Va suna cunoscut ? Sa stiti ca o strigam la fiecare meci.

PS: Barty, ce surpriza.......
PostPosted: 21.03.2009 08:31
Un suporter BCM la ei pe forum:
uRARI DIN SIBIU PE YOUTUBE:
"mda... v'am considerat prieteni insa de acum bozgorilor sa va ia mama dracu si pe voi si pe aia de la sf gheorghe "
''le-am explicat celor din galerie de la csu cum sta treaba la noi....celor din galerie de la bcm care striga pe ungureste(majoritatea)..ei au stricat aceasta prietenie..BAFTA CSU IN PLAYOFF'"

Se pare ca nu va inceta aceasta disputa...din pacate cel care a pus filmuletul pe youtube unde a fost lasat si acel comentariu de catre un sibian a fost sters si nu pot sa imi dau seama care a fost oaia neagra care in continuare pune paie pe foc..oricum sa ii fie rusine..
Huidu, trei morti, scapa oricum/Enache face puscarie pentru un pumn!
PostPosted: 21.03.2009 17:59
Filiala PRM din Sibiu este pe Calea Victoriei, vizavi de Tribunal. Nu de alta, dar cred că unii dintre noi au nevoie de informaţia asta. Aici, din câte îmi aduc eu aminte, e un forum sportiv.
Previous

Return to Mozaic