Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Peter Schomers

PostPosted: 06.06.2007 15:31
Conform site-ului oficial al clubului, www.csusibiu.eu, CSU Sibiu are un nou antrenor, in persoana germanului Peter Schomers
PostPosted: 06.06.2007 17:13
Parca suna bine ! din cate vad a antrenat si echipe din prima divizie germana si austriaca, dar vad ca are si ceva calificare in psihologie. Dupa ce scrie pe site, pare capabil sa faca o ECHIPA aici la sb, si sa speram ca si o campioana.
PostPosted: 06.06.2007 23:58
mariusanca wrote:Conform site-ului oficial al clubului, www.csusibiu.eu, CSU Sibiu are un nou antrenor, in persoana germanului Peter Schomers

... oare va reusi sa faca cativa "schomeri" in randul antrenorilor echipelor adverse?! :mrgreen:
PostPosted: 07.06.2007 00:11
In sfarsit o miscare buna a clubului...sa speram ca se va fi pe masura asteptarilor noastre, si ca v-a incepe campania de reintregire a lotului mult mai devreme decat se facea de obicei...ar trebui sa-i spuna cineva dansului (daca nu cumva i s-a comunicat deja) ca am avut jucatori muncitori si sezonul trecut care au spus ca vor reveni la echipa daca domnul Vulc nu v-a mai ramane antrenor (aici ma refer la Dee si Kenny)! Abia astept sa vad ce planuri de viitor, si ce strategie are domnul Schomers :D
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 09.06.2007 17:42
sincer, ma asteptam la mai multa agitatie pe aici la acest anunt.
din punctul meu de vedere vestea buna este ca avem in sfarsit un antrenor, de la care in mod normal ar trebui sa plece restul.este evident ca nu pot sa-mi dau seama acum cat bine va putea face, insa era important sa stim de unde plecam.
pe de alta parte, foarte important va fi ca fiecare responsabil din aria administrativa si tehnica a echipei sa ramana responsabil numai pe segmentul sau si atat!!!!
iar acum, sunt curios ce gen de jucatori va considera noul nostru coach ca vor trebui adusi la echipa ...
PostPosted: 09.06.2007 20:33
lazio wrote:iar acum, sunt curios ce gen de jucatori va considera noul nostru coach ca vor trebui adusi la echipa ...

Dupa cum spuneam inainte, sper ca cineva sa-l instiinteze pe dansul de fostii jucatori care i-am avut si care ar fi dispusi sa se intoarca acum ca fostul antrenor pare ca s-a lasat definitiv de acea functie. Ar fi bine sa revina cativa din jucatorii de anul trecut, nucleul fostei echipe (dee, evans, kenny) altfel iar vom avea un lot nou, si jucatori care nu se cunosc intre ei, etc...
PostPosted: 09.06.2007 20:51
o echipa de baschet e mult mai usor de omogenizat decit una de fotbal. nu cred ca asta ar fi problema, prezenta unor jucatori noi. problema ar fi ca acestia sa se daruiasca si sa nu trateze meciurile asa cum le-au tratat unii din jucatorii straini sezonul trecut.
de americani ne-am cam convins...sper sa avem ocazia sa vedem si jucatori din alte tari la Sibiu. dar cel mai mult imi doresc sa vad sibieni in echipa. m-ar bucura foarte mult sa vad unul doi jucatori crescuti aici in lotul CSU. acest lucru nu s-a mai intimplat de foarte multi ani si e pacat ca nu se promoveaza valorile locale.
PostPosted: 10.06.2007 09:57
reggie wrote:problema ar fi ca acestia sa se daruiasca si sa nu trateze meciurile asa cum le-au tratat unii din jucatorii straini sezonul trecut.

sunt foarte curios cu cata daruinta vor juca anul viitor la alte echipe strainii care la noi nu au facut nimic. sunt 3 posibilitati: 1. vor juca bine pentru ca are cine sa-i puna la respect; 2. vor juca cu daruinta sa ne demonstreze noua ca pot; 3. vor ju caca anul trecut. si din partea publicului sibian sunt 3 variante: 1. ii vor fluiera ptr. ca joaca la alta echipa (si asta ii va face pe jucatori sa-si doresca sa castige); 2. unii vor huiduii altii vor aplauda (idem ca la 1); 3. vor sta indiferenti la adresa lor (zic eu, cea mai buna varianta)...

si ca sa nu fiu total off topic: sper ca antrenorul asta sa nu fi fost adus la sibiu doar pentru cunostintele sale in psihologie :)
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 10.06.2007 12:38
dupa parerea mea asta este un nou inceput... un nou antrenor.... sa speram ca M.V. nu ii va tine atele si nu va face din el o marioneta cum a facut cu Spanu... privesc cu mare optimism aducerea unui nou antrenor... sunt curioasa ce jucatori vom avea sezonul urmator ...
What doesn`t kill you, makes you stronger!!!
PostPosted: 17.06.2007 20:23
la sala a venit astazi si noul antrenor al echipei noastre, domnul Schomers. din discutiile avute cu el, il percep ca pe un tip echilibrat, modest, deschis, constient de greutatile care il asteapta, dar dispus la munca. consider ca merita increderea si sustinerea noastra si sper sa fim alaturi de el. trebuie sa ii aratam ca il sustinem. eu asa voi face.
PostPosted: 01.07.2007 19:32
O intrebare...actualul antrenor se ocupa in momentul de fata de formarea noului lot sau acea pregatire care a avut loc inainte de simularea de 24 de ore pentru guinness book a fost doar un caz izolat?
PostPosted: 17.07.2007 17:57
eu am retinut la prezentarea noului antrenor ca in 15 iulie va veni la Sibiu pt a incepe pregatirile.azi e 17 si eu unul nu am auzit absolut nimic despre pregatirile echipei noastre ... voi stiti ceva in acest sens?
PostPosted: 17.07.2007 18:51
da...stiu eu, Lazio. dl Schomers va veni in data de 20.07 in Sibiu. intre timp, transmite salutari fanilor echipei pe care ii apreciaza foarte mult. un interviu cu el va aparea in revista dedicata recordului.
PostPosted: 01.10.2007 23:21
bun antrenor.... :)
WE LOVE YOU CSU ;)
Next

Return to Fosti jucatori