Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Peter Schomers

PostPosted: 01.04.2008 14:02
eu zic sa nu ne impacientam. jojici-parerea mea- exclus sa vina la sibiu. e vorba de bani!
asesoftul pt schomers ar fi rampa de lansare pt baschetul mare-vorbesc de cel european- dar-din nou parerea mea-el a avut aceste ocazii in germania si austria, ceea ce ma face sa cred ca optiunea pt sibiu are un procentaj consistent
avand in vedere ceea ce o sa fie in campionatul urmator: 7 straini dar cu un roman permanent in teren, s-ar putea sa avem 5 americani beton, 2 americani tineri si ieftini si doi romani buni sau bunicei si peter antrenor.
si un val mai masiv de americani in campionat
repet e o parere personala
PostPosted: 01.04.2008 14:46
sa va spun sincer pe mine nu m-ar mira sa vad pe altcineva la ploiesti. nu cunosc detaliile contractului lui baldwin dar nu m-as mira sa-l vad la ghita in curte!
ghita se orienteaza mai mult spre americani si baltici in ultima perioada. un antrenor de tipul lui baldwin s-ar potrivi mai bine la ploiesti.
asa ca surprize-surprize se poate relua! nu uitati anul trecut "pasarica" scapata de ploiesteni vis-a-vis de directionarea anumitilor sponsori!

parerea mea: 75% ca ploiestiul o sa-si traga un antrenor de peste ocean!
PostPosted: 01.04.2008 14:50
Nu cred ca Schomers va lasa sibiul pentru alta echipa din tara...cel putin asa sper...este prea domn pentru a face asa ceva. Iar daca clubul doreste sa aiba performante, ar fi bine sa ii ofere germanului salariul dorit, pentru ca valoare are, poate mai multa decat orice alt antrenor din romania. Si oricum, daca ar fi sa se renunte la serviciile lui Schomers, am bate pasul pe loc, sau poate chiar inapoi, deoarece nu este deloc recomandata schimbarea antrenorului de la un sezon la altul, mai ales daca se doresc performante la club. La fel si in cazul lotului...categoric ar trebui facut ceva pentru ca macar o parte dintre americani sa ramana la CSU.
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/

PostPosted: 01.04.2008 15:57
@ cypress

ce jojici ? ce orgoliu ? am mai auzit asta cu jojic si ca e deranjat de succesul lui schomers. ce naiba e cu voi ? puteti sa-l acuzati pe MV de multe ,dar ca si-ar sabota propriul club pentru orgoliu e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o vreodata. MV stie foarte bine ,ca si noi de altfel, ca el ca antrenor e depasit.Orce antrenor nou ai aduce ar face mai multa performanta la echipa ca el, in acest moment (nu vorbim de trecut ,cand intradevar s-a facut performanta sub conducerea lui ). Eu am fost printre cei mai aprigi contestatari ai lu MV de cand s-au infintat forumurile de discutii. Metodele de antrenament,psiholgia , felul in care isi trata jucatorii etc. Ceea ce face acum Schopmers e pedagogie curata.
In schimb, anul acesta MV a facut pentru club mult mai mult decat a facut in alti ani ca antrenor.Imi scot palaria .Face ce stie mai bine sa faca. Iar faptul ca detine pozitiile care le detine in federatie sa nu va ganditi vreo clipa ca nu ne ajuta. Munca lui, il ajuta pe Schomers sa se ocupe de antrenorat .Asa ca , eu zic, sa mai terminati cu aberatiile, sa-l lasati sa-si faca treaba ca o face bine. Clubul asta nu se duce dracului daca nu mai este el antrenor(din contra,avem performante chiar mai bune),dar as putea oricand face pariu ca se duce dracului daca nu ar mai fi el in cadrul clubului.
PostPosted: 01.04.2008 19:28
Na dragilor, ma bucur ca ati muscat la farsa de 1 Aprilie :D
Multumesc si lui Bogdan si Alexknicks, care au muscat si ei, dar le-am spus de azi dimineata si si-au tinut gura.
Nu stiu daca Schomers negociaza cu cineva, sa speram ca nu.
Salutari :D
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 01.04.2008 20:54
calin wrote:Na dragilor, ma bucur ca ati muscat la farsa de 1 Aprilie :D
Multumesc si lui Bogdan si Alexknicks, care au muscat si ei, dar le-am spus de azi dimineata si si-au tinut gura.
Nu stiu daca Schomers negociaza cu cineva, sa speram ca nu.
Salutari :D

Doar ca tu ne-ai pacalit de 31 martie :investigate: si chiar ma gandeam sa bag si eu o farsa pe forum, dar am renuntat la idee :surrender:
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/

PostPosted: 01.04.2008 20:56
chiar ma bucur ca a fost doar o farsa...
PostPosted: 14.04.2008 15:38
Îl recunoaşteţi? Este Peter Schomers

http://www.sibianulonline.ro/ultima-ora ... rs-2549986
O căruţă de ţărani a ţinut în şah imperii!

Image
PostPosted: 12.05.2008 10:11
i want to thank u for everything u do for us!i wish u good luck and i hope u will stay in sibiu in future!

PostPosted: 28.05.2008 20:45
RESPECT PENTRU LUCRURILE PE CARELE-A FACUT LA SIBIU SI SINCER IL ASTEPTAM CU DRAG SA FIE ANTRENORUL ECHIPEI NOASTRE SI IN SEZONUL URMATOR. HAIDETZI SA II TRANSMITEM SIMPATIA SI INCREDEREA NOASTRA. EU UNUL II MULTUMESC PTR CA A FACUT POSIBIL SA MAI TRAIM UN SEZON LA FEL CUM FACEAM CU CATIVA ANI IN URMA. MERITA APLAUZE (CEL PUTIN DIN PARTEA MEA) :action: :action: :action:

PostPosted: 28.05.2008 20:57
chiar nu am vrut sa scriu cu majuscule. greseala mea
MOD
PostPosted: 31.05.2008 10:38
Potrivit mai multor surse apropiate clubului sibian, Schomers se afla in negocieri si cu Federatia Romana de Baschet pentru ocuparea functiei de antrenor principal al echipei de seniori a Romaniei.

http://www.halfcourt.info/A55B25/HalfCo ... enDocument
PostPosted: 31.05.2008 10:53
Ar fi frumos, dar cred ca asta nu l-ar impedica sa conduca si echipa noastra

PostPosted: 02.12.2008 13:22
Happy birthday!
Previous

Return to Fosti jucatori