Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

michael harrison

PostPosted: 12.02.2009 13:52
am observat ca unii au deschis topice la fiecare jucator important si nu numai dar l-au uitat pe harrison si-am zis sa fac eu lucrul asta!! ce parere aveti despre el?!?! eu zic ca e un jucator important in angrenajul echipei de anul asta si intotdeauna cand vine de pe banca ofera consistenta jocului,doar ca e cam slabut la fizic si asta il cam costa in duelurile sub panou!!
PostPosted: 12.02.2009 14:03
Buna remarca. Pacat ca harrison nu a avut topic pana acum. Mie personal imi place, desi nu este un leading-scorer, a aratat de multe ori ca poate marca fara probleme. Probabil ati citit interviul cu el din CSU Fans Magazin, unde spunea ca a slabit 20 de kg in anul in care s-a lasat temporar de baschet. Ma gandeam atunci ce jucator am fi putut avea daca ar fi ramas la "gabaritul" de atunci! Asta e, pe de alta parte, fiind mai putin masiv, are un plus la capitolul viteza. Nu exceleaza la capitolul recuperari, desi e inalt, oricum are cine sa recupereze si asa. Va avea mult de luptat cu pivotii masivi din campionat, insa imi place ca sta bine la capitolul "capace" :D. Am observat ca evolueaza mai bine cand nu serveste rolul de pivot, ci cand evolueaza pe pozitia 4 (PF)...cel putin asa mi s-a parut mie, poate ma insel. Asa per ansamblu parca imi aduce aminte de Kenny McFarland, si el era unpic prea subtirel pentru luptele de sub panouri, insa era eficient, si oferea echilibru echipei, se implica in meci, si juca altruist, nu pentru statistici :). Cam aceasta ar fi un sumar facut la modul subiectiv despre "Big Mike"!

PS 1: E unul dintre jucatorii care mi-as dori sa ramana inca un sezon la echipa, desi se stie ca acest lucru nu este posibil :surrender"
PS 2: Referitor la acelasi interviu din CSU Fans Magazin, tot respectul pentru Michael care nu a plecat inapoi in Noua Zeelanda in vacanta de iarna, el fiind contactat de fostul sau antrenor...asadar omul are ceva caracter :D Keep up the good work "Big Mike" !
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/

PostPosted: 13.02.2009 18:22
k prim comentariu pe forumul csufans,as vrea sa spun parerea mea despre michael lee harrison...un jucator excelent,mi se pare incredibil sub ambele panouri si la recuperare,iar faptul ca arunca de 3 puncte si cateodata mai si marcheaza(meciul qu u cluj)spune mult despre un jucator de 2m si 08 cm

PostPosted: 13.02.2009 19:33
cipy_csufan wrote:k prim comentariu pe forumul csufans,as vrea sa spun parerea mea despre michael lee harrison...un jucator excelent,mi se pare incredibil sub ambele panouri si la recuperare,iar faptul ca arunca de 3 puncte si cateodata mai si marcheaza(meciul qu u cluj)spune mult despre un jucator de 2m si 08 cm
rectific eu pentru tine 2,05 cm!!!

PostPosted: 14.02.2009 17:35
slamdunker wrote:
cipy_csufan wrote:k prim comentariu pe forumul csufans,as vrea sa spun parerea mea despre michael lee harrison...un jucator excelent,mi se pare incredibil sub ambele panouri si la recuperare,iar faptul ca arunca de 3 puncte si cateodata mai si marcheaza(meciul qu u cluj)spune mult despre un jucator de 2m si 08 cm
rectific eu pentru tine 2,05 cm!!!

poate vrei sa zici metri
PostPosted: 26.03.2009 13:06
Sincer eu speram ca Harrison sa fie mai "bun" la recuperari, Smith era mai scund decat el dar recupera mai mult...asta o dovada ca nu doar inaltimea conteaza cand vine vorba de recuperari! Dar Harrison e ok, nu mi se pare un jucator care sa se planga ca nu primeste minute, e destul de serios, dar pacat ca nu este "bagat in seama" prea mult...cand a fost jucat de cele mai multe ori s-a achitat de datorie. Imi aduce aminte de Kenny McFarland sau Jason Smith...sau poate chiar Menelik Barbary :)
PostPosted: 26.03.2009 17:52
Dak nu slabea 20 de kg fiti linistiti ca nu era la Sibiu!! Este un jucator bun care vine de pe banca si isi face treaba. E putin cam inconstant, cand face un meci excelent cand nu se remarca cu nimic. Tot respectu pentru el pentru calmul si linistea care o are pe teren.

PS: Isi face treaba cand trebuie ...

PostPosted: 01.05.2009 11:51
parerea mea e ca este cel mai bun jucator din echipa la capitolul aparare. cand nu se asteapta nimeni......POC! un capac.....tot asa.....pe langa el nu trece nimeni, dar problemele lui sunt in atac...atata tot despre el

PostPosted: 01.05.2009 17:01
andrey01 wrote:parerea mea e ca este cel mai bun jucator din echipa la capitolul aparare. cand nu se asteapta nimeni......POC! un capac.....tot asa.....pe langa el nu trece nimeni, dar problemele lui sunt in atac...atata tot despre el

e adevarat , insa Harrison face meciuri bune numai cand are el chef... cum a facut in primul meci de la ploiesti , daca tine-o asa in continuare... 8->
steli banica , nenea arbitru , ajuta ploiestiu' sa castige titlu'...

PostPosted: 02.05.2009 13:56
este extrem de inconstant,uneori parca il doare in p..a de meci!! La inceputul sezonului aveam alta parere despre el,era un pic mai entuziasmat de locul in care a ajuns. Cred ca lui nu-i place aici si vrea sa plece cat mai repede!!
PostPosted: 02.05.2009 17:29
Da, nu prea stiu ce sa zic...la inceput il vedeam cam pe aceiasi linie cu scott, cateodata pare total deconectat de la meci, poate i-ar trebui si mai multa incredere acordata de antrenor (de ex. sa fie in primii 5)...anyways, cum zicea si Droc, daca ar juca in aparare duminica, la fel cum a facut-o miercuri ar fi ok :)
PostPosted: 03.05.2009 16:06
11 puncte toate in sfertul 4 reusite de Big Mike astazi , el este MVP pentru mine in acest meci , se poate apara foarte bine la interceptie si e atent la capace , dar cam atat in post-play e slabut din cauza fizicului , dar se portiveste perfect stilului nostru de forcing , alearga bine este agil da pase bune numai ca nu ii mai intra de la 3 ca la inceputul campionatului.

PostPosted: 03.05.2009 17:59
din nou,astazi cand l-a bagat in teren prima data l-au apucat aceleasi dureri!! La final,si-a dat seama ca e nevoie de el in teren si si-a facut treaba. In continuare eu cred ca e foarte inconstant!!!
PostPosted: 03.05.2009 18:17
slamdunker wrote:din nou,astazi cand l-a bagat in teren prima data l-au apucat aceleasi dureri!! La final,si-a dat seama ca e nevoie de el in teren si si-a facut treaba. In continuare eu cred ca e foarte inconstant!!!

ce dureri?
PostPosted: 03.05.2009 18:19
durerea in fund...
sica, sica... nu te-ai prins :)
Next

Return to Fosti jucatori