Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

salutari

PostPosted: 09.11.2005 23:19
vreau sa salut toti iubitorii sportului sibian ,si in special pe iubitorii baschetului din sibiu,si sa va urez cat mai multe bucurii alaturi de echipa pe care o sustineti si puneti atata suflet.eu va urmaresc cu interes discutiile de pe forum,pentru ca acest forum este singura mea legatura cu trecutul meu.inca o data felicitari pt.noul forum
PostPosted: 09.11.2005 23:22
Domn' Profesor, salutarile noastre! Ne este dor de echipa campioana! Ar fi fain un meci demonstrativ: dvs., Beni, Lapadat, Bubanjia, Spasojevic etc.
Last edited by ovi sibiu on 09.11.2005 23:27, edited 1 time in total.
"All you can do is keep trying, regardless of what happened the play before." -John Stockton

www.matiu.ro
PostPosted: 09.11.2005 23:25
Bine ai venit pe noul forum!

PostPosted: 10.11.2005 00:09
Domn' Profesor...nu va pot spune cat de mult inseamna cuvintele ce vin de la dumneavoastra ....de copil merg la baschet si nu am sa uit niciodata momentele minunate pe care ni le-ati oferit ...va asteptam pe acasa....ideea cu meciul demonstrativ mi se pare geniala!!!!! :wink:
PostPosted: 10.11.2005 00:09
Salut Domn Profesor!!! Multumim ca esti alaturi de noi. Ne bucuram foarte mult ca esti membru al acestui nou forum.Sper sa-i convingi si pe cei care sunt acolo aproape de tine sa fie alaturi de noi pe acest forum si sa intregim familia iubitorilor de baschet. Cu respect Nicu.S

PostPosted: 10.11.2005 00:24
Altceva ce mai zici Claudiu? Cum iti merge pe acolo? Vrem sa stim cat mai multe despre tine. Pe cand o venire in tara? Ar fii frumos sa ne reintalnim cu totii la o bere si poate chiar un meci al echipei de aur si cea actuala. A si propus cineva mai sus........( VISE frumoase).
Mai pui mana pe mingea de baschet asa din cand in cand? Tuturor ne este dor de tine cat si de ceielalti jucatori care au parasit sibiul.

PostPosted: 10.11.2005 06:20
vreau sa va raspund la intrebarile pe care mi le-ati pus.eu mai joc inca intr-o echipa de amatori ,unde ma simt f.bine.in fiecare miercuri avem meci.sunt 4 astfel de ligi aici in montreal.aici se vede cine iubeste intr-adevar acest sport.noi ne platim echipamentul,arbitrii,tot.in plus am abonament la o sala de fitnees,pe care tot eu il platesc.de 2-3 ori pe saptamana merg acolo.eu vad asa lucrurile:cine iubeste sportul cu adevarat,indiferent care ar fi el,cel putin de 2 ori pe luna se mai dezbraca si mai face o miuta.dar sunt multi din pacate care iubesc numai veniturile din sport.de venit in tara ,s-ar putea in vara,si sper sa ne intalnim la o bere atunci,la crd daca mai exista sau la btt.dau eu o bere
PostPosted: 10.11.2005 11:03
Cred ca mai bine ne-am intalni in sala Transilvania, jucam un baschet, apoi berea la barul salii! Pentru mine cel putin, sa joc si 2 minute, cu un om care a facut atatea pentru baschetul sibian, ar insemna enorm!
Ce ziceti?

Numai bine!
"All you can do is keep trying, regardless of what happened the play before." -John Stockton

www.matiu.ro
PostPosted: 10.11.2005 23:28
claudiu muntean wrote:vreau sa salut toti iubitorii sportului sibian ,si in special pe iubitorii baschetului din sibiu,si sa va urez cat mai multe bucurii alaturi de echipa pe care o sustineti si puneti atata suflet.eu va urmaresc cu interes discutiile de pe forum,pentru ca acest forum este singura mea legatura cu trecutul meu.inca o data felicitari pt.noul forum
PostPosted: 10.11.2005 23:31
Salut Claudiule,multe salutari din germania,tie si lui Benni
din partea lui Klaus H.

PostPosted: 11.11.2005 01:15
Imi pare bine ca ai reaparut pe forum. Pacat ca o faci atat de rar. Daca vrei si daca ai timp scrie te rog cate ceva, in mici episoade despre cariera ta la Sibiu. Multi din cei nou veniti intre suporteri care nu te-au cunoscut ma intreba despre tine. Nu ca n-as avea ce sa le spun dar cred ca cel mai bine poti tu sa caracterizezi marea echipa a sibiului anilor '90. Sa auzim numai de bine sio sper sa ne revedem cat mai curand. Dan ( doctoru )

PostPosted: 11.11.2005 04:50
salut Klaus!ce mai zici?da-mi si mie nr.tau de telefon pe adresa de e-mail claudiumun@msn.com ca si asa nu am mai voebit de cand ai plecat in germania

PostPosted: 11.11.2005 05:11
doctore!nu cred ca se poate compara echipa de atunci cu cea de acum.si vremurile erau altfel.intr-adevar eram atunci in primul rand prieteni cu totii,era o atmosfera faina.nu acelasi lucru pot sa spun si dupa obtinerea celor doua titluri,titluri care la unii parca le-a luat mintile.nici macar imediat dupa obtinerea celui de-al doilea titlu,nu mai pot spune ca atmosfera era aceiasi ca inainte de obtinerea lor.iar in ceea ce priveste echipa de acum,n-avem ce face din pacate,pentru ca asa sunt vremurile peste tot,nu numai acolo.nu ati vazut in fotbal cum se saruta steagul,si dupa doua luni e dat afara si saruta alt steag.cat despre carierra mea doctore,sa sti ca nu prea mai vreau sa-mi amintesc ,mai ales de ultimii ani ,mai precis dupa accidentare.tu crezi ca nu puteam pleca frumos in canada direct de la sibiu.crezi ca am plecat asa aiurea din dorinta de o aventura prin germania?cunosteam germania .iar la echipa unde am jucat puteam sa plec dupa revolutie ca doar ii cunosteam.sa sti ca dupa toti anii jucati la sibiu,unde cred ca a ramas ceva dupa mine,nu ma asteptam sa fiu tratat,cum am fost tratat in ultimii2-3 ani
PostPosted: 11.11.2005 06:55
Salutari lui Klaus Herbert.Aceleasi salutari si ptr.sotia d-na Margareta.Mi-a fost profa de germana in liceu mie , lui Dan doctoru'dintr cei de pe acest forum.

PostPosted: 11.11.2005 15:53
Claudiu iti intelegem cu totii amaraciunea ultimilor ani . Dar totusi eu zic ca au existat momente frumoase si de neuitat pe care le-ai petrecut alaturi de CSU.
Idea lui Dan mi se pare una excelenta si chiar te rugam sa depanam impreuna momentele placute ale carierei tale de la sibiu(hai ca sunt destule). Povesteste putin cum era in sala mica cand voi erati la vestiare si ne auzeati pe noi cantand cu doua ore inainte de meci.Sunt curios daca vorbeati ceva intre voi de ceea ce se intampla in tribune.Te rugam , suntem cu totii curiosi................
Ar fii frumos daca ar veni pe acest forum si Beni Pelger sa discutam cu totii despre cea mai frumoasa echipa de baschet pe care a avut-o sibiul.Poate il convingi tu Claudiu.
Inca odata iti multumim ca esti alaturi de noi pe acest forum.Pentru cei care te-au cunoscut inseamna foarte mult prezenta ta aici.
MULTUMIM DOMN PROFESOR PENTRU TOATE BUCURIILE, CLIPELE DE NEBUNIE,DE FERICIRE PE CARE LE-AI FACUT SA LE TRAIM ALATURI DE TINE. A FOST O MARE ONOARE PENTRU MINE SA APLAUD ATATIA ANI LA RAND UN MARE JUCATOR CUM A FOST SI ESTE INCA IN MINTILE SI IN SUFLETELE NOASTRE "CLAUDIU MUNTEAN".

Multumim, multumim , multumim, multumin.......!!!!!!!!!!!!!!!!!
Next

Return to Fosti jucatori