Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Alex Kovacs

PostPosted: 13.01.2006 15:00
Am citit azi in tribuna ca incepand de ieri (12.01.2006), alex e in cantonament cu Gaz metan?!Cica M.Vulc si-a dat acordul, si returul asta Alex va juca la Medias! Stiti mai multe detalii?E adevarat?MS!FORZA CSU
PostPosted: 13.01.2006 15:23
lol, daca va fi adevarata mutarea asta ar fi una interesanta...si din pricina faptului ca in 28 luna asta incepem returu impotriva la gazu...unu destul de greu parerea mea...
Inima noastra e galben-albastra !

PostPosted: 13.01.2006 21:12
Nu se poate asa ceva!!!!!!!!!! Sunt total impotriva
Propun sa protestam impotriva acestei mutari!!!
Sa-l dea pe Ban si nici decum pe Alex
RUSINE!!!!!!!!!

PostPosted: 13.01.2006 21:12
Alex Kovacs LOCUL TAU ESTE LA SIBIU!!!!!!!!!!!!!!!!!

PostPosted: 13.01.2006 23:54
Total de acord. Nu inteleg ce se intampla si nu imi dau seama de ce Alex a fost cedat la Medias..
PostPosted: 14.01.2006 19:44
sincer sa fiu si eu sunt putin surprins de vestea asta ... daca ea este adevarata.pot spune ca alex joaca cu multa pasiune pentru sibiu.si chiar daca de mult timp nu imi mai pun mari sperante in evolutia lui viitoare, ca jucator de baza al echipei, totusi cred ca ar mai fi fost util cat de cat in anumite momente.pe de alta parte, efectiv nu inteleg ce are atata lume cu ban.el nu este altceva decat un tip tanar, caruia i se ofera probabil sansa de a evolua in bine in aceasta echipa.el nu este de vina daca joaca cum joaca, el incearca si deocamdata cam atat.nu vreau sa fac neaparat paralelisme, dar imi aduc aminte cum juca(e un fel de a spune) ghita muresan la inceputurile sale la cluj, cel putin jenant.si a ajuns unde a ajuns.asta nu inseamna ca si ban al nostru va avea acelasi drum.insa e un jucator al nostru si trebuie sa-l tratatm ca atare, in nici un caz sa ne batem joc de el.
PostPosted: 15.01.2006 11:04
dupa parerea mea, este o miscare logica facuta de vulc... il admir pe alex kovacs pt pasiunea cu care joaca pentru CSU, dar trebuie sa fim realisti: a avut un sezon foarte slab.

Pentru Brice si cel de-al 3-lea american, avem nevoie de 2 locuri libere in lotul de 12... si eu ziceam din start ca cei dintre care va alege vulc vor fi kovacs, spanu si ban...

si pentru kovacs personal, e solutia cea mai buna! decat sa frece banca, sau mai rau sa joace la amatori in divizia B... asa are ocazia sa joace in divizia A, chiar mai multe minute decat la CSU. plus avantajul ca CSU nu trebuie sa-i plateasca salariul, dar il va avea la dispozitie pt sez urmator.

cat despre gazu, nu cred ca ne vor putea pune probleme.

Asa ca... ne vedem in 56 min la sala :D forza CSU!
PostPosted: 15.01.2006 14:02
Cred ca cedarea lui Kovacs e justifica si ar trebui urmata de indepartarea de la echipa a unor jucatori cum ar fi Ban sau Spanu care in cele 5 min care le joaca meci de meci nu ajuta echipa.... Daca vrem performanta intr`adevar trebuie sa crestem nivelul valoric al lotului si aceasta crestere se poate intampla doar indepartand de la echipa pe cei ale caror evolutii n`au fost convingatoare in tur
Jos Cenzura

PostPosted: 15.01.2006 21:06
Alex a dem inca odata ca este un mare sufletist deoarece nu va juca contra sibiului dar despre plecarea lui sa de-a dumnezeu sa treaca de periada slaba si sa joace bine si din vara sa revina la sibiu(mai e o mica sansa sa ramana daca ne-a mircea ar remarca jocul f slab al unor jucatoi si sa-l pastreze numai luni semneaza cu gazu

TOTI 'BAN-II' DIN LUME NU POT CUMPARA DRAGOSTEA PT ALEX
MULT SUCCES CHIORULE
PostPosted: 15.01.2006 21:40
nu va juca impotriva sibiului?!?! cum adica??

PostPosted: 15.01.2006 23:50
Uite asa mai Eddy............Alex nu vrea sa joace impotriva sibiului. Asta ce iti spune tie................?????. Tu spui aici ca Alex a avut un sezon foarte slab............dar vreau sa te intreb cate sezoane ai vazut tu pe Csu? ..........2 daca nu ma insel , sau poate chiar 3(scuza-mi te rog ironia).
Eu il vad pe Alex Kovacs la aceasta echipa de 10 ani de zile. Acuma daca el a avut un sezon slab, ....asta ce inseamna.....,sa-l dam afara.
Tu stii cumva ce probleme personale a avut Alex Kovacs????
Daca ti-as spune sunt sigur ca ti-ai mai schimba pararea(ceea ce nu am sa o fac aici pe forum pt ca nu e frumos din partea mea). Orice om trece prin momente mai grele ale vietii si el atunci trebuie sustinut si incurajat, nu cand e in varf si pe cai mari ca atunci toata lumea vine sa te pupe in fund. L-ai vazut si tu 20 de meciuri pe Alex Kovacs si va sa spui ca e bine ca a plecat ca a avut un sezon slab........................E MARE PACAT.
Este SINGURUL SIBIAN din echipa si trebuia sa i se dea mai multa incredere. Eu am vazut meciuri mari facute de Alex ......".pentru cei care veniti de putin timp la baschet": meciuri mari nu inseamna neaparat sa marchezi 40 de puncte...............ci sa duci in primul rand munca de jos ....acolo in aparare unde se castiga defapt un meci.
Afara cu Mocani .....carora li se da o gramada de bani , li se ofera toate condiitile si nu demonstreaza nimic in teren. De ban - ce sa mai zic.
Sunt vre-o 4 juc care trebuiesc indepartati de la aceasta echipa si noi incepem tocmai cu cel care face parte din familia CSU. Pardon........nu cred ca mai este o familie in vestiarul echipei.......................asa cum era pe vremuri.
PACAT,...........MARE PACAT !!!!!!!!!!
Multa Bafta ALEX - stiu ca sufletul tau este aici - la Sibiu
PostPosted: 16.01.2006 12:06
stiam de inainte ce o sa scrii nicule... mai schimba si tu placa asta cu "cei care vin demult la baschet". Ii respect pe cei care au prins perioada de aur a clubului, pentru ca au avut parinti sau cine stie ce alte noroace sa ajunga la meciurile de baschet la 11-12 ani... dar mai termina si tu nicule! aici pe forum esti singurul din vechea garda care isi da aere de superioritate... si degeaba astepti sa vina cei "noi veniti la baschet" inainte de fiecare meci la tine sa-ti pupe mana doar pt ca tu ai prins atatea meciuri.

despre alex kovacs... nu l-a dat nimeni afara. am spus ca PENTRU EL personal e cel mai bun lucru ca a ajuns la gaz metan... spune-mi tu care era solutia mai buna? sa mearga la divizia B? sa frece banca?? dak asta ii urezi tu lu alex, esti un fan adevarat. Vor fi probabil din retur 2 jucatori noi, si nici cum nu-l vedeam pe Alex in primii 5.

Si da-ti jos te rog ochelarii roz... stiu ca a jucat bine pe vremuri, dar priveste realist: a avut un sezon foarte slab... nu s-a descurcat nici in atac, nici in aparare (poti sa consulti statisticile pe frbaschet.ro daca nu ma crezi). Inteleg ca are probleme personale... tocmai de aceea este important ca a ajuns acum la gaz metan... acolo va prinde mai multe minute si poate isi revine!!! ca doar e numa imprumutat...

cat despre gestul ca nu va juca impotriva sibiului: jos palaria! tot respectu... (cu toate ca eram curios cum s-ar fi descurcat impotriva fostilor coechipieri) intr-adevar merita sustinut si aplaudat, ca doar e singurul sibian din lot!
Last edited by eddy_jozsa on 16.01.2006 12:09, edited 1 time in total.
PostPosted: 16.01.2006 12:40
pana la urma, daca este un sibian adevarat(ceea ce nu ma indoiesc), cred ca o sa faca tooot posibilul sa se intoarca la sibiu, asta demonstrand-o prin evolutiile pe care le va avea la medias, convingandu-l pe vulc in acest fel si pe suporterii indoielnici/impotriva sa.Cred ca este cea mai buna decizie loata de vulc in legatura cu alex, pentru ca asha ii da sansa sa isi revina si sa se intoarca cu capul sus la sibiu.

Oricum, in ceea ce priveste lotul, nu cred ca este cea mai buna mutare cu alex, puteau sa fie imprumutati ban(daca tot vrem sa creasca in valoare ar trebui sa prinda shi mai multe minute intr-un meci oficial, nu?), shi cel putin unul dintre fratii mocanu.Oricum, eu cred ca aceasta"aventura" ii va prinde bine lu` Alex, shi se va intoarce cu un moral de invingator.

P.S.:Oricum in forma in care era nu avea loc de primu 5 nici gand, avand in vedere daca Damien Argett se ridica la un nivel bun/superior lui Alex)
Inima noastra e galben-albastra !

PostPosted: 16.01.2006 14:14
Cedarea lui Alex la Medias este o solutie foarte proasta. Erau alti jucatori care trebuiau cedati pentru a le face loc lui Brice si americanului(Ty sau Damien); jucatori care sunt mai slabi decat Alex si au salarii mai mari. In rest forma slaba in care s-a aflat nu reprezinta un argument pentru cedarea sa. Eu cred 2,4 sau 5 minute cat juca putea avea un rol important(mai ales in aparare unde avem atata nevoie). Pentru ca este vorba doar de o periada mai grea prin care a trecut. Stim cu totii ca de lipsa de valoare nu poate fi vorba si de asemenea e clar ca sunt cativa jucatori in echipa la care acest aspect(valoarea) e discutabil. Parerea mea, dar oricum sunt altii care stiu mai bine.
PostPosted: 16.01.2006 15:03
haideti sa o zicem si altfel.alex a fost o mare promisiune pentru baschetul nostru.pe vremea cand domul vulc a inceput la nationala antrenoratul, alex a fost incurajat mult prin selectionarea la nationala.si se spera mult in el.din pacate, la acel nivel alex nu a confirmat si a ramas doar un jucator util echipei.si poate ce este mai important, pune mult suflet in fiecare joc.si eu regret cedarea lui(teoretic temporara), dar asta este ... sa speram ca pentru el va fi ca un nou inceput.
si pentru ca s-a mai tot vorbit, eu consider cu totul aiurea discutiile de genul "voi care veniti de catva timp la meciuri".forumul asta(apropo, respectul meu pentru cei care l-au infiintat!!!) a fost facut pentru ca fiecare iubitor al baschetului din sibiu sa-si spuna parerea, nu pentru a fi judecat ca de exemplu nu a vazut inceputurile carierei in baschet a lui alex.
Next

Return to Fosti jucatori