Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Alex Kovacs

PostPosted: 17.01.2006 14:02
mare pacat ca a fost cedat singurul sibian dar il asteptam din vara si in fiecare zi posibila la bar in sala
PostPosted: 18.01.2006 23:09
Vreau sa remarc si citez ceea ce a scris un vizitator (apropo, mai bine v-ati autentifica, sa stim si noi cu cite vorbim, pentru ca altfel e ca si cum te-ar suna un necunoscut la telefon si ai discuta despre una-alta, cam aiurea).

" consider cu totul aiurea discutiile de genul "voi care veniti de catva timp la meciuri".forumul asta(..........)a fost facut pentru ca fiecare iubitor al baschetului din sibiu sa-si spuna parerea, nu pentru a fi judecat ca de exemplu nu a vazut inceputurile carierei in baschet a lui alex."

Baieti, chiar nu intelegeti ca asta nu este locul in care sa ne atacam sau ironizam unii pe altii? Trebuie sa ne respectam, sa respectam parerile fiecaruia (poate o sa se supere cineva pe mine dar totusi sper sa inteleaga). Chiar daca suntem de alta parere trebuie sa acceptam si opiniile altora.

Gata cu off-topic, imi spun si eu parerea despre acest subiect:

Alex este unul din jucatorii care este "popular" si iubit de sibieni, cu toate ca nu a avut realizari prea mari in ultimii ani. Stiu si ca are probleme personale si imi pare foarte rau pentru el pentru ca nu e usor sa treci prin asemenea incercari. Dar faceti o paralela cu jucatori de la echipele de fotbal, acolo unde un jucator care "freaca" banca (pentru ca titularii sunt mai valorosi sau pentru ca este intr-o forma mai slaba) prefera sa plece o perioada scurta de timp (sau este trimis de club) la o alta echipa mai mica, unde sa poata juca mai mult si sa isi intre in forma, pentru ca fara jocuri oficiale e clar ca e foarte greu sa ajungi la un nivel multumitor. Daca faceti aceasta paralela o sa vedeti ca aceasta este o solutie buna pentru el, pentru ca sunt sigur ca isi doreste sa joace mai mult. Poate chiar el a vrut-o, de ce nu il intrebati?

In ceea ce priveste imprumutul altor jucatori (Ban, fratii Mocanu) poate nu i-au vrut cei de la Medias :lol:
PostPosted: 19.01.2006 14:06
eu am fost cel din care ai citat, atunci nu am reusit sa ma loghez ca lumea.si subscriu la ce ai zis si tu.

PostPosted: 19.01.2006 15:35
Pe Alex Kovacs il astepta divizia B daca nu pleca la Medias!!! Si mai zici sa nu iti fie ciuda si sa rabufnesti ........mai ales cand gasesti in echipa jucatori de genul "Ban" pentru care se gaseste loc in echipa. Iar singurul nostru sibian este tratat asa dupa ce a jucat 10 ani de zile pentru aceasta echipa. Eddy tocmai de aceea am fost acid la adresa ta si inca imi mentin cele spuse mai sus.

Hai CSU

PostPosted: 24.01.2006 22:29
MARE PACAT PENTRU ALEX KOVACS este singurul copil al sibiului care trebuia sustinut in aceste momente. Este alegerea lui, dar cand ai un copil de sange in familie si vrea sa te paraseasca trebuie sa faci orice si sa nu renunti asa usor la el. RUSINE!!!
Multa bafta Alex Kovacs!!! Stim ca sufletul tau va ramane in continuare aici la Sibiu.
Si eu sunt sigur ca il trimitea pe Alex la echipa a 2a . Bag mana in foc pentru asta...
El a simtit asta si tocmai de aceea a plecat la medias.
LUPTA CSU
PostPosted: 10.02.2006 18:32
ALEX KOVACS nu apecat de la SIBIU este numai imprumutat (asha am auzit)

Faptul ca joaca la medias e un lucru foarte bun (decat sa stea pe banca si cand intra sa urle Vulc).Ma vorbit cu el in bar inainte de meciul amical cea ce mi-a zis e aproximativ: "decat o medalie pe banca mai bine un loc 5-6 in teren " acest lucru spune mult despre el .
ALEX este unul din putinii care nu au lecat de la Sibiu cand ar fi avut ocazia echipa avand probleme mari (finnciar si lipsa de jucatori) si mai e si singuru Sibian. Cei ce nu vad bine sa isi puna ochelari pt ca Alex e unuldin cei care dau tot ce pot pe teren.

Dupa meciul cu Mediasu Alex o salutat galeria si sala lucru care Mita Popa nu imi aduc amintesa-l fi facut (sau Tordai cand era la Dinamo sau Tudor Dumitrescu la Cluj)

Pentru cei care se tot pang cand oameni ca Nicu S se tot leaga si le tot aduce aminte ca nu fac parte din cei vechi am un singur lucru de spus: INTREBATI INAINTE SA VORBITI adica nu mai dati cu parerea daca nu prea stiti despre ce e vorba si nu mai aruncati cu noroi in stanga si in dreapta

ALEX KOVACS TOT SIBIAN RAMAI.
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?
PostPosted: 11.02.2006 21:21
Intr-adevar Alex nu a fost cedat definitiv la Medias.Este doar imprumutat.Asta e sigur.
PostPosted: 01.06.2006 13:05
Stie careva dintr-o sursa neoficiala ca in cele oficiale am vazut ce scrie....DACA ALEX SE VA INTOARCE LA SIBIU din sezonul viitor?
ar fi ca o mangaiere pt multi , dupa cele intamplate cu bata sa-l vedem macar pe el iarasi in teren IN ECHIPA NOASTRA.tind sa cred ca daca Vulc nu il va vrea acum(avand in vedere si ca e doar imprumutat) nu il vom mai vedea pe banca CSU curand...o parere

PostPosted: 01.06.2006 17:21
in ultima vreme am fost mai des la antrenamente la csu( inainte de meciul cu dinamo) si l-am vazut pe Alex Kovacs ca se antrena si el...se intoarce???e in forma...

PostPosted: 01.06.2006 20:39
alex se antreneaza cu echipa de ceva vreme...adica de la ultimul meci pe care l-a avut cu mediasul...in mod normal ar trebui sa joace din nou la noi din toamna, salutari tie alex! sa te vedem acasa :)

PostPosted: 03.06.2006 20:06
va multumesc pt ca sunteti alaturi de mine si doriti sa ma vedeti din nou in echipa cu cel mai frumos public din Romania. sa deie bunul dumnezeu sa fie asa.va pup si va astept in tomna la sala sa ne sutineti.numai bine va doresc si o vara placuta cu multe bucuri.

PostPosted: 03.06.2006 20:14
Te asteptam si sper sa ne aduceti cat mai multe bucurii in sezonul viitor. O vacanta cu cat mai mult clipe frumoase si tie.
CSU SIBIU
PostPosted: 26.06.2006 18:24
Sa intelegem ca te vedem la CSU din toamna? Brovo!!!Era de asteptat!
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 02.09.2006 19:12
Este cert conform FRB Alex Kovacs este iar la Sibiu inca un motiv de bucurie.
O echipa nu sta numa in jucatorii noi si sa spunem "puternici" ea mai exista si darorita "fostilor" jucatori care desi acum nu mai pot face ce faceau alta data sau nu pot face ceea ce fac catialii sunt jucatori cara au destule meciuri in picioare si care pot face diferenta in momente de cumpana.Plus ca Sibiul nu e o echipa de mercenari aici mai exista si suflet (las pe fiecare sa inteleaga ce poate)

Alex bafta in noul sezon si in primul rand sanatate in al doilea rand vreu sa iti multumesc personal pentru timpul acordat de nenumarate ori pe coridoarele salii si pentru toate raspunsurile la intrebari (sigur de voi "chinui"cu ele si in noul sezon)
BINE AI VENIT ACASA!!
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?

PostPosted: 23.05.2009 09:16
site ul noi echipe a lui alex,

http://www.vulturii.ro/
Previous

Return to Fosti jucatori