Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Damien Argrett

PostPosted: 27.06.2006 00:40
care????
PostPosted: 27.06.2006 16:59
Imi aduc aminte cand a venit Agrett, la inceput multa lume nu-l vedea cu ochi buni, acum insa Argrett este in inimile noastre si nu mai dorim sa plece. Pentru mine el a fost cel mai constant jucator de la echipa, si daca va pleca va lasa un gol imens atat la echipa cat si in sufletele noastre.
Sper sa auzim de bine, si sa-l avem pe Argrett langa noi si anul viitor.

PostPosted: 27.06.2006 18:12
mullan wrote:care????

pei am vb.nu de ult q prietena lui argrett,si mi-a spus k este foarte posibil k argrett sa mai joace un sezon la noi :D
si am auzit k horatiu f. i-a si trimis email lui argrett,intrebandu-l dak mai vrea sa continue aici,iar el a raspus k ar vrea...acum nu stiu sigur dak mai vine...dar mai e o sansa.vom spera in continuare...argrett e un jucator valoros...si sibiul a inceput sa tina la el...COME BACK ARGRETT!
:)
PostPosted: 31.07.2006 21:57
Ok......sa inteleg ca putem sa-l trecem pe Argrett la "Fosti jucatori"
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 01.08.2006 00:52
99 % da
ex-suporter de tastatura , actual cititor
arbitrii- 3000$
galerie-3 gratare si 5 l de vin
campionat-30 000 $
pentru toate acestea asesoft are mastercard
PostPosted: 09.08.2006 10:04
Duminica a fost ziua lui Argrett si Joy i-a transmis "la multi ani!" din partea suporterilor. Iata raspunsul lui:

"Thanks for the message.. I really appreciate the birthday wish alot.. I am enjoying my summer very much with my family . had the best birthday ever.. but this note from you and the fans make it even that much better!!!! I wish I could have signed back with the team.. but, I had to take a better opportuinity that was offered to me in the Czech Republic.. I will however plan to visit this season for sure and please don't count me out from coming back to play one day as well.. Please tell the fans that I really appreciate all the love and everything that you all gave me and take care of yourself... had the best birthday ever.. but this note from you and the fans

Si o sa incerc sa si traduc :)

"Multumesc pentru mesaj. Apreciez foarte mult urarile facute de ziua mea de nastere. Ma bucur de aceasta vacanta impreuna cu familia, am avut cea mai frumoasa zi de nastere de cand ma stiu, dar acest mesaj din partea ta si a fanilor a facut ca aceasta aniversare sa fie si mai frumoasa. As fi vrut sa pot sa semnez din nou cu CSU ...dar a trebuit sa folosesc o oprtunitate mai buna in Cehia. Totusi planuiesc sa va vizitez in acest sezon si s-ar putea sa mai joc la Sibiu intr-o buna zi. Te rog transmite fanilor ca ma bucur foarte mult de toata dragostea care mi-au oferit-o si toate celelalte lucruri care le-au facut pentru mine. Aveti grija de voi...am avut cea mai frumoasa zi de nastere, dar aceasta si datorita tie (joy) si fanilor."

Frumos.... Poate chiar va mai juca vreodata pentru noi. Mie chiar mi-a placut cum a jucat.
PostPosted: 09.08.2006 19:35
un gest superb!!!!atat din partea lui joy(in primul rand) cat si din partea lui damien.
sincer, eu nu cred ca il vom mai vedea pe damien la noi in echipa, insa faptul ca a ramas aceasta legatura spune multe atat despre publicul nostru cat si despre calitatea de om al lui damien.
mersi inca o data joy!!!ai avut o idee geniala!!!
PostPosted: 11.08.2006 22:14
A fost jucatorul nostru si macar atat sa facem si noi pt el! Daca torturile personalizate au facut deja buna reclama fanilor sibieni si a devotamentului lor fata de jucatori si multumirile pt ei ,atunci mi s-a parut frumos sa respectam buna traditie a forumului si sa-i trimitem macar un mesaj, ca de tort nici nu putea fi vorba!:)
S-a bucurat enorm Damien!Va spun singur!!!
A cerut chiar si poze de la petrecere!I-am trimis ce am avut eu prin calculator insa daca aveti poze reusite de la petrecere.........dati-mi un mesaj privat!!!
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 25.09.2006 20:51
M-am gandit ca v-ar interesa la ce club joaca acum Damien Argrett, avand in vedere ca erau mai multe voci care sustineau ca joaca acum in Slovacia. Damien joaca la clubul BK Usti nad Labem, pivot. Acest oras, Usti nad Labem, se afla undeva in nordul Cehiei si este mai mic decat Sibiul ! nu putem decat sa-i uram succes !
PostPosted: 20.08.2007 21:59
Si a avut intradevar succes!
Damian Argrett 2007 MVP Mattoni Czech League, N.1 in evaluation with 25,2ppg and N.1 in FG% with 65%.
----------------------------

PostPosted: 19.11.2007 19:31
Se pare ca Damian are mare succes in Cehia ... si pentru ca urmaresc de ceva vreme evolutia lui iata ce spun statisticile:
http://www.cbf.cz/supp/plrprof.php?p=2971&d=211
Previous

Return to Fosti jucatori