Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Jermaine Turner

PostPosted: 06.11.2006 16:48
Joy.. sincer, te inteleg, dar poate stilul lui de atac/egoismul ne-a facut mai mult rau decat bine, cu Dinamo a fost varza si la fel si cu Arad-ul, a dat puncte doar pe final cand ne-am desprins. Sa speram ca s-a facut loc pe banca pentru alti jucatori, poate mai inspirat alesi. Eu nu mai urlu, ca am urlat la inceputul campionatului, acum trebuie sa-i incurajam pe cei care au ramas si sa vedem ce se poate face sa salvam sezonul, pentru ca playofful conteaza pana la urma si poate avem noroc (sansele-s mici totusi)
PostPosted: 06.11.2006 17:53
timpul de va spune daca plecarea lui turner ne`a adus rau sau bine... mai multe nu spun k o sa va convingeti singuri...poate chiar sambata
Jos Cenzura

PostPosted: 06.11.2006 18:53
Vreau sa va spun si eu cateva lucruri despre Turner: am avut cu el ultima discutie inainte sa plece din Romania, sambata seara dupa ce am venit de la Bucuresti. A recunoscut ca i-a spus o multime de lucruri urate despre echipa, despre bucataria noastra interna si cand l-am intrebat de ce a facut asta mi-a spus "Asa mi-a spus si mie Brian Evans mai multe lucruri rele despre echipa si eu am ramas" El credea ca Mazur (care avea valoare) putea sa-i ia locul de lider in echipa si era convins ca echipa poate sa castige si fara el. (cei care lucreaza la revista stiu ce spun.... ce a declarat el in ultimul interviu ptr revista).
Cred ca de citeva saptamani el era mai mult cu gandul acasa... asa ca aceasta despartire a venit ptr el ca o izbavire- era chiar bucuros ca pleaca. Cred ca si evolutia slaba din meciul cu Dinamo si tot comportamentul lui din ultima perioada au fost intentionate ... asa incat clubul sa renunte la el.
Nu cred ca merita nici un jucator sa fie tinut cu forta la Sibiu, daca el nu vrea asta, daca nu se incadreaza in familia CSU .... si cred ca el si-a dorit aceasta despartire.
Mai departe judecati voi....
PostPosted: 06.11.2006 20:25
HoratiuF wrote:Vreau sa va spun si eu cateva lucruri despre Turner: am avut cu el ultima discutie inainte sa plece din Romania, sambata seara dupa ce am venit de la Bucuresti. A recunoscut ca i-a spus o multime de lucruri urate despre echipa, despre bucataria noastra interna si cand l-am intrebat de ce a facut asta mi-a spus "Asa mi-a spus si mie Brian Evans mai multe lucruri rele despre echipa si eu am ramas" El credea ca Mazur (care avea valoare) putea sa-i ia locul de lider in echipa si era convins ca echipa poate sa castige si fara el. (cei care lucreaza la revista stiu ce spun.... ce a declarat el in ultimul interviu ptr revista).
Cred ca de citeva saptamani el era mai mult cu gandul acasa... asa ca aceasta despartire a venit ptr el ca o izbavire- era chiar bucuros ca pleaca. Cred ca si evolutia slaba din meciul cu Dinamo si tot comportamentul lui din ultima perioada au fost intentionate ... asa incat clubul sa renunte la el.
Nu cred ca merita nici un jucator sa fie tinut cu forta la Sibiu, daca el nu vrea asta, daca nu se incadreaza in familia CSU .... si cred ca el si-a dorit aceasta despartire.
Mai departe judecati voi....

Ok Horatiu de acord dar intreb si eu atunci ca prostul: de ce nu s-a luat decizia asta mai devreme? Nu comentez atitudinea jalnica a lui Turner dar daca asa a fost de ce de la venirea lui nu mai stiati cum sa-l pupati si sa-l periati? In timp ce un Gyuri - un caracter super din cate il cunosc - sta si freaca tusa si e bataia de joc a lui MV? A jucat la Pitesti excelent si de atunci mai ca nu i-a pus mopul in mana sa stearga pe jos. Daca asta era caracterul lui Turner de ce nu a fost indepartat mai repede si am ajuns la a saptea etapa sa ne scarpinam in cap si sa zicem "no hai inca o data de la inceput ca nu a fost bine". Noi suporterii ce sa zicem? Ca asa a vrut Al de Sus? Sau recunoasteti macar in al doisprezecelea ceas ca a fost o politica de transferuri ca la FC Poplaca? Macar atata lucru sa ziceti. Ca sunteti o apa si un pamant toti acolo. As aprecia asta. Si sunt convins ca ar fi multi care ar face la fel.
PostPosted: 06.11.2006 22:08
Mircea, iti bati gura de pomana. Acum brusc au aparut toti pe forum. Cand ii invitam la inceput de sezon la dialog cu suporterii nu s-a bagat nimeni (inclusiv o mare parte dintre suporteri). In loc sa avem parte de respect vorbesc cu noi de frica ca o sa fie huiduiti la meciuri. Nu inteleg de ce nu s-a putut crea un dialog, era foarte simplu sa explice ce vor sa faca (daca aveau o strategie coerenta) si le acordam toata increderea. Asa au creat un sentiment de frustrare pentru multi. Sa nu mai aduc aminte de aburerile din cazul Evans...
Horatiu, de ce nu poate fi cineva, tu de exemplu, resonsabilul clubului pentru relatia cu suporterii? De ce nu actualizati site-ul? De ce nu comunicati? Ar fi totul mult mai usor pentru voi, pentru ca aveti una din cele mai inimoase si civilizate galerii si o masa mare de suporteri bine educati. Va punem noi uneltele la dispozitie!
PostPosted: 10.12.2006 02:41
Stie cineva unde a plecat Turner de aici? Activeaza la vreo echipa acum?
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
Previous

Return to Fosti jucatori