Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Jermaine Turner

PostPosted: 17.09.2006 20:39
Ooo da! Nush cum sa va zic dar mie imi miroase a campionat :D :D :wink: ...sper ca Jermaine sa se ridice la pretentziile antrenorului si sa ramana cateva sezoane pe la C.S.U. (cat mai multe cu putintza) :xmass:

PS: Ma gandeam sa le facem o surpriza noilor jucatori de la CSU...deocamdata nu stiu in ce ar putea consta aceasta surpriza, ma gandeam la ceva ce sa le ofere un "warm welcome to Csu"...vorba aceea..prima impresie conteaza cel mai mult, si ma gandesc ca le-ar face placere noilor jucatori (ma refer aici la Nelson si Turner)...dati si voi cu parerea :wink:
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 17.09.2006 23:18
un cantonament de 5 nopti in pestera vikingilor :) :D :lol:
Jos Cenzura
PostPosted: 19.09.2006 16:49
Hahahaha :P
PostPosted: 21.09.2006 16:25
Elassar glumele tale ne plac foarte mult si cu siguranta si jucatorilor da poate ar fi cazul sa facem glume de alt gen ca de genu asta io unu m-am saturat poate si altii poate nu .
PAREREA MEA
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?
PostPosted: 21.09.2006 23:24
SIMON_SEZZZ wrote:Elassar glumele tale ne plac foarte mult si cu siguranta si jucatorilor da poate ar fi cazul sa facem glume de alt gen ca de genu asta io unu m-am saturat poate si altii poate nu .
PAREREA MEA

de acord :|
PostPosted: 23.09.2006 21:05
Turner e un transfer reusit sper sa ramana cat mai mult la CSU..
PostPosted: 24.09.2006 22:16
http://www.ziaruldesibiu.ro/fullnews.php?ID=7590
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)

PostPosted: 25.09.2006 06:14
Voua vi se pare un jucator atat de bun Turner asta? Eu l-am vazut doar in meciul cu Dinamo (in afara de sfertul1) dar chiar nu m-a impresionat. Poate sunt eu mai pretentios dar cred ca Evans era cu mult peste el...desi poate nu e corecta comparatia tinand cont de pozitile pe care le joaca cei doi. Din ce am vazut la el mi s-a parut dezordonat in joc,uneori haotic in aparare si din pacate nici nu prea are aruncare.....adik nu stiu daca are ceva in afara de saritura. Ma asteptam la mai mult de la el dupa cate cuvinte de lauda am auzit la adresa lui....
Nu mi se pare un castig pentru echipa...:((........Doamne da sa ma insel in privinta lui !!!!
PostPosted: 25.09.2006 07:29
Acceasi intrebare ca si Nicu.S mi-o pun si am vrut sa v-o pun si voua de vreo cateva zile.Vi se pare un jucator atat de bun Turner asta?M-am abtinut insa vazand entuziasmul vostru.Multi dintre noi cei de pe forum intelegem total diferit acest sport...Daca 10 oameni iti spun ca esti prost este bine sa te mai gandesti caci s-ar putea sa nu aiba dreptate...
PostPosted: 25.09.2006 07:54
...si eu am tot auzit de precizia lui in aruncari. dupa cum am vazut in meciul cu moldova, nici liberele nu le prea da. a avut 50%? in rest, nu m-a impresionat f. mult dar totusi cred ca in campionat va face treaba buna (sper ca de data asta nu ma insel asa cum nu m-am inselat nici de mocanu bros., calota etc.)
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 25.09.2006 08:26
da da turner pana la urma a marcat printre cele mai multe puncte in meciurile de la memorialul pongo..cred ca sunteti putin cam duri cu el daca stam sa ne gandim sunt primele lui 2 jocuri..in aparare a facut cateva blocuri spectaculoase la fel shi in ofensiva unde a dat cateva slamuri de poveste..e un jucator bun insa nu peste media echipei noastre..intr-un cuvant pana acum e ok
PostPosted: 25.09.2006 09:06
Mi-ati luat-o inainte. Si eu voiam sa spun ca Turner asta s-a cam stins, parca nu mai are aceeasi "rautate" care o avea la inceput. Pai daca l-ati fi vazut la primele antrenamente, parca voia sa rupa inelul, asa niste dunk-uri dadea, iar cand rata o aruncare striga de ziceai ca a fost ultima aruncare din viata lui. Ce sa zic, nu prea arata bine echipa acum....Ne-am obisnuit prost :), echipa de anul trecut ne-a ridicat pretentiile, vrem si spectacol si rezultate, si nu stiu cum o sa le obtinem anul acesta...
PostPosted: 25.09.2006 09:07
cypress u iar vrei un campionat cu spectacol foarte mult si cu locul 3-4-5? Sunt frumoase slamurile si capacele dar nai vazut cum sarea la orice pasa a dinamovistilor lasand astfel adversarul direct complat liber? :yo-yo: Ma rog..om vedea ce va fi.... :|
PostPosted: 25.09.2006 09:33
cypress wrote:da da turner pana la urma a marcat printre cele mai multe puncte in meciurile de la memorialul pongo..cred ca sunteti putin cam duri cu el daca stam sa ne gandim sunt primele lui 2 jocuri..in aparare a facut cateva blocuri spectaculoase la fel shi in ofensiva unde a dat cateva slamuri de poveste..e un jucator bun insa nu peste media echipei noastre..intr-un cuvant pana acum e ok

bosorogii de pe forum va tot spun de ani de zile ca nu este bine iar voi tinerii incepeti cu uaiii ce slam a dat ala uaii ce nu mai stiu ce.. si la sfarsitul campionatului cu ce ne alegem???Aceeasi poveste de ani si ani...Unii ne uitam la baschet altii,ma rog altele la bicepsii lui Brice,alti dintre noi fericiti ca au stat la masa nu mai stiu pe unde cu nu mai stiu cine si ce baiat fain,apoi unii dintre noi nu inteleg sacrificiile conducerii si sunt apostrofati cu clasica sintagma "dar fa rost tu de bani" si uite asa ajungem la concluzii eronate care nu vor avea decat o singura finalitate,adica locul 3 sau 4.
PostPosted: 25.09.2006 20:33
intr-un fel toti aveti dreptate.insa, cred ca un jucator nu poate fi judecat(pozitiv sau negativ) dupa niste mecirui amicale, inutile dupa parerea mea.din cate am inteles in turneul din austria turner a fost cel mai bun de la noi.
parerea mea este ca el va fi unul dintre jucatorii pe care ne vom baza sezonul asta.nu pot sa-mi dau acum seama cat si in ce fel va raspunde el la aceasta povara.
de un singur lucru mi-e teama ... ca va fi tot (doar) un showman(cum scria in articol), uitand de restul ...
PreviousNext

Return to Fosti jucatori