Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Jermaine Turner

PostPosted: 25.09.2006 20:49
eu zic k turner e un jucator valoros, doar ca e mai egoist si mai energic in evolutie ( de asta pare dezordonat) pentru a impresona antrenorul...sunt sigur k odata ce semneaza se va integra in jocul colectiv
Jos Cenzura

PostPosted: 26.09.2006 14:52
Mie mi se pare un jucator bun si util echipei.
Insa nu poti compara un amical cu evolutia dintr-un meci oficial.

Dupa primele meciuri ale sezonului, sper sa demonstreze ca merita sa joace si sa ramana la noi.

Pe care sezoane a semnat?
PostPosted: 23.10.2006 13:52
cred ca a inchis gura multor contestatari dupa ultimul meci cu gaz metan..K&T the best..
PostPosted: 23.10.2006 17:05
E bun nu am ce zice da cu inca putina munca la spiritul de echipa ar fi si mai bun nu prea da drumu la minge mai ales de scos la 3 dupa ce patrunde desi sunt oameni liberi.
Sa speram ca o tine tot asha.
Continui Sa Urlu:"Imi e dor!!"

De ce mingea n-are toarta... de ce cosu nu e poarta?
PostPosted: 30.10.2006 17:16
We like J. Turner :D ...si cine este impotriva lui este rugat sa-i studieze mai mult jocul...este cel mai potrivit pentru postul sau...aa, si momentele umoristice oferite concureaza cu cele ale lui Dee, care au fost cam putine in ultimul timp...:D..sooo We Like J. :D
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 05.11.2006 15:30
Mda...vad ca nu a mai postat nimeni aici de ceva timp...oricum in caz ca nu s-a aflat din topicul "CSU Sibiu - Dinamo Bucuresti" umbla vorba ca Jermaine va pleca de la sibiu...just great...thanx mv...am mai zis asta de vreo cateva ori, incepe sa-mi intre in reflex :x :x
PostPosted: 05.11.2006 16:32
Mda , turner ne parasste , a fost dat afara.

Ps. sper sa il i-a si pe vulc cu el
PostPosted: 05.11.2006 16:53
motivele care au fost? macar vine evans inapoi?
ex-suporter de tastatura , actual cititor
arbitrii- 3000$
galerie-3 gratare si 5 l de vin
campionat-30 000 $
pentru toate acestea asesoft are mastercard
PostPosted: 05.11.2006 17:20
Brian Evans wrote:Mda , turner ne parasste , a fost dat afara.

Ps. sper sa il i-a si pe vulc cu el

bai baiatule tu-ti bati mataranga de noi.ia citeste cu ce te laudai cu cateva zile in urma:

Brian Evans wrote:In primu rand asa zisa galerie este plina de bitangi prosti.

iar banerele nu isi aveau sensu , cei care la-u afisat nu au ani de viata cat are vulc de antrenor, sa nu uitam ca a fost la echipa national.

imi este rusine de voi,galerie mizerabila.

habar nu aveti , ce inseamna sa vina altu la conducerea sibiului.

nu toti sunt de aceeasi parere cu voi

iar de bata, nu mai zic nimic
O fi fost el jucator la noi, dar lasati-l in pace. ca nu straluceste .
PostPosted: 05.11.2006 18:12
britishman wrote:motivele care au fost? macar vine evans inapoi?

Din cate am auzit au avut o "conversatie" aprinsa..adica J. si cu vulc, dupa meciul de la dinamo...si asta ar fi cauza...detalii nu stiu pt ca nu am fost in deplasare, poate ne ajuta cineva din galerie care a fost la bucuresti....si nu cred ca se intoarce evans...nu are nici o legatura cu el...prin urmare 2 jucatori buni care ne parasesc lotul...dragutz...sunt curios ce urmeaza? :x
PostPosted: 05.11.2006 18:16
Foarte bine ca pleaca ca era plin de fite si ma stresa cu X-ul lui si sa il ia si p mc donald's ala cu el.:)
Image Image
SIBIU CAPITALA CULTURAL EUROPEANA 2007
PostPosted: 05.11.2006 18:19
Si ca era marcatorul principal de la csu nu iti spune nimic? :)
PostPosted: 05.11.2006 18:27
Bicheru wrote:Tata (Cristian Bicher) va spune:

Am citit o parte din ceea ce ati scris pe forum, fiindca este normal sa ma intereseze parerile celor apropiati baschetului. Va pot explica si confirma trimiterea acasa a lui Turner, un jucator bun dar nu exact ceea ce as fi dorit eu adica sa si arunce de 3 puncte. Nu jocul lui a contat ci atitudinea sa fata de colegi si fata de conducerea echipei. Am fi trecut cu vederea aceste probleme dar faptul ca Mark Mazur nu a ramas la echipa noastra, un jucator extraordinar, adus cu mari sacrificii i se datoreaza in totalitate. Un jucator care nu are suflet pentru echipa si care sfideaza tot in jurul lui si care determina un posibil coechipier sa renunte la echipa nu are ce cauta la SIBIU, si sa va dau doua exemple care au umplut paharul, pe langa faptul ca incepuse sa-i deranjeze pe majoritatea colegilor de echipa. Baschetul este un sport de echipa.
L-am prins la 2 AM parasind hotelul cu doua nopti inaintea unui meci important si cand l-am rugat sa se intoarca a ranjit si mi-a spus ca se va intoarce la 6 AM cand vrea el. A contat pt el ca in acel meci nu a jucat mare lucru? NU. Al doilea exemplu este plecarea autocarului din Bucuresti unde l-a asteptat toata echipa aproximativ 45 min. La sosireantrenorul l-a intrebat de ce nu a respectat ora. Raspunsul a fost urmatorul :"nu-ti convine da-ma afara". Incercam sa construim o echipa unita cu jucatori care pe langa ccalitatile fizice sa aiba si putin bun simt.
A doua problema este cea a lui Mircea Vulc si este simpla. Este sufletul echipei si eu am venit aproape de echipa datorita lui. Nu am reusit mare lucru impreuna dar in ultimii doi ani bugetul a crescut de 4 ori, dar nu destul comparativ cu Asesoft, Cluj, Medias, Rapid, Pitesti, fiind la nivelul celor din Oradea, Tg, Mures, Brasov, Otopeni. Asta inseamna jucatori buni in teren si pe banca pentru primele echipe enumerate. Este complicat sa menti o echipa la un asemenea nivel daca autoritatile te ajuta fff putin sau deloc. Universitatea ne ajuta ff putin chiar daca vointa rectorului este de a ajuta mai mult, deoarece sunt multi profesori, decat contestatari care ne trimit controale peste controale la club. Presiunea pe acest om este f mare si inafara terenului iar problemele sunt mult mai complexe decat credeti. Mircea Vulc si cu mine ne luptam mult pt. aceasta echipa a carei fani sunteti. Nu incerc sa apar pe nimeni si va rog sa nu creati o presiune suplimentara si sa aveti incredere in noi. Vom aduce un conducator de joc cu mana de 3 pcte si un pivot (l-am fi vrut pe Mazur) si se vor schimba datele problemei. Daca iubiti aceasta echipa care va aduce bucurie sau tristete in suflete, dupa caz, fiti alaturi de noi. Suferim mult mai mult decat voi can lucrurile nu merg bine, cu atat mai mult cu cat si voi care iubiti aceasta echipa nu ne intelelgeti.
Faceti ce credeti de cuviinta, manifestati-va cum doriti. Sunt un manager care citeste opiniile si care va explica ceea ce nu intelegeti.

Deci?...
...daca cele spuse mai sus sunt adevarate... atunci ii dau dreptate... desi cred ca se mai putea astepta putin pana la aducerea celorlalti jucatori de care se mentioneaza...
... legat de faptul ca Mazur nu ar fi stat la echipa din cauza lui Jermaine... wow...
"The harder the battle, the sweeter the victory!" Achille

PostPosted: 05.11.2006 18:40
Excelent ceea ce a subliniat Corne. Brian Evans.....ia o pauza mai baiatule si te racoreste putin.
PostPosted: 05.11.2006 18:46
ShadowSpy wrote:Si ca era marcatorul principal de la csu nu iti spune nimic? :)

Nu pentru ca eu si multi altii venim la sala pentru rezultate si pentru baschet adevarat nu pentru doua slamuri si trei strambaturi ale lu' X.
Image Image
SIBIU CAPITALA CULTURAL EUROPEANA 2007
PreviousNext

Return to Fosti jucatori