Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Jermaine Turner

PostPosted: 05.11.2006 18:48
Daaa, acum toata lumea ii da dreptate lui vulc ca l-a concediat...si chair credeti ca marc mazur nu a semnat din cauza lui turner?? astea-s telenovele...intr-adevar comportamentul lui J. a fost intolerabil (daca nu cumva au fost putin "umflate" dimenisunile acelor mici conflicte) dar totusi, isi facea treaba in teren, si a marcat suficiente puncte pentru csu pentru a fi demn de aceasta echipa si de sprijinul suporterilor...pana una alta ce face in timpul liber nu prea ma intereseaza, atata timp cat el a fost principalul marcator de la sibiu, acest lucru spune cam tot ce e de spus..
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 05.11.2006 18:51
Mihaitza wrote:
ShadowSpy wrote:Si ca era marcatorul principal de la csu nu iti spune nimic? :)

Nu pentru ca eu si multi altii venim la sala pentru rezultate si pentru baschet adevarat nu pentru doua slamuri si trei strambaturi ale lu' X.

Pai 2slamuri si 3 strambaturi au adus cateva victorii ale echipei...plus ca nu prea am avut rezultate nici asa...o sa vedeti kt o sa ne lipseasca cele "2 slamuri" ...la care s-ar putea adauga cateva capace si recuperari...o sa avem lot omogen la ziua lui Sf. Asteapta , daca schimbam jucatorii ca background-ul din desktop
PostPosted: 05.11.2006 19:11
suntem de rasul curcilor cel mai bun jucator pleaca..ceea ce spune bicher sunt vrajeli adevarul e ca i-a comentat lui vulc shi toata lumea stie ce se intampla cand te iei in gura cu el(vezi bata,evens etc)..motivele sustinute de bicher sunt puerile toata lumea cunoaste viata extrasportiva a jucatorilor de la csu adica nu e singurul care face asa ceva(nu sustin ca e un lucru bun da atunci ar trebui aplicat tuturor)..shi care e problema ca a devenit vedeta cand in fiecare meci inscrie peste 20 de pct sa fie criticat cand joaca prost nu cand e principalul marcator shi te scoate la fiecare meci din kkt..shi inca ceva pt cei de genul lui mihaitza dc csu este cea mai aplaudata echipa din romania?pt ca face spectacol(acele 2 slamuri shi 3 strambaturi de care zici)
PostPosted: 05.11.2006 19:14
cam asta ziceam si eu...lasa-l sa umble noaptea (bineinteles nu de fiecare data), lasa-l sa fie petrecaretz, si da-i voie sa se distreze, atata timp cat el iti marcheaza puncte in teren...sau vreti sa faceti o echipa de "ingerashi", care la ora 9 merg la nani :sarc:
PostPosted: 05.11.2006 19:28
ce conteaza cite puncte inscrie daca echipa pierde si joaca prost?
nu sint si nu am fost un fan al jucatorului. mi se pare mult prea teatral pentru cit arata in teren. nu cred ca era cel mai valoros jucator de la CSU, dar era util echipei prin recuperarile lui si, normal, prin punctele inscrise. il vedeam ca pe un foarte bun recuperator, mai ales ofensiv, dar dupa meciul cu Dinamo parerea nu mai e aceeasi. Williams l-a surclasat.
sint curios cit rezista prietenul lui, Kenny, la echipa.
PostPosted: 05.11.2006 20:05
nici eu nu pot spune ca am fost un fan al jucatorului.mi-a placut la el ambitia cu care se lupta sub panou cu orice pivot de meserie, mai ales ca el nu este asa ceva ...
insa, mi-e teama ca la nivelul echipei noastre de acum plecarea lui va fi o pierdere foarte mare!!!!

PostPosted: 05.11.2006 20:17
jermaine este un juktor bun si se va observa pierderea lui fiind unul dintre cei mai valorosi jucatori pe care iiavea csu
PostPosted: 05.11.2006 22:56
Bine Dl Bicher.....da ce facem pana vine conducatorul cu mana de 3pc si pivotu??? dam 20 000 de dolari sau asteptam pana la finalul turului cand deja vom pierde "derbiurile" cj, asesoft si probabil alte meciuri in deplasare..... vai si amar de noi :((
inca o intrebare..... echipa o platit aia 10 000 de dolari sau euro pt mazur? ca park asa am citit pe forum si vreau sa ma lamuresc :)
He did it again!!!

PostPosted: 05.11.2006 23:46
Jucatorii de baschet de culoare sunt si vor fi mereu niste scandalagii. Asta e traditia si asta face parte din viata lor si nu aveam ce sa le reprosam. Vulc asta trebuia sa stie lucrul asta. Iverson este arestat tot la o luna. Kobe ia parte la cate o bataie si el f des. Pe Rodman il mai stiti? TREBUIA SA VA ASTEPTTI DACA ADCETI JUCATORI DE CULOARE SA FACA NEBUNII NOPTILE! si sa nu va mai mirati. ASta ati cautat asta ati gasit si eu nu consider o strategie gresita cea de a aduce americani dar consider ca unii nu stiu ce jucatori aduc cand aduc. Hai sa stricam banii pe experimente. De anul trecut tot experimentam.

PostPosted: 06.11.2006 10:14
Din pacate Sven are dreptate, sunt multe exemple negative despre viata de noapte a jucatorilor de culoare. Un lucru e clar pentru cei care cunosc cat de cat fenomenul jucatori care noaptea se comporta ca Dee sunt cazuri fericite care se poate considera ca nu fac probleme.
In alta ordine de idei prin renuntarea lui Mazur si plecarea lui Turner si poate Bratcer sezonul este pe cale de a fi compromis. Sanse mai sunt pentru-ca in campionatul nostru, care este foarte slab poti aduce 2-3 valori in iarna si recuperezi totul in play-off. Sa nu uitam ca Asesoft este mult mai slaba decat campionatul trecut iar Clujul nu este de neinvins.
Hai CSU!!!
PostPosted: 06.11.2006 11:08
Ca tot vorbim de cluj.....si clujul are americani insa dimineata ies la alergare, nu dorm dupa nopti pierdute si agiate ca vedetele noastre. de fapt, necunoscutii pe care noi i-am transformat in vedete. care dupa o starngere de mana a suporterilor se cred stapanii orasului. stiti cu totii cum cvasivedetele noastre se bat cu pumnul in piept "I own this town". si sa fim seriosi................cine-si trimite acasa cel mai bun om doar pt ca s-a lasat asteptat 45 de minute???????penalizeaza-l, amendeaza-l si apoi la mai multe tampenii trimite-l acasa.si o intrebare: de ce lui Dee i se permit toate astea fara sa se scoata un sunet? lui Brice? si stim cu totii k nu au fost putine porcariile in care s-au bagat.................
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 06.11.2006 11:17
si inca ceva.................sa nu-i comparam pe ai nostri cu KObe, Iverson si Rodman, care chiar isi permit sa faca ce fac.
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 06.11.2006 11:39
Stai putin Joy.. poate Brice si Clavon nu raspund (la fel de) obraznic/infatuat. Cristi Craciun a platit si el pt o cearta cu antrenorul. Oricat ne-ar displace stilul lui Vulc e bine sa incerce sa mentina ordinea, echipa asta chiar are nevoie de disciplina. Poate nu a fost cea mai buna metoda, sau doar un nou pretext marca Vulc, dar eu unul nu am sa-l regret pe Turner pt ca, desi foarte spectaculos, nu juca in echipa si avea multe momente imature in joc. Restul ramane cum am "stabilit".. politica de transferuri debila...
PostPosted: 06.11.2006 15:26
na bine.........."Vulc e bine sa incerce sa mentina ordinea, echipa asta chiar are nevoie de disciplina." ce fel de disciplina? pai ce sa-i mai comenteze brice lui vulc atunci kand il face "cretin", "idiot", il baga de unde a iesit ? si eu nu ma refeream expres la cum vb Brice si Clavon cu Vulc............ma refeream la iesirile lor nocturne pt care, se pare ca nu au fost si nu voi fi taxati. Nici eu nu-l regret pe Turner, pt simplul fapt ca nu-mi plac show-men-ii.dar..........pe celalata parte.........era principalul marcator si acum nici nu are inlocuitor!
PostPosted: 06.11.2006 16:47
stati linistiti...nu e Turner scorer, o sa fie altul. sint in echipa destui jucatori care sa inscrie multe puncte intr-un meci.
PreviousNext

Return to Fosti jucatori