Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Matt Nelson

PostPosted: 21.09.2006 20:28
elassar..dc iti place asa de mult..ptr ca a jucat 13 min..sau cate a jucat in nba..si ptr ca e mai inalt ca toti si nu e roman?..sau poate ptr tatuaj ;) fara suparare..dar ptr uni..dar nu prea vad diferenta intre voi si fetele care striga " i love u brice" si nu din motive sportive ;)
Image
PostPosted: 21.09.2006 20:33
imi place de el ca e inalt....si ca e american...si ca m`a convins prin prestatiile lui la antrenamente...
in locul tau mi`as masura cuvintele.....si n`as mai fi asa papagal... gata mereu cu o replica de atac la adresa parerii cuiva
Jos Cenzura
PostPosted: 21.09.2006 20:39
bai Elessar tu cred ca ai fost la alte antrenamente decat restu. Cum poti sa zici ca este peste ionut mocanu? Nici nu se compara, plus ca nu poate sa-ti placa de el numa pt ca e american(asta nu inseamna ca e bun). Putin respct si pt jucatorii romani si pt fratii Mocanu care iti garantez ca simt spiritu csu si dau tot ce au pt echipa.
PostPosted: 21.09.2006 21:59
elassar...desi m-ai facut papagal..ma abtin sa-ti raspun...pe acelasi ton...e dreptul tau sa-ti placa..dar consider ca daca antrenorul a considerat ca nu se ridica la pretentiile echipei...antrenorul care e si platit sa faca asta..inseamna ca asa e ;) in rest dupa cum ziceam..ma abtin sa zic mai mult..ptr ca pe net toti va dati mari si tari ;) si ce am facut eu nu se cheama atac..se cheama dreptul la opinie..grow up kid
Image
PostPosted: 21.09.2006 22:37
Fratilor, fratilor...nu incepeti sa va intzepatzi asa fara motiv...fiecare are dreptul la o parere...ca poate sa-si argumenteze parerea sau nu, e partea a-2-a..sincer nu am avut timp sa trec pe la sala sa-l vad pe Nelson dar ceva imi spune ca Vulc va regreta daca nu il va tine la echipa, mai ales datorita taliei sale...care se apropie de cea a lui Shaquille...cel putin la inaltime... :P omul a stat pe margine un an intreg, probabil ca isi va intra "in mana" ceva mai greu, ar trebui sa i se mai acorde o sansa, doua, trei... :D
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 22.09.2006 01:00
mah dar voi sunteti nebuni... daca mi`am exprimat simpatia fatza de un jucator sunt pus la zid si se trage in mine...
e dreptul meu sa`mi placa sau nu niste jucatori si sa ii ierarhizez dupa criteriile mele , iar voi sunteti invitati sa ma criticati,dar fara sa jigniti (Dj Mikhi te simti ? ) aaa imi pare rau nenea Dj Mikhi...nu`i frumos sa raspunzi unui om mai in varsta nu ?
am spus`o si o sa o sustin in continuare : nelson este cel mai bun pivot care a trecut pe la sb de la zyskunov incoace... si o sa vedeti in meciuri cata nevoie o sa avem de el atunci cand vine un burlacu sau un shenai si face ce vrea sub panoul tau
numai bine
Jos Cenzura

PostPosted: 22.09.2006 08:36
ok, nu sunt expert in bashet dar:
- recunosc ca avem nevoie de pivot, de om sub panou, dar asa cum zicea si corne...jucati cum trebuie Fratii Mocanu pot face minuni
- eu nu cred ca am citit prost: nelson asta nu a jucat un an intreg!!! UN AN ! Pentru un jucator profesionist e mare lucru sa nu joci UN AN!
- nu conteaza ce talie are, nu cred ca avem nevoie de un stalp sub panou! Avem nevoie de aparare si un om in echipa care sa vada jocul de ansamblu atunci cand este in teren ...eh...parearea mea :P
PostPosted: 22.09.2006 08:56
Elassar wrote:mah dar voi sunteti nebuni... daca mi`am exprimat simpatia fatza de un jucator ......

Aici nu ai gresit, ai gresit cand ai facut comparatia cu un alt jucator din lotul nostru, comparatie care nu isi avea locul. Nu poti sa compari un nou venit, care n-a jucat nimic la antrenamente (si crede-ma ca am vazut 5-6 antrenamente cu el), care n-a mai jucat de un an, cu un jucator care va juca al doilea an la Sibiu si care in orice ocazie a demonstrat atasament fata de echipa si suporteri si a si demonstrat ca poate juca bine. Eu personal ii consider pe Mocanu Bros. :) (apropo de tricoul cu parodia dupa Warner Bros. :)) aproape sibieni, si astfel mai aproape de sufletul meu si al multor alti suporteri.
PostPosted: 22.09.2006 12:17
din cate am vazut si am observat, singurul lucru prin care s-a facut remarcat jucatorul acesta e talia, ori lucrul asta nu e suficient, si cel mai bun exemplu e Isleam... e mare de se loveste de neoanele din sala, dar nu ajuta la prea multe. Ofensiv e aproape nul iar defensiv nu are mai multe recuperari decat media pivotilor din campionat. Deficitul jucatorilor mari e ca sunt semi-mobili. Chit ca nu era mahula, Argrett a facut treaba buna sub panouri tocmai pentru ca era mobil. Ceva in genul lui ne-ar trebui, si daca ar avea 10 centimetri in plus, chiar n-am avea de ce ne plange... sub panouri
PostPosted: 22.09.2006 14:36
brylu wrote:din cate am vazut si am observat, singurul lucru prin care s-a facut remarcat jucatorul acesta e talia, ori lucrul asta nu e suficient, si cel mai bun exemplu e Isleam... e mare de se loveste de neoanele din sala, dar nu ajuta la prea multe. Ofensiv e aproape nul iar defensiv nu are mai multe recuperari

ai vazut meciul de la sibiu din sezonu trecut? nu cred ca s-a lovit de neoane. ba a jucat chiar bine
PostPosted: 22.09.2006 15:17
mai vin si eu cu un exemplu...Dragusin, fost la Dinamo. desi era considerat un jucator de perspectiva, eu nu imi amintesc de el decit ca era inalt si ca arunca la cos in pauze. pai decit asa un jucator...
ps. inaltimea nu e totul. nu uitati meciurile echipe dunkerii ;) :)
PostPosted: 22.09.2006 16:16
Nu avem de ce sa plangem dupa Matt. L-am vazut si eu la cateva antrenamente si prima si cea mai puternica impresie a mea este ca era impardonabil de greoi. Chiar daca avea o inaltime apreciabila, pentru un pivot, mobilitatea este destul de importanta, pentru ca nu conteaza doar blocajul, ci si recuperarea, pasa si finalizarea de sub panou. La acest din urma capitol, Argrett era... sa spunem deficitar. Ei bine, Nelson era deficitar la trei din patru.
Greseala nu este ca i-au dat drumul sa plece, ci ca nu s-au gandit din timp ca s-ar putea ca prima lor optiune sa nu fie si una viabila. Dupa principiul cu "ce-o fi, o fi" sau "las-o, ba, ca merge-asa"...
PostPosted: 22.09.2006 19:41
eu zic ca si jucatorul asta si inca cativa nu trebuiau trecuti in topicul cu jucatori... si altii trebuie trecuti la fosti jucatori...
nelson nu ca nu m-a convins, el chiar m-a convins azi in meciul cu dinamo... ca nu are ce cauta la noi.
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 22.09.2006 23:23
chiar daca voi fi se pare cam in contrast cu majoritatea celor care au scris aici, eu as fi mers pe mana lui nelson.
recunosc, azi l-am vazut doar in partea a doua a meciului, dar pentru cineva care nu a jucat mai deloc cu echipa mi s-a parut acceptabil.a reusit cateva cosuri marcate incredibil de lejer(si asta spune ceva) si am vazut si ceva interceptii defensive.daca tinem cont si de problemele pe care le-a avut in ultimul sezon(care ar fi putut deveni de domeniul trecututlui) si mai ales de faptul ca noi(orice s-ar zice) stam prost la capitolul pivoti, poate ca totusi nelson ar fi fost o solutie de luat in calcul.
PostPosted: 23.09.2006 00:13
asta ar fi o solutie pt o echipa care vrea sa prinda play-off ul.
PreviousNext

Return to Fosti jucatori