Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

CSU Fans Magazin, revista suporterilor sibieni

PostPosted: 02.11.2007 23:21
pentru persoana care a realizat interviul cu Keith ... "Koby Bryant" se scrie Kobe Bryant . nu m-am putut abtine.
MOD
PostPosted: 14.02.2008 19:27
Versiunea electronica a revista nr. 22, cu Dan Pui si Andrei Dinu o gasiti aici:
http://www.csufans.ro/pdf/csu-fans-maga ... 524707.pdf
PostPosted: 15.02.2008 10:58
mie mi-a placut intrebarea din interviul lui dinu "daca ar fi sa mergi in strainatate, la ce echipa ti-ar placea sa mergi si de ce?":))
PostPosted: 19.02.2008 22:28
burger wrote:Jason Smith: 'Terminăm pe primul loc!'

http://www.numaibaschet.ro/articole/art ... primul-loc

asta e interviul din csu fans magazin dar pe numaibaschet.ro nu vad niciunde sa scrie acest lucru.
care e "politica" revistei/a autorilor si interviurilor din revista, pot publica oriunde articolele lor fara a specifica faptul ca este din csu fans magazin?

[edit] acum am vazut pe prima pagina textul "Jucătorul de la CSU Sibiu a acordat un interviu pentru ultimul număr al revistei suporterilor sibieni." E de ajuns?
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 19.02.2008 22:33
pai ei iau intreviul ca fiind facut de ei!!! intrebarile sunt puse de N.B.(numai baschet)
România, SIBIU, CSU, ULTRA SOUND
Image
PostPosted: 19.02.2008 22:36
buna remarca... la asta nu m-am mai uitat ca nu credeam ca pot fi chiar asa #$# :)

PostPosted: 19.02.2008 23:10
Le am scris acum. Nu e suficient sa scrie "revista fanilor sibieni" ci trebuie sa scrie si numele ei. Rog pe aceasta cale pe autorii articolelor sa nu le mai dea altor publicatii sau siteuri fara sa ne instiinteze. Nu e normal sa ne trezim cu articolele publicate pe aiurea. Tot ceea ce facem pentru revista sau pentru asociatie nu e proprietatea noastra ci a asociatiei.
PostPosted: 20.02.2008 03:26
Pff... au editat la urma... ce aiurea...
Ca informare si protejare a materialelor noastre, trebuie sa stim ca avem oricand rezervate "unele" drepturi! Si ne putem chiar folosi de ele si sa punem sigla si in revista... de ce nu...
Common rights e tot mai des folosit pentru o groaza de lucruri, de la texte la muzica si programe. Nu ne trebuie sa platim drepturi sau mai stiu eu ce, de astea beneficiem gratuit si legal!

Se pot aplica in diferite combinatii, parerea mea este ca cea mai buna combinatie aplicabila noua este asta:
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/

Si da, sunt recunoscute!
"The harder the battle, the sweeter the victory!" Achille
PostPosted: 20.02.2008 09:53
pai...e normal ca orice material sa aibe "copyleft" in cazul in care acesta nu are "copyright" sau daca nu se specifica faptul ca materialele pot fi reproduse total sau partial doar cu acordul celor indreptatiti (in cazul nostru, al redactorului sef)
ce inseamna copyleft-ul?
materialul poate fi reprodus si distribuit liber (si gratuit) cu urmatoarele exceptii:
- nu este permisa modificarea continutului sau schimbarea numelui autorului si a sursei originale pentru ca ar contrazice scopul de a pastra transparenta (precizarea sursei articolului este obligatori)
- nu este permisa reproducerea materialului cu scopul de a obtine un profit pentru ca ar exploata spiritul revsitei de generozitate (adica revista se distribuie gratuit)

si cum zicea si claudiu... toate articolele, din momentul aparitiei in csu fans magazin, sunt proprietatea asociatiei, nu a autorului

PostPosted: 20.02.2008 22:17
Claudiu wrote:Le am scris acum. Nu e suficient sa scrie "revista fanilor sibieni" ci trebuie sa scrie si numele ei.

dupa cum ma asteptam (si eu sunt patit cu ei), nici o reactie... numai-baschet (raspunsuri nu)

MOD
PostPosted: 06.04.2008 16:52
In colaborare cu Asociatia Pro BC Mures, Asociatia Al 6-lea jucator a editat un nou numar din revista CSU Fans Magazin; (un numar intermediar), revista ce a aparut la meciul BC Mures-CSU Sibiu. Asadar, cei care colectioneaza aceasta revista sau pur si simplu doresc sa o citeasca, o pot cere inaintea meciului din primul tur al PO-ului CN de baschet, CSU Sibiu-Dinamo de pe 17 aprilie 2008 de la cei care vor imparti revista.
MOD
PostPosted: 16.04.2008 20:34
Cine se ofera sa stea maine la intrare sa imparta revistele? 2-3 persoane. Cine vrea sa ne ajute la distribuit reviste, la 17:30 sa fie la sala. Mersi!
PostPosted: 05.05.2008 11:16
Despre revista nu mai zice nimeni nimic, nici de bine, nici de rau. Asa ne-am obisnuit cu ea incat ni se pare ceva normal sa o avem. Cu toate acestea, vreau sa le multumesc din nou celor care se ocupa de ea si aloca destul timp fiecarui numar:

Rhadoo, bauade, mariusanca, reggie, florin, nicky, joy, tudor designerul sef :) , celor care ne furnizeaza pozele, ovi, seba, oana fofiu (sper ca nu am uitat pe nimeni, daca e asa va rog sa ma scuzati si sa ma corectati). Mirceadamian face o munca foarte grea si consumatoare de timp si nerv, designul revistei si tiparul, si parca nu ar fi de ajuns, il mai si stresam netrimitandu-i la timp materialele. Noroc ca vine la baschet :) ca altfel nu stiu cine ne intelegea atata.

Revista nu ar putea sa apara daca nu am gasi niste firme care sa plateasca publicitate. Aici vreau sa-i multumesc lui Teo care ne-a adus un asemenea client, lui Seba Muntean, crainicul salii, pentru parteneriatul de la Cupa Liceelor, care ne-a adus si bani in cont, lui Cristi Bicher pentru aducerea uneia din firme, lui IFG care a ramas sa incaseze toti banii de la cele 6 firme care isi fac publicitate, si va spun ca nu e usor, mananca timp. Din nou Mircea Damian, caruia vreau sa-i multumesc pentru reducerea semnificativa acordata la ultimul numar al revistei, datorata unor contracte aduse de Sven si Albu, contributia celor 3 putand fi contabilizata ca 900 de lei bani in contul asociatiei.

Va multumesc tuturor pentru ca prin contributia voastra faceti sa ducem mai departe fara probleme acest proiect important al nostru, revista CSU Fans Magazin.

Va astept si pe altii sa contribuiti cu idei, sugestii, pentru ca revista poate fi imbunatatita, sau poate cu idei despre firme care sa isi faca reclama in revista, samd.
PostPosted: 24.05.2008 12:52
CSU Fans Magazin de colectie! Revista ce va fi data jucatorilor.
http://www.csufans.ro/pdf/csu-fans-maga ... 633660.pdf

PostPosted: 24.05.2008 13:34
daca puteti aduceti cateva si deseara in kubata........eu am colectie de reviste si daca tot e de colectie trebuie sa o am :D
România, SIBIU, CSU, ULTRA SOUND
Image
PreviousNext

Return to Fan-Shop