Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Aruncarea de milioane

PostPosted: 05.03.2011 22:38
Regulament Aruncare de milioane wrote:CSU FANS, cu sprijinul CSU Atlassib Sibiu vă invită să participaţi la provocarea lansată începând cu meciul de sâmbătă (05.03.2011) dintre CSU Sibiu şi CSU Braşov, provocare ce va purta numele de "ARUNCAREA DE MILIOANE".
Ce trebuie să faceţi ? Cel mai important, să fiţi prezenţi la meciurile din sala Transilvania ale CSU ATLASSIB SIBIU şi apoi veţi primi împreună cu revista "CSU FANS MAGAZIN" un talon de participare, dar doar în cazul în care aţi şi donat minim 1 leu pentru proiectele suporterilor sibieni (promovarea baschetului în şcoli, amplasarea de panouri de baschet în şcoli, cupa liceelor, street-ball, editarea revistei, deplasările galeriei, coregrafii, calendare, realizarea transmisiunilor LIVE pe internet, torturi pentru ziua jucătorilor etc)
Toate taloanele participante vor fi numerotate şi vor avea o serie unică diferită la fiecare meci. Prima fază a provocării la care participaţi va consta în tragerea la sorţi a taloanelor câştigătoare, extragere ce va avea loc în pauza dintre primul şi al doilea sfert al partidei. Vor fi extrase 3 taloane, iar posesorii acestora vor mai avea de aşteptat încă un sfert pentru participarea la provocare.
Si acum iată în ce constă PROVOCAREA !!!! Fiecare din cei 3, în ordinea extragerii taloanelor, va beneficia de două aruncări la coş de la mijlocul terenului, iar cel care va reuşi să înscrie va câştiga premiul de 100 RON. În cazul în care după cele 6 aruncări niciunul dintre participanţi nu reuşeşte să înscrie, premiul se va reporta pentru urmatoarea ediţie a provocării care va avea loc la viitorul meci susţinut pe teren propriu de CSU Sibiu. În cazul în care va înscrie mai mult de un participant, premiul va fi împărţit la numărul celor care au reuşit să înscrie. O persoană care deja a câştigat la o ediţie a concursului nu va mai putea să mai participe pentru a doua oară în decursul sezonului competiţional în care a câştigat. Tichetele câştigătoare la o ediţie a concursului se vor desemna prin tragerea la sorţi a fiecarei cifre care compune numărul talonului care va participa la ARUNCAREA DE MILIOANE. La fiecare ediţie a provocării vor fi disponibile maxim 500 de taloane, care vor fi distribuite doar cu revista CSU Fans Magazin.

La prima editie a provocarii "Aruncarea de milioane" au participat 151 de suporteri. Procedura de extragere a celor 3 tichete a fost urmatoarea:
# in urna s-au introdus numele 0 si 1, dupa care s-au efectuat 3 extrageri pentru a determina cifra sutelor. Numerele extrase au fost 1, 0 , 1.
# la cea de-a doua extragere au fost introduse numerele 0, 1, 2, 3, 4, 5 pentru a afla cifra zecilor. Au fost facute doua extrageri pentru tichetele 1 si 3, iar pentru tichetul numarul 2 au fost introduse toate numerele ( 0....9 ) fiind extrasa o singura cifra. Numerele extrase au fost 5, 1, respectiv 2.
# la cifra unitatilor, pentru primul tichet au fost introduse numerele 0 si 1, iar pentru celelalte doua tichete au fost introduse toate numerele. Numerele extrase au fost 1, 3, 0.

Tichetele extrase au fost: 151, 023, 110. Crainicul salii a fost cel care a efectuat extragerea.

Primii 2 suporteri (023 si 110) nu au reusit sa marcheze, dar cel de-al treilea suporter (151) a inscris din prima aruncare castigand suma de 100 RON. Fericitul castigator este user-ul nicu.s !

Urmatoarea editie va avea loc la meciul CSU Sibiu - CS Otopeni, miercuri, 16 martie ora 18:00, premiul fiind de 100 RON.
Last edited by www.csufans.ro on 14.03.2011 21:21, edited 2 times in total.
PostPosted: 06.03.2011 01:19
NicuS, esti bun de cinste. Asa noroc nu am mai vazut. Sa cumperi ultimul bilet, sa iesi la tragerea la sorti si sa mai si marchezi, din prima!!!! Felicitari!
PostPosted: 06.03.2011 14:38
Zici ca a batut aut de la margine ca la fotbal asa a aruncat. Oricum felicititari.
Inimaaa galben-albastraaa imi bate-n piept , doar pentru Sibiu..

PostPosted: 06.03.2011 16:39
nEmEx- wrote:Zici ca a batut aut de la margine ca la fotbal asa a aruncat. Oricum felicititari.

Nemex daca aruncam corect nu ajungea mingea nici pana la linia de libere.
Sa fim seriosi , a fost bulan cu carul inca din momentul cand am cumparat ultimul bilet de participare si pana cand am batut autul. Am vazut un jucator de la csu care a batut ieri aut din 2 metri de inel , apai eu.
Cred ca am inchis ochii in momentul in care am aruncat :banana:

Astept sezonul viitor cu un premiu mai fructuos pentru un nou aut bulanos !!!
PostPosted: 06.03.2011 16:41
Nicu.S wrote:
nEmEx- wrote:Zici ca a batut aut de la margine ca la fotbal asa a aruncat. Oricum felicititari.

Nemex daca aruncam corect nu ajungea mingea nici pana la linia de libere.
Sa fim seriosi , a fost bulan cu carul inca din momentul cand am cumparat ultimul bilet de participare si pana cand am batut autul. Am vazut un jucator de la csu care a batut ieri aut din 2 metri de inel , apai eu.
Cred ca am inchis ochii in momentul in care am aruncat :banana:

Astept sezonul viitor cu un premiu mai fructuos pentru un nou aut bulanos !!!

felicitari nicu :action:

PostPosted: 06.03.2011 16:52
tare de tot aruncarea si foarte buna initiativa aceasta cu aruncarile de la centrul terenului,mai avem putina culoare in pauza mare.astept cu nerabdare momentul cand din cei 3 concurenti extrasi,2 vor marca cate o aruncare.sper sa nu se imparta banii si sa fie un baraj pana cand unul din cei 2 vor mai marca odata de la jumatatea terenului,atunci cred ca ar fi foarte distractiv(poate este specificat in regulament ce se intampla cand marcheaza 2 spectatori,inca nu l-am citit).
felicitari celui/celor care au avut ideea,celor care au pus-o in practica si lui nicu_s pentru aruncare!
sa speram ca vor mai fi si astfel de idei bune de acum inainte!
PostPosted: 07.03.2011 23:01
Nicu, eu de-abia astept sa te vad la concursul de slam-uri. :)
Delict de opinie
PostPosted: 07.03.2011 23:03
Dar pana una-alta sa te si felicit. Kabengele, in zilele lui bune, ar fi fost invidios pe tine! :)
Delict de opinie
PostPosted: 14.03.2011 21:22
Regulament Aruncare de milioane wrote:Începând cu a doua ediție, procedura de extragere a celor trei tichete a fost simplificată, utilizându-se numere de la 1 la 500 și renunțându-se la bilele numerotate de la 0 la 9.

Avand in vedere ca la prima editie extragerea celor 3 tichete a durat mai mult decat ne-am asteptat, procedura a fost simplificata pentru a putea anunta numerele celor 3 tichete in pauza dintre primele doua sferturi.

Mai multe detalii aici: http://www.csufans.ro/stiri.php?id=785& ... te&lang=ro
PostPosted: 16.03.2011 19:53
Oameni buni, ce-i cu atatia copii pe parchet in timpul concursului? Primeste unu o minge in cap...
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 17.03.2011 18:28
La cea de-a doua editie a provocarii "Aruncarea de milioane" au participat 121 de suporteri. Mai multe detalii aici: http://www.csufans.ro/stiri.php?id=790& ... te&lang=ro
PostPosted: 18.03.2011 15:55
Aruncarea de milioane - editia nr. 2 (video)

http://www.csufans.ro/videos_full.php?id=26
PostPosted: 30.03.2011 16:41
La cea de-a treia editie a provocarii au participat 123 de suporteri. Procedura de extragere a celor 3 tichete a fost urmatoarea: intr-un bol au fost introduse bilete cu numere cuprinse intre 1 si 123, iar in pauza dintre primele doua sferturi, crainicul salii a extras 3 bilete. Din pacate, de data aceasta niciun spectator nu a reusit sa inscrie de la centrul terenului, astfel ca premiul s-a reportat pentru urmatoarea editia care va avea loc sambata, 2 aprilie, la meciul CSU Sibiu - BCM Pitesti.

Aruncarea de milioane - Editia Nr. 3 (video)

http://www.csufans.ro/videos_full.php?id=31
PostPosted: 01.04.2011 10:43
Suporterii care vor veni in galben la meciul de sambata, 2 aprilie, ora 18:00, dintre CSU Sibiu - BCM Pitesti si vor lua revista CSU Fans Magazin, vor primi 2 taloane pentru "Aruncarea de milioane". Premiul pentru cel care va marca de la centru este de 200 RON.

PS: nu este pacaleala de 1 aprilie. :)
PostPosted: 06.04.2011 14:03
La cea de-a patra editie a provocarii s-au dat 281 de tichete. Suporterii care au venit in galben si au participat la concurs, au primit 2 tichete. Din pacate, de data aceasta niciun spectator nu a reusit sa inscrie de la centrul terenului, astfel ca premiul s-a reportat pentru urmatoarea editia care va avea loc luni, 18 aprilie, la meciul CSU Sibiu - U Cluj. Premiul pentru cea de-a cincea editie a concursului va fi de 300 RON.

Aruncarea de milioane - Editia Nr. 4 ( VIDEO )

http://www.csufans.ro/index.php?lang=ro
Next

Return to Initiative suporteri