Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

PROIECT-Promovarea baschetului in scoli

PostPosted: 06.12.2006 17:33
eu nu sunt in stampa de aia, silentioasa, dar am incercat sa postez numai cand e cazul si unde e cazul

cred ca aici e cazul, asa ca:
BRAVO Reggie , eu sunt invidios (in sensul pozitiv) pe tine , ca ai timp , placere si diponibilitate sa faci lucrurile pe care le faci.
Daca am fi doar 1/10 din toti forumistii ca tine ,,, nu stiu continuarea ,,, dar ar fi tare fain.
Sper ca perseverenta ta sa aduca la un moment dat o sustinere financiara puternica, pentru ca moral, sa stii ca ai suportul nostru (al meu , si al multor forumisti)
PostPosted: 13.12.2006 23:00
astazi a avut loc actiunea de promovare a baschetului la scoala 21. au participat in jur de 150 de copii. antrenori au fost astazi Ionut si Vio Mocanu carora vreau sa le multumesc pentru implicare. copiii au fost foarte receptivi si chiar am vazut citiva talentati la baschet. cum remarca si Vio, a fost o surpriza sa constatam ca nu s-au suparat copiii pentru ca nu au fost alesi sau pentru ca au pierdut. si-au incurajat tot timpul colegii si le-au facut galerie.
conducerea scolii s-a implicat in actiune, astfel ca totul a fost aranjat la ora inceperii, iar citiva profesori au venit cu elevii, usurindu-ne noua munca. am fost impresionat de citiva copii care s-au interesat cum se pot inscrie la baschet precum si de o fata care a cistigat un bilet si care a fost atit de emotionata incit abia a avut indrazneala sa ridice capul pentru a se uita la Ionut si Vio atunci cind a primit biletul.
actiunea s-a desfasurat atit de bine datorita forumistilor (si membrilor asociatiei noastre) Claudiu, Tudor, Radu, Soso, Dana, Nickky, Ivan, Simon, Toranaga, Nicu S (sper sa vedem cit mai curind filmul!)
urmariti ziarele locale de miine sau site-urile acestor ziare si nu uitati sa veniti miercurea viitoare la meci.
intre timp, echipa noastra are un meci foarte dificil la Cluj, deci...

HAI CSU!
PostPosted: 14.12.2006 00:57
ma bucur ca ati avut succes si ca a iesit bine. felicitari din nou! si asteptam filmul cu interes:)
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 14.12.2006 19:07
urmariti in seara asta stirile de la TV Eveniment. o sa fie un reportaj despre initiativele asociatiei. Am o mare rugaminte le cei care detin un video recorder, si anume sa inregistreze acest reportaj pentru a-l putea folosi pe viitor cind vrem sa prezentam actiunile asociatiei. multumesc!
PostPosted: 14.12.2006 19:53
stie cineva la ce ora sunt stirile pe tv eveniment?
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 15.12.2006 12:23
Felicitari!!!!! nu mai am cuvinte!
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 09.02.2007 01:51
http://www.tribuna.ro/index.php?id=369& ... Pid%5d=363

nu credeam ca voi trai asa ceva. este un furt pe fata. sper sa se reglementeze situatia.
consider ca asociatia noastra ar trebui sa ia atitudine. va rog sa va exprimati opinia in legatura cu acest subiect.
PostPosted: 09.02.2007 03:26
Incredibil! Când originalitatea îţi joacă feste
http://www.csufans.ro/stiri.php?id=100& ... te&lang=ro
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)
PostPosted: 09.02.2007 05:01
Deci n-am cuvinte ce sa spun! Cine a avut tupeul sa scrie acel articol la tribuna are grave probleme cu "mansarda"...ca si cum nu ar stii nimic despre ideea voastra, si despre proiectul vostru pus in aplicatie! Rusine! Ar trebui sa instiintati autoritatile de rigoare...probabil judecatoria nu? Oricum, sfatul meu este sa faceti publica aceasta frauda, ca altcumva nu stiu cum sa-i spun...cand ma refer sa o faceti publica adica macar in revista clubului sa scrieti un articol sau sa instiintati alte ziare daca este posibil...rusine lor :sarc: :sarc:
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 09.02.2007 08:18
rusine ca nu au spus de unde s-au inspirat.dar trebuie sa admitem ca o asemenea campanie ar fi benefica in promovarea tuturor sporturilor.ce nu v-ar place sa vedeti meciuri de prima liga si in alte sporturi?
"Ionele azi nu joaca "u"" :D

PostPosted: 09.02.2007 10:46
CARE ESTE LEGATURA INTRE CONCURENTII DE LA EUROVISION ROMANIA SI ZIARISTII DE LA TRIBUNA?
PLAGIATUL!!!!!!![/color][/size]
PostPosted: 09.02.2007 11:05
M_Ovidiu wrote:rusine ca nu au spus de unde s-au inspirat.

in nici un caz nu vreau sa le iau apararea celor de la Tribuna. Am vazut si eu azi-noapte articolul pe net si am fost "uimit". Totusi, in ziar, sub poza facuta la sc. nr. 21 in timpul campaniei asociatiei, exista un text care pe pagina virtuala nu exista: "Asociatia 'Al 6-lea jucator' aavut, in finalul anului trecut, doua actiuni de promovare a baschetului in scoli, una dintre acestea avand loc la Sc. nr. 21"
PostPosted: 09.02.2007 11:23
initiatorii reali intra la "si altii" si tribuna pare sa fie centrul universului. in cel mai bun caz articolul pomeneste de noi aici:

"Împreună cu şcolile sportive, cu Clubul Sportiv Universitar, cu şcolile şi liceele din localitate, cu sprijinul unor oameni care iubesc acest sport, sperăm..."

dar nici asta nu e sigur pt ca fiecare poate interpreta cum vrea. eu nu cred ca tribuna o sa ceara sprijinul asociatiei, daca vroiau asta va intrebau inainte sa apara articolul si scriau despre acest lucru in el.

sunt curios ce intelege Boica prin moment zero daca scrie clar ca asociatia a avut deja 2 actiuni pe aceeasi tema.
PostPosted: 09.02.2007 14:37
parca vad cu ce propuneri vine tribuna la vara: ca sa fim iarasi ce-am fost si mai mult decat atat va propunem un nou antrenor, pam pam... ghiceste cineva? :)
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 09.02.2007 17:26
se pare ca incet, incet, lucrurile reintra in normal. intr-adevar, in editia tiparita a ziarului apare poza insotita de textul despre asociatie.
cred ca a fost o formulare mai putin reusita din care nu s-a inteles ca ar putea fi vorba despre un parteneriat intre ziar si asociatie.
cu siguranta va avea loc o intilnire intre reprezentanti ai celor doua parti pentru a se pune la punct detalii ale colaborarii.
PreviousNext

Return to Initiative suporteri