Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Campionatul European de Seniori

PostPosted: 05.09.2007 21:59
Sarbii s-au facut de ras dupa parerea mea la acest Campionat European :mallet:
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

Sports writer at -----> http://dabaschet.net/
PostPosted: 05.09.2007 23:00
mi se pare mie sau rusii sunt cam furati pe acest final ?

PS acum am aflat k arbitreaza banica :duck:
Jos Cenzura
PostPosted: 05.09.2007 23:05
Da el fura pe acolo :)))
Image
"When I get a rebound, I got LeBron on my left I can outlet too, and I got D-Wade on my right. It's like a video game! Yea, I'm lucky. - Chris Bosh

PostPosted: 06.09.2007 10:53
o chestie interesanta am remarcat in meciurile pe care le-am vazut la acest CE.au fost destule cu un final pe muchie de cutit, dar nu am vazut absolut deloc faulturi din acelea tactice, imediat cum mingea este in joc, pt a castiga timp ... si au fost situatii in care practic echipa care era in avantaj minim ducea linistita atacul pana la limita de 24 sec, fara nici un deranj!dupa mintea mea si putinele cunostinte de baschet, asta a fost sinucidere curata pt echipele care erau in spate cu 3-6 puncte in ultimul minut ...
altfel, cred ca titlul va fi o afacere intre spania si franta(pe lituania nu am reusit sa o vad deloc pana acum).desi la acest nivel e posibil orice!sunt foarte multe echipe apropiate valoric, care cu o forma de moment si bineinteles noroc pot ajunge sus de tot.
PostPosted: 06.09.2007 16:04
Si Franta si Spania au pierdut un meci .... adevarat au avut si ghinion - Spania cu lovitura de 3 a lui Marco Thomas si Franta cu ratarea de la libere a lui Parker ... din cate vad Rusia si Lituania sunt neinvinse..... am vazut meciurile Rusia-Grecia si Rusia-Serbia.....ce aparare pe rusi ....indiferent de ce adversari vor mai pica vor fii invinsi cu greu....Lituania nici eu nu am prea vazut meciuri cu ei doar impotriva Turciei , care nu a miscat nimic la acest CE. Grecia...am fost dezamagit total de jocul lor...nu cred ca vor mai reusi performantele din anii trecuti.
PostPosted: 06.09.2007 21:39
aveti idee unde se pot vedea meciurile din faza a doua?din cate am inteles penalii aia de sport.ro vor transmite doar noaptea ca sa faca loc in timpul zilei(cand sunt meciurile de baschet) unor subiecte "infinit mai importante", cum ar fi ce mananca mutu sau chivu inainte de antrenamentul din belarus si altele asemenea!!!
PostPosted: 06.09.2007 21:52
E las' si astia de la sport.ro pun comentatori de la fotbal , mai zice unu ca face aparare in zona pe tot terenul , Alexei Kirilenko in loc de Andrei Kirilenko , zice ca e dublu cand e pasi... fault cand e 3 secunde.... :banghead:

Meciurile cred ca le poti vedea pe sopcast......daca nu vrei sa le vezi in "premiera" la sport.ro ;))

Aici este programul jocurilor:
http://www.myp2p.eu/NBA.htm
PostPosted: 06.09.2007 22:10
Sica wrote:E las' si astia de la sport.ro pun comentatori de la fotbal , mai zice unu ca face aparare in zona pe tot terenul , Alexei Kirilenko in loc de Andrei Kirilenko , zice ca e dublu cand e pasi... fault cand e 3 secunde.... :banghead:

Meciurile cred ca le poti vedea pe sopcast......daca nu vrei sa le vezi in "premiera" la sport.ro ;))

Aici este programul jocurilor:
http://www.myp2p.eu/NBA.htm

sau pe TV Ants...eu m-am uitat inainte si pe TVU Player dar nu cred ca vor mai fi difuzate din faza a-2-a a grupelor. ;) Oricum e dragut si pe sport.ro,dar nu-mi mai place pentru ca nu mai comenteaza Bogdan Stanculescu (parca asa il chema pe comentator); era printre putinii care stia ce vorbeste :)
Image

PostPosted: 06.09.2007 22:47
va multumesc baieti pt bunavointa!doar ca sincer eu nu le prea am cu alde sopcast sau mai stiu eu ce tv ants :)) si mi-am cam prins urechile descarcand la programe pt ca la sfarsit sa nu pot sa vad nimic :((
PostPosted: 07.09.2007 07:36
mama ce-mi plac de la rusi morgunov si khyarpa.
dupa ce am vazut cum se joaca la acest campionat european am inceput sa inteleg de ce burlacu care este cel mai bun produs al baschetului romanesc din ultimii multi ani si-a gasit cu greu atunci cand nimeni nu mai credea o echipa in strainatate si aceea pe undeva in estonia la cramo talin de care nimeni nu a auzit.
ps. nu inteleg de ce blidaru nu face parte din lotul national???
Last edited by corne on 07.09.2007 19:59, edited 1 time in total.
PostPosted: 07.09.2007 08:20
corne wrote:ps. nu inteleg de ce blidaru nu face parte din lotul national???

A fost in pregatiri cu nationala, pana cand s-a accidentat.
PostPosted: 15.09.2007 10:31
Incredibile sferturile 3 si 4. Croatii au avut ghinionul de a da peste lituanieni, pe care sper sa-i vad in finala, incurcand mecanismul perfect al spaniolilor.

In ceea ce priveste meciul Grecia-Slovenia, nu ma asteptam ca slovenii, dupa ce i-au dominat copios pe apaticii de greci, sa piarda un avantaj de 9 puncte in 1.37 min. Papaloukas a avut un turneu slab, dar a dat lovitura aseara... 7 puncte incredibile intr-un run de 10-0 al grecilor. In momente de genul acesta se face diferente intre jucatori si legende.
Previous

Return to Competitii internationale si Echipa nationala