Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Liga Central Europeana (CEBL)

PostPosted: 01.11.2010 20:49
mariusanca wrote:Pentru cei care vor si au posibilitatea sa mearga pe cont propriu
Cea mai buna ruta este:
Sibiu-Cluj Napoca-Oradea-Debrecen-Nyiregyhaza = 445 km
Cu un consum mediu de 7 % iesiti la bani sensibil la fel cu varianta microbuzului. Intre noi fie vorba e mai distractiv cu toata galeria.
Pentru o cheltuiala minima va recomand o excursie cu 5 persoana intr-o masina cu un consum mediu 5 % cheltuaia ajunge la 45 lei de persoana !!!

Ar mai fi doua variante:
1. prin Zalau si iesire pe la vama Valea lui Mihai
2. prin Deva, pe Varfuri cu iesire pe Vama Bors

Ambele variante te intarzie cu cel putin o ora, distanta fiind mai mica cu 15 respectiv 25 de km. Nu va recomand aceste trasee.

eu cred ca ca cel mai scurt drum este satu mare(iesire pe la vama petea) - matesalka - nyiregyhaza. am lucrat ceva vreme pe acolo si acesta era drumul clasic catre nyireghaza.
ps.celor care merg va recomand vinul zonei - celebrul vin de tokay

PostPosted: 01.11.2010 23:38
corne wrote:
mariusanca wrote:Pentru cei care vor si au posibilitatea sa mearga pe cont propriu
Cea mai buna ruta este:
Sibiu-Cluj Napoca-Oradea-Debrecen-Nyiregyhaza = 445 km
Cu un consum mediu de 7 % iesiti la bani sensibil la fel cu varianta microbuzului. Intre noi fie vorba e mai distractiv cu toata galeria.
Pentru o cheltuiala minima va recomand o excursie cu 5 persoana intr-o masina cu un consum mediu 5 % cheltuaia ajunge la 45 lei de persoana !!!

Ar mai fi doua variante:
1. prin Zalau si iesire pe la vama Valea lui Mihai
2. prin Deva, pe Varfuri cu iesire pe Vama Bors

Ambele variante te intarzie cu cel putin o ora, distanta fiind mai mica cu 15 respectiv 25 de km. Nu va recomand aceste trasee.

eu cred ca ca cel mai scurt drum este satu mare(iesire pe la vama petea) - matesalka - nyiregyhaza. am lucrat ceva vreme pe acolo si acesta era drumul clasic catre nyireghaza.
ps.celor care merg va recomand vinul zonei - celebrul vin de tokay

Care mai de care ... oameni sa fie care sa mearga ca variante sunt destule

PS Mergeti pe mana mea totusi. Si ca sa fiu convingator fac pariu cu prietenul Corne ca daca plecam amandoi din Sibiu in acelasi timp spre Nyireghaza am timp sa ii cumpar doua big Mac de la McDonald's-ul de acolo inainte sa apara el.
Nea Mircea, suna-l pe Peter !!!

PostPosted: 04.11.2010 19:09
http://www.numaibaschet.ro/articole/art ... da-rulanta

Se pare ca nu va mai fi nici o cupa...
PostPosted: 04.11.2010 19:38
CSU Sibiu s-a retras din CEBL

http://www.csufans.ro/stiri.php?id=663& ... al&lang=ro
Previous

Return to Competitii internationale si Echipa nationala